Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

kuuullll...e pa onda je sve ok...misim jednom sam se pričom i blagim laganjem izvukla kod krivičnog :blush: pa ću valjda i kod ovog prekršajnog ...
Smes slobodno da lazes, nije zabranjeno.
Link to comment
Ne razumem, oprobani je recept da potežeš vezu?Inače, čekam da mi stigne koverta. Pre dvadesetak dana, idući od Brankovog mosta ka NBG, produžio na semaforu kod TC Ušće nekih 3 metra nakon crte jer bi me u suprotnom razvalio kreten u Loganu iza. Ima li šanse za pomilovanje pred sudijom ili da se tešim što mi je bar auto čitav?
Ako nisi prošao raskrsnicu ne bi trebalo ni da ti stigne. Po pravilu idu bar 2 snimka, 1 kod semafora na kom se vidi da je bilo crveno i drugi negde sa sredine raskrsnice. Na snimcima bi trebao da se vidi i taj Logan. Ako ti ipak stigne koverat trazi da ti pokazu sve snimke i zahtevaj i to s Loganom, moraju imati. U svakom slučaju kriv si ako si na crveno prošao raskrsnicu, a ne samo tu crtu.
Link to comment
baš,baš pobijanje alko testa?i bez svedoka?samo na moju reč?ok,hvala proveriću :)
advokat pripravnik obara alko- test u tvom slučaju...samo, nijedan prekršajni sudija ne voli izgubljen "slučaj"stoga, savet iz iskustva: oboriš pandure, ali ipak ponudiš neku uplaticu u humanitarne svrhe, za zvečansku, npri svi zadovoljni to pali u ns, ja uplatio za dečje selo u kamenici
Link to comment

Da li neko zna gde mogu da se kupe provereno kvalitetni start kablovi? Juče sam uzeo neke u Molu, kineska proizvodnja i bili su katastrofa, nikakvu struju nisu prenosili. Siguran sam da je bio problem sa kablova jer sam nekako došao do drugih (identičnih) koji su radili za nijansu bolje, tj bilo je neke razlike.edit: druga opcija je da kod kuće napunim akumulator, pronašao sam ovaj stari dedin punjač, da li ga je neko koristio, tj da li ima iskustva? Pošto nemam upustvo, mada mi se čini da nema neke mudrosti, da samo povežem ,stavim prekidač umesto na 6V na 12V (jer imam ovaj akumulator) i da čekam. Pitanje je samo da li neko zna koliko se puni? Pošto bi bilo od nule, akumulator je na nuli :)

Edited by copkillah
Link to comment

Znam da autoelektričari obično ostavljaju ''da se napuni preko noći'', tako su bar meni pričali dva-tri puta kad sam imao akumulatorskih problema, mada oni imaju valjda neke profi punjače, nempojma... Btw, jesi siguran da ti auto negde ne vuče struju ili da puni akumulator kako treba? Kako je uspeo da popije akumulator do kraja? (ako je akumulator sa/bez auta stajao mesecima negde jasno mi je)

Link to comment

Ostavio sam juče upaljena svetla i posle nekoliko sati sam došao (jedno 4h kasnije) i naravno nije mogao da zavergla. Kako sam napisao, kupio sam kablove koji ništa nisu valjali, pa sam došao do identičnih kablova (kineska proizvodnja) koji jesu uspeli da prenesu neku struju ali nedovoljno. A ispraznili smo ga skroz pokušajima da upalimo pa smo odustali dok to ne rešimo na drugi način (ili dok ne nabavim provereno dobre kablove od ortaka). Akumulator je star dve godine i do sada nije bilo nikakvih problema, nije postojala sumnja da nešto drugo vuče struju ili da ne puni kako treba. U svakom slučaju prvo bih pokušao ponovo sa kablovima, verujem da bi upalilo. A akumulator ne mogu tako lako da izvadim jer mi treba cev sa ključem da bih mogao da ga odšrafim i to ću nabaviti možda tek kasnije danas.

Link to comment

možeš uspeti sa kablovima..imala sam isti problem sa starim autom..a kada uspeš da upališ vozaj se okolo nekoliko sati bez gašenja auta da se dopuni..tako su meni rekli,ja uradila i uspelo..mada ćeš imati problema sa takvim akumulatorom..ide zima i to..

advokat pripravnik obara alko- test u tvom slučaju...samo, nijedan prekršajni sudija ne voli izgubljen "slučaj"stoga, savet iz iskustva: oboriš pandure, ali ipak ponudiš neku uplaticu u humanitarne svrhe, za zvečansku, npri svi zadovoljni to pali u ns, ja uplatio za dečje selo u kamenici
hvala mire..i ja sam u Nsu..edit..jel to uplaćivanje u humanitarne svrhe baš popularno nešto?jer moj ćale isto imao neki udesčić i neće ga niko ništa teretiti nego da uplati odredjenu sumu humanitarno i rešena stvar.. Edited by ivy
Link to comment
možeš uspeti sa kablovima..imala sam isti problem sa starim autom..a kada uspeš da upališ vozaj se okolo nekoliko sati bez gašenja auta da se dopuni..tako su meni rekli,ja uradila i uspelo..mada ćeš imati problema sa takvim akumulatorom..ide zima i to..hvala mire..i ja sam u Nsu..edit..jel to uplaćivanje u humanitarne svrhe baš popularno nešto?jer moj ćale isto imao neki udesčić i neće ga niko ništa teretiti nego da uplati odredjenu sumu humanitarno i rešena stvar..
to "humanitarno" je prekršajnim sudijama najlakši i najbrži način da slučaj ostave ad akta, a da im sujeta ne bude povređena...da, popularno jeu mom slučaju sam zvao advokata aždaju, on mi poslao svog đaka, lik potražio i našao kafanu na dva minuta od mesta gde su me zaustavili, našao dva svedoka koji su potvrdili da sam, usred pijuckanja, naglo ustao, seo u auto i otišaonisu me pitali za famoznih 15 minuta, i pade im dregera ti imaš čak i istinitu situaciju ;)
Link to comment
Da li neko zna gde mogu da se kupe provereno kvalitetni start kablovi? Juče sam uzeo neke u Molu, kineska proizvodnja i bili su katastrofa, nikakvu struju nisu prenosili. Siguran sam da je bio problem sa kablova jer sam nekako došao do drugih (identičnih) koji su radili za nijansu bolje, tj bilo je neke razlike.edit: druga opcija je da kod kuće napunim akumulator, pronašao sam ovaj stari dedin punjač, da li ga je neko koristio, tj da li ima iskustva? Pošto nemam upustvo, mada mi se čini da nema neke mudrosti, da samo povežem ,stavim prekidač umesto na 6V na 12V (jer imam ovaj akumulator) i da čekam. Pitanje je samo da li neko zna koliko se puni? Pošto bi bilo od nule, akumulator je na nuli :)
puni se 14 sati, ako je verovati mom autoelektričaru...na kablove ne pali odmah, nego sačekaj par minuta da živne, pa onda verglajmada, svi moji akumulatori su umirali posle tačno dve godine, kao da imaju tajmer za riknjavanje
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...