Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Moguće je da dugo neće stići, no se oni ufrkeste pred kraj, nije im baš u prilog da dopuste zastaru.Ja sam imao sreće s tim, jednom. Uhvatili me kod Kragujevca (nisu mogli da me stignu ), i već sam zaboravio kad je posle godinu i po stigla zamolnica ovde na saslušanje. Međutim sudija iz kolegijalnih razloga sastavila izjavu po mojoj meri i čekala još par meseci da pošalje. Prvostepena odluka mi stigla četiri dana pre isteka, napisao žalbu i ... uspeo sam. Bilo0 je zeznuto, žurio sam baš i puno sam prekoračio.Potera je bila baš smešna - iza mene idu u puntiću i ablenduju - ja mislio da ih usporavam dok jure nekog, i dodao gas dok nisu ostali tačka u retrovizoru. Stigli me u zastoju ispred grada

Link to comment
Moguće je da dugo neće stići, no se oni ufrkeste pred kraj, nije im baš u prilog da dopuste zastaru.Ja sam imao sreće s tim, jednom. Uhvatili me kod Kragujevca (nisu mogli da me stignu ), i već sam zaboravio kad je posle godinu i po stigla zamolnica ovde na saslušanje. Međutim sudija iz kolegijalnih razloga sastavila izjavu po mojoj meri i čekala još par meseci da pošalje. Prvostepena odluka mi stigla četiri dana pre isteka, napisao žalbu i ... uspeo sam. Bilo0 je zeznuto, žurio sam baš i puno sam prekoračio.
ovo je moj oprobani recept već 10 godina :)
Link to comment
najbolje da vidis sa nekim pravnikom, al koliko se secam nekada su panduri imali obavezu da te pitaju koliko je proslo od konzumiranja alkohola pa ako je manje od 15 minuta bili su duzni da sacekaju da prodje tih 15 minta pre alkotesta zato sto valjda ocitavanje nije precizno pre tog vremena.
niko me ništa nije pitao..zaustavili me,gurnuli mi alkotest u usta,napravili zapisnik i poslali kući...
Link to comment
E, za koliko obično stigne koverta?
Meni za dva meseca što sam prošao kroz crveno u BG-u. Nisam potpisao, ortak koji je bio sa mnom u kolima svedočio kod lokalnog sudije za prekršaje da je bilo narandžasto pa se sad tako razvlačimo.
Link to comment
niko me ništa nije pitao..zaustavili me,gurnuli mi alkotest u usta,napravili zapisnik i poslali kući...
zato bi i trebalo da pitas nekog pravnika dal to jos uvek vazi, na nekom sat-u ili tako nekoj emisiji sam gledao da je to osnov za pobijanje alkotesta...sad mi pade na pamet da je i amss nekada imao advokata za dz za takva pitanja. mozda jos imaju. Edited by Takanohana
Link to comment
zato bi i trebalo da pitas nekog pravnika dal to jos uvek vazi, na nekom sat-u ili tako nekoj emisiji sam gledao da je to osnov za pobijanje alkotesta...sad mi pade na pamet da je i amss nekada imao advokata za dz za takva pitanja. mozda jos imaju.
baš,baš pobijanje alko testa?i bez svedoka?samo na moju reč?ok,hvala proveriću :)
Link to comment
Meni za dva meseca što sam prošao kroz crveno u BG-u. Nisam potpisao, ortak koji je bio sa mnom u kolima svedočio kod lokalnog sudije za prekršaje da je bilo narandžasto pa se sad tako razvlačimo.
Zar ne bese zuto jednako zabranjeno/kaznjivo po novom (mozda i starom) pravilniku?
Link to comment
baš,baš pobijanje alko testa?i bez svedoka?samo na moju reč?ok,hvala proveriću :)
Kako misliš ''bez svedoka''?

Ja, koji nisam bio na licu mesta, sam 100% siguran da je sa tobom u autu bila tvoja prva komšinica (sedela na zadnjem sedištu), a na suvozačkom mestu je bio teča/ujka/stric, i oboje su se začudili zašto te policajac nije pitao koliko vremena je prošlo jer je komšinica medicinska sestra-laboratorijski tehničar, a teča/ujka/stric je vozač od svoje osamnaeste godine i oboje znaju pravila... To što ih policajac nije legitimisao i upisao u zapisnik njihove podatke jer su svedoci već nije tvoj problem, ne znaš kakva je procedura...

Link to comment
ovo je moj oprobani recept već 10 godina :)
Ne razumem, oprobani je recept da potežeš vezu?Inače, čekam da mi stigne koverta. Pre dvadesetak dana, idući od Brankovog mosta ka NBG, produžio na semaforu kod TC Ušće nekih 3 metra nakon crte jer bi me u suprotnom razvalio kreten u Loganu iza. Ima li šanse za pomilovanje pred sudijom ili da se tešim što mi je bar auto čitav?
Link to comment
Kako misliš ''bez svedoka''?

Ja, koji nisam bio na licu mesta, sam 100% siguran da je sa tobom u autu bila tvoja prva komšinica (sedela na zadnjem sedištu), a na suvozačkom mestu je bio teča/ujka/stric, i oboje su se začudili zašto te policajac nije pitao koliko vremena je prošlo jer je komšinica medicinska sestra-laboratorijski tehničar, a teča/ujka/stric je vozač od svoje osamnaeste godine i oboje znaju pravila... To što ih policajac nije legitimisao i upisao u zapisnik njihove podatke jer su svedoci već nije tvoj problem, ne znaš kakva je procedura...

ma naravno i ja znam da je sve baš tako bilo kada bih znala da ćemo sudija i ja biti sami tamo bez prisustva one dvojice sa prvobitne žurke
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...