Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Tacno. Kad je ugradjen plin i da li je na istom uradjen redovan servis na 10.000 km? Moze da bude i protokomer, lambda sonda, ali napamet niko ne moze da utvrdi.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mešanje može da se desi ako dizne za benzin ne zatvaraju dobro. Provera da li je to u pitanju se vrši veoma lako. Dok automobil radi na plinu iskluči se pumpa za benzin (vađenjem osigurača ili utikača kod rezervoara) i ako nema promene znači da nije to u pitanju. A verovatno nije, jer je to veoma redak kvar.

Link to comment

Mondeo, gume sedamnaestice, 5 ljudi, 2x1000km, autoput, brzina nedozvoljena. Kako da podesim pritisak vazduha u gumama? Specifikacija kaze 2.6 napred i 2.8 pozadi u slucaju velikih brzina i preopterecenosti. Da ne bude ipak previse? Je l imao ko slicnu ekskurziju i sta preporucuje?

Link to comment

ja vozio 17ice 6 godina. apsolutna preporuka da budu iznad 2.4. meni uvek stajale na 2.5 nezavisno od toga da li sam overload ili ne. čisto zbog odličnog stanja bgd ulica :isuse:

Link to comment
  • 4 weeks later...
a zašto panduri pitaju da li hoćete da potpišete zapisnik i šta se dešava ako se ne potpiše?
Formalno imaš pravo da se ne složiš sa opisom događaja i prekršaja iz zapisnika. Otprilike na papiru to izgleda ovako:
Ukidanje naplaćivanja kazni od strane policajaca jedna je od najvećih novina nastupajućeg zakona o bezbednosti u saobraćaju. Za blaže novčane kazne, u iznosu od 3.000 i 5.000 dinara, saobraćajac ispisuje zapisnik sa opisom prekršaja i uručuje uplatnicu. Vozač je dužan da izmiri obavezu u roku od osam dana.Ukoliko vozač ima prigovor na opis prekršaja, treba odmah da zatraži obrazloženje od policajca. Međutim, ako i dalje postoje zamerke, ima pravo da ne potpiše zapisnik i odmah uloži prigovor u kojem zahteva suočenje sa policajcem. Tada je saobraćajac dužan da odmah zakaže vreme i mesto gde se vozač može javiti kako bi se postupak nastavio. U zakazanom terminu vozač treba da dođe kod ovlašćenog lica zaduženog za vođenje prekršajnog postupka u policiji i iznese svoju verziju. Ako vozač ne dođe, službenik policije na osnovu zapisnika procenjuje da li kažnjava nekog ili ga oslobađa od odgovornosti. Vođenje ovog postupka košta vozača dodatnih 1.000 dinara, a ukoliko ni tada nije zadovoljan, može se obratiti sudiji za prekršaje.U slučaju težih prekršaja koji ne povlače fiksni iznos kazne (na primer kazna od 15.000 do 30.000 dinara), kao i za dela za koje je predviđena zatvorska kazna, postupak se automatski šalje sudiji za prekršaje. Na osnovu zapisnika, u Upravi saobraćajne policije obavlja se provera i predmet se šalje kod sudije. Po završetku postupka sudija dostavlja presudu MUP, koji je dužan da vodi evidenciju o zabranama ili kaznenim poenima. Ako vozač želi da sazna koliko ima kaznenih bodova, on podnosi pisani zahtev MUP.
Kako to ide u praksi ja nemam pojma, po novom zakonu nisam zakačio sudiju za prekršaje, a ono jednom po starom zakonu mi pandur nije ni ponudio da potpišem zapisnik nego mi je samo stigla plava koverta da se javim tad i tad...
Link to comment
Formalno imaš pravo da se ne složiš sa opisom događaja i prekršaja iz zapisnika. Otprilike na papiru to izgleda ovako:Kako to ide u praksi ja nemam pojma, po novom zakonu nisam zakačio sudiju za prekršaje, a ono jednom po starom zakonu mi pandur nije ni ponudio da potpišem zapisnik nego mi je samo stigla plava koverta da se javim tad i tad...
ok,pošto primedbe nisam imala ali nisam htela da potpišem..pitala sam ga oko tog izbora pred koji me je stavio kakve su posledice mog nepotpisivanja nije hteo ništa da mi kaže,nemam pojma ali nisam potpisala jer sam imala izbor.. to ni nema veze jer su me odmah sudiji namenilipotpuna glupost tih 0,79 :isuse: ..popila sam dve čaše vina u ukupno satipo pre toga s tim da sam drugu čašu završila,zapalila cigaretu i krenula,dakle ni 15min pre zaustavljanja i naduvam toliko..užas..
E, za koliko obično stigne koverta?
kad stigne javim i kako je bilo <_<
Link to comment
drugu čašu završila,zapalila cigaretu i krenula,dakle ni 15min pre zaustavljanja
najbolje da vidis sa nekim pravnikom, al koliko se secam nekada su panduri imali obavezu da te pitaju koliko je proslo od konzumiranja alkohola pa ako je manje od 15 minuta bili su duzni da sacekaju da prodje tih 15 minta pre alkotesta zato sto valjda ocitavanje nije precizno pre tog vremena.
Link to comment
Tu moraš baš da čekaš. Dve godine ti je apsolutna zastara
Ma znam da je 2 godine, nego, ako ne stigne jedno godinu dana, pa tamo-vamo, malo se pravim lud, malo vako, malo nako, možda izguram 2 godine...A možda i platim odmah, da se ne zajebavam...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...