Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Jel se gasi na leru, i obara obrtaje? Ako je benzinac, opel, moguće je da je motorčić ler gasa, koji se skine, ispod filtera za vazduh je, i očisti šmirglom, wd-om i kompresorom. Na svećicama nema nikakvog senzora, koliko znam

Link to comment

Astra 1.4 16v, benzinac naravno. Ne gasi se nikad, samo uzasno zatrzava kad se doda gas, sto se u voznji oseti najvise u prvoj i drugoj brzini do recimo 2000 obrtaja. Preko toga vec ide skoro skroz normalno. Onaj majstor u Kraljevcima mi rekao da treba cistiti dizne i proveriti neki modul na svecicama, mada za ovo drugo kapiram da je rekao kad je skapirao da nemam blage veze o svemu tome pa je mozda hteo da ispadne nesto zajebano i skupo.Tri godine nisam imao apsolutno nikakvih sranja sa autom, valjda ni ovo nece biti nesto strasno unsure.gif

Link to comment
Pre mozda hiljadu kilometara, tako nesto. Zamena ulja, svih filtera i tako to, klasika.
Uvek pođi od jednostavnijih stvari ka složenijim. Prvo menjaj filter za gorivo/natoči rezervoar sa čistim benzinom, proveri svećice, kablove, a onda isturiraj malo. Idi na dijagnostiku.
Link to comment

Pa kod Jacimovica su mi prikacili dijagnostiku, mada je taj majstor na osnovu turiranja odma' rekao da su dizne prljave ili kako vec. Mada je sad sve nebitno, prokockao sam pare i za registraciju i za eventualnu popravku laugh.gifisuse.gif

Link to comment

pa varnici jebiga, pa je topi. vidi jel dobro spojeno. ako je manja dodirna povrsina, veci je otpor struji, stvara se veca temperatura, pa topi plastiku.najbolje skini, ocisti vd-om i meti ponovo.

Link to comment
Astra 1.4 16v, benzinac naravno. Ne gasi se nikad, samo uzasno zatrzava kad se doda gas, sto se u voznji oseti najvise u prvoj i drugoj brzini do recimo 2000 obrtaja. Preko toga vec ide skoro skroz normalno. Onaj majstor u Kraljevcima mi rekao da treba cistiti dizne i proveriti neki modul na svecicama, mada za ovo drugo kapiram da je rekao kad je skapirao da nemam blage veze o svemu tome pa je mozda hteo da ispadne nesto zajebano i skupo.Tri godine nisam imao apsolutno nikakvih sranja sa autom, valjda ni ovo nece biti nesto strasno :unsure:
Zameni svecice, to nije skupo. Onda ces videti za dalje. Isti problem se javlja i zbog losih kablova, a vise se manifestuje ako se auto vozi na plin. Kad zavrsis sa svecvicama probas pa vidis. Cudno mi je da su istovremeno problem i one i dizne jer jedno s drugim nema veze.
Link to comment

Mazda 3 1400 kubika i 84ks iz 2008. benzinac, ugradjen plin. Kad je na plinu trese se i slabo vuce, cak i se i gasi povremeno. Koliko god da ga nagazim treba mu "vecnost" da dodje do 80, a juce na autoputu je jedva dosao do 110km/h. Na benzinu se malo bolje ponasa, ali to definitivno nije snaga koju taj motor ima. Upaljena mu je i check engine lampica, mada mislim da je to zbog problema sa plinom.Majstor mi je napamet rekao da mozda mesa plin i benzin i da prvo to proverim. Trebalo bi da odem ovih dana do majstora za plin da proveri sta tu sve moze biti.Posto nije moj auto i nemam iskustva sa plinom, zanima me sta moze biti resenje pod uslovom da je u pitanju mesanje plina i benzina?Ako nije to, sta bi drugo moglo biti?

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...