Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ovo nije direktno u vezi sa automobilima ali - kada treba da vam uzmu dozvolu na tri meseca, da li poštar takođe donosi plavi koverat i da li to može prvi put da se izignoriše i sačeka sledeći put ili je neki drugi fazon?

Link to comment

Šta je potrebno za povezivanjeje Opel Corse 2001/2005 godište sa računarom?Koji kabl je potreban?Koji program se koristi sa to?Postoji li aplikacija za Android?

Link to comment
Šta je potrebno za povezivanjeje Opel Corse 2001/2005 godište sa računarom?Koji kabl je potreban?Koji program se koristi sa to?Postoji li aplikacija za Android?
:Dnemoj da se zezaš, može da ti opale vazdušni jastuci, ili pirotehnički zatezači pojasa ili nešto tako, ako pogrešan kabal sa pogrešnim pinoutom ubodeš u konektor, samo provereni majstori...Inače imaš neke autodata programe, neke specijalizovane kataloge vozila i posebne interfejse, jako se teško nalaze zato što su specijalizovani i skupi i ne žele ljudi da ih tek tako dele. Kolega je godinu dana pokušavao da prođe jeftino, nabavljao neke divljake i plaćao ih par stotina eura, naručivao neke interfejse iz Kanade koji su kao konfigurabilni, u stvari sve to liči na staru centralu sa činčevima i ne radi. I na kraju se otvorio za pravu, skupu stvar, i od tada nema problema. Inače je jednom opalio jastuke i platio prepakivanje...
Link to comment

Nije za mene, u celoj priči, najviše nervira to što: majstor mu rekao da ima na "netu" da skine program!(jebem mu mater, što ti nije rekao kao se zove program i koji kabl treba)

Link to comment

Ah, to ...mhm...dobro...http://torque-bhp.com/software/torque-android-obd2-adapters/edit:http://www.opelclub.hr/forum/viewtopic.php?f=84&t=44802&start=15edit2:http://www.obdkey.com/

Edited by Vapad
Link to comment
jedno noobovsko pitanje u vezi cd plejera za kola: jel normalno da, kad pustim CD i ugasim motor/izvučem ključ pa ga posle kratkog vremena ponovo uključim, CD krene iz početka a ne tamo gde je stao pre gašenja. Pošto mi nekad krene tamo gde je stao, pa ne mogu da provalim šta radim pogrešno.. :blink: hvala
zato što ti je cd plejer vezan tako da kad izvučeš ključ prekida se kompletan dovod struje u kolima. trebalo bi i da ti se sve stanice memorisane ponište u tom slučaju. treba da se preveže cd plejer tako da uvek bude pod strujom
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zadnja 3-4 dana mi bas poceo slabo da vuce u nizim obrtajima, da se muci... pa sam zapalio danas u Kraljevce kod Jacimovica. Rekli mi da treba da se ciste dizne i da se proveri neki modul na svecicama ili kako vec. Jel ima neko predstavu koliko to moze da kosta? Ide mi registracija za par dana i totalno sam u kurcu s parama, pa da znam da li da se samoubijem ili da sacekam neki bolji razlog.

Link to comment
Zadnja 3-4 dana mi bas poceo slabo da vuce u nizim obrtajima, da se muci... pa sam zapalio danas u Kraljevce kod Jacimovica. Rekli mi da treba da se ciste dizne i da se proveri neki modul na svecicama ili kako vec. Jel ima neko predstavu koliko to moze da kosta? Ide mi registracija za par dana i totalno sam u kurcu s parama, pa da znam da li da se samoubijem ili da sacekam neki bolji razlog.
ja sam imao sličan problem na vektri pre 5-6 godina, odem u poznati opelov bg servis, te mi rekoše da su otišle dizne, i da će da košta oko 500 eurodbih ja to, te odem kod nekog ćaletovog prijatelja svaštara, on mi lepo očisti neki đavo, valjda karburator, ako to ima, izbacio pola kile blata, pare nije hteo da uzme, posle je vuko ko nov
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...