Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

moj matiz je od pre 2 dana poceo da se gusi pri ubrzavanju, nabije obrtaje a nece da ubrza i malcice cima u toku voznje. kazu mi prijatelji da moze biti lamela, filter goriva, svecice itd ali mene zanima smem li ga voziti na duze do sledece subote kada sam uspela da mu zakazem pregled u servisu?

Link to comment

ne verujem da gubi kompresiju na dihtungu glave. tu bi moralo i neko ulje da se vidi da curi, a kladim se da ga nema. treba ga oterati na komp pre inicijalnog podizanja haube.

Link to comment

Ako diže obrtaje, a ne vuče, onda je nešto do transmisije. A kad tome dodamo pol vozača zaključak se sam nameće - kvačilo. -_-

Link to comment

juce poslusam kapetanov savet. prvi put krene u trecoj, drugi put jok. sta je sad to?cudi me sto to sa neubrzavanjem i cimanjem krene da se javlja tek nakon 10ak predjenih km, u pocetku je kao sve skroz ok. jbt, auto mi zaposednut duhom. :(

Link to comment
juce poslusam kapetanov savet. prvi put krene u trecoj, drugi put jok. sta je sad to?cudi me sto to sa neubrzavanjem i cimanjem krene da se javlja tek nakon 10ak predjenih km, u pocetku je kao sve skroz ok. jbt, auto mi zaposednut duhom. :(
Istrošila ti se lamela, i biće sve gore i gore. Dok je hladan, još i nekako. Što se više zagreva (posle 10 km, sve je gore). Zameni lamelu (eventualno i korpu i druklager), i biće sve opet u redu.
Link to comment
juce poslusam kapetanov savet. prvi put krene u trecoj, drugi put jok. sta je sad to?cudi me sto to sa neubrzavanjem i cimanjem krene da se javlja tek nakon 10ak predjenih km, u pocetku je kao sve skroz ok. jbt, auto mi zaposednut duhom. :(
Zato, verovatno, što krećeš i teraš u prvoj i drugoj, koje još imaju snage da guraju auteka. Inače, kad rekoh, kako ide u prvoj, jel i tu guši? I da li ti se problem javio naglo, ili postupno, sve više i više?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...