Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Pa nema veze - ti bi napisao: "vozio sam __________, morao sam da menjam/popravljam______________", ili "vozim_____________ već ______ godina i nisam imao nikakav kvar".
Pa mogao bih. Vozio sam novu Z-101, nista nisam morao da popravljam. Onda je ostavio rodbini i otisao. Oni su je vozili jos 12 godina, pocela da se kvari.To sto kazes posle "ili" menja pricu jer jer iz drugih podneblja, druge mogucnosti, druge potrebe, drugi izbor i druga kola.Kao sto su Turci vise uradili za Nemacku nego svi nemacki umetnici i intelektualci zajedno, tako je "kec" uradio vise za Srbiju nego sva kola koja se danas tamo valjaju.
Link to comment
Da, samo kad bi se ljudi složili oko osnovnih stvari makar. Na jednu stranu kaže "to ti je HDI motor od PSA grupacije, sasvim dobar", a na drugu "ma to je sranje". Ili "oh, plivajući zamajac" uz dramsko hvatanje za glavu.Umesto da neko lepo kaže: "to je korektan motor prosečne potrošnje, ako nešto hoće da zeza, to je turbina na oko 150K pređenih kilometara. Zahvat je mali/veliki i košta otprilike xxx evra". Takvu bre jasnu i konkretnu informaciju tražim, ne trebaju nikakvi hvalospevi, nikakva proza u tri toma. Da čovek prosto zna sa čime može da računa sa čisto tehničke strane. A na sasvim drugu stranu subjektivne ocene vlasnika, da li je nekom neki model lep ili (ne)dovoljno udoban.
vidi - recimo ovako1.odlucis koji bi auto kupio, 2-3 udju u uzi izbor2. na carsurvey, pogledas kakvi su komentari, za godinu, model i sl.3. kada ti od ta 2-3 iz uzeg izbora jedan izadje kao favorit - recimo Opel Astra, ukucas u Googlu - Opel forum i pogledas sta kazu vozaci i ljubitelji Opela4. bolje od ovoga, po mom jako skromnom misljenju za sada nisam nasaopozz
Link to comment

Pazi, nisam ja kreten sa tako niskim IQ-om da ne mogu da smislim algoritam od tri koraka za kupovinu kola :lol: Poenta mog renta je: 1) nedostatak jednog (dobro, ili par) mesta na netu, gde bi se neke objektivne tehničke stvari jasno mogle naći. Minimiranje izvora podataka služi u svrhu boljeg upoređivanja ocena, jer dolaze iz istog izvora. Umesto toga, za svaku marku ili svaki model može da se nađe xy sajtova ili foruma, sa nekim svojim sopstvenim merilima. Salata. Za recimo mobilne telefone to nije problem naći.2) što se ocene kola svode uglavnom na subjektivne fanboy priče, koje ne mogu ozbiljno uzeti u obzir, jer nisu ni toliko brojne da se makar statistički računaju. Ili, da bih bolje ilustrovao stvar, vratiću se na početak mog pitanja - ne kupujem kola, ali bi bilo dobro znati da li postoji neko online mesto gde poznati ili učestali kvarovi pojedinih modela ili serija mogu da se prate, bilo da se uzima rent-a-car ili radi čak uvodno "istraživanje" u cilju skupljanja kandidata kupovine, lizinga ili nečeg petog. Prosto da se ostane u toku, a da se za to ne treba prokrstariti pola interneta. Kar Dajdžest.

Link to comment

A onda dalje treba istrazivati koliko su komentari u vezi sa pravilnom eksploatacijom vozila i vozacevim znanjem, da ne bude riknjava lamela na 30000 km, otisle karike, i stekne se pogresna slika.

Link to comment
A onda dalje treba istrazivati koliko su komentari u vezi sa pravilnom eksploatacijom vozila i vozacevim znanjem, da ne bude riknjava lamela na 30000 km, otisle karike, i stekne se pogresna slika.
Ima tu klubova vlasnika vozila, tamo pricaju sta valja i ne valja. To prate (cak ih nekada i sponzorishu proizvodjaci tih kola koji tu saznaju sta da poprave). Danas to moze bolje da se vidi nego pre 5 godina. Mislim da ne trebaju generalisticki sajtovi ili magazini.Na primer, Mitsubishi ima klub vlasnika u Srbiji. Tamo sam se uclanio (kao bivsi vlasnik 2 Mitsubishi vozila, Magna i Pajero) samo su nesto menjali pa ne mogu vise da se ulogujem.
Link to comment
Na primer, Mitsubishi ima klub vlasnika u Srbiji. Tamo sam se uclanio (kao bivsi vlasnik 2 Mitsubishi vozila, Magna i Pajero) samo su nesto menjali pa ne mogu vise da se ulogujem.
Pa dobro, nemaju svi živce kao sajle.
Link to comment
je l' postoji neko sredstvo za skidanje onih registracija zalepljenih na staklo? vidim da mnogi imaju problem pa lepe jednu iznad druge.
Kupio sam na Petrol pumi za 35 dinara spravu za skidanje tih nalepnica. Plasika i obican zilet unutra, vrlo je efikasna. Skines tvrdi deo lako, ostane malo lepljive mase, onda alkohol i sundjer za sudove zavrse posao. Trajalo je dva minuta.
Link to comment
jel imao neko iskustvo sa Subaru Imprezom 1.5potrošnja, servisi u Srbijihoće kolega da je pazari pa se premišlja
U Japanu se Subaru retko vidja na ulicama. Cesci je Mini Morris ili Fiat 500. Glavni razlog nije u necemu sto autu fali nego u prodavljivosti kao polovan. To glavna trzista polovnih automobila ne prihvataju, kao sto u valutama, recimo, novozeladnski dolar nije nista mada je dobar. Samo Toyota, Honda, Nissan idu u Rusiju, Juznu Ameriku , Australiju i New Zealand. (to je nihov biznis, oni znaju sta im ide).Na taj auto se generalno baca sumnja da su ga tesko vozili i rabili omladinci. U Australiji u Sidneju, postoji "Police squad" sa 12 Subaru Imprezza, da juri (istim tim kolima) klince koji tim autima ponizavaju u poterama obicna policijska kola koja ne mogu da mu pariraju.Ko ga je vozio? Ako je bila familija, mislim da nije losa kupovina, bar u zatecenom stanju pa sta se dogovore.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na 50 na sat u 5. brzini na putu bez uspona. Auto prazan, gume lagano prepumpas i nije problem. :) E sad, koliko je realno naci svuda ravan put, bez veceg saobracaja da ne bi bilo usporenja i ubrzanja to je vec drugo pitanje. To je i razlog zbog čega na probnim pistama postižu potrošnju o kojoj možemo samo da sanjamo.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...