Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

je l' postoji neko sredstvo za skidanje onih registracija zalepljenih na staklo? vidim da mnogi imaju problem pa lepe jednu iznad druge.
ima struganje lopaticom za skidanje leda sa prozora i strpljivost budističkih sveštenika :D
Link to comment
je l' postoji neko sredstvo za skidanje onih registracija zalepljenih na staklo? vidim da mnogi imaju problem pa lepe jednu iznad druge.
razredjivac...
Link to comment
Znam, zato ne verujem petparačkim auto magazinima iz DE kojih imam po kioscima i radnjama na kilo, jer šta god da paralelno testiraju, uvek pobedi VW (osim kad su bačeni na muke da paralelno testiraju audi, bmw i mecu). Zato generalno i pitam, jer je teško naći neku sredinu između plaćenih tekstova i fan boy foruma ("vrh, strava!"). Pogotovo za ljude mog tipa koji se ne zanimaju materijom u dubinu i ne prate svakodnevno te stvari. Naravno, to sve uopšte ne mora da bude na srpskom. Engleski, nemački, pa i francuski su sasvim ok.
http://www.carsurvey.org/
Link to comment

Ovo je grozno, nema kola a da ocene vlasnika ne budu fifty-fifty. Pola kuje kola u nebo, pola govori da je deathtrap. Šteta da nema nigde nekih sumiranih zvaničnijih podataka, tipa "ima problema sa elektrikom" ili "rđa" ili "proizvođač povukao serije iz te-i-te godine zbog problema na kočnicama", "zapušuje se leva dizna" ili tako nešto.

Link to comment
Ovo je grozno, nema kola a da ocene vlasnika ne budu fifty-fifty. Pola kuje kola u nebo, pola govori da je deathtrap. Šteta da nema nigde nekih sumiranih zvaničnijih podataka, tipa "ima problema sa elektrikom" ili "rđa" ili "proizvođač povukao serije iz te-i-te godine zbog problema na kočnicama", "zapušuje se leva dizna" ili tako nešto.
meni je taj site dosta pomogao kada sam razmisljao o kupovini kola.mozda malo pazljivijeg citanja review-a i komentara na iste.rezultati su sumirani tako da ti kazu koliko su vlasnici zadovoljni kolima koje svakodnevno voze. tu nema fingiranih izvestaja od proizvodjaca, pa sad - ako te mrzi da cackas i udubis se u temu, mislim da ce biti od pomoci...volja tvoja
Link to comment

Pa čitao sam, zato sam se i uhvatio za glavu. Za većinu modela za koje sam čitao, kometari su nebo i zemlja. Jedino za nekoliko modela su vlasnici usaglašeni - recimo vlasnici bmw-a trojke se svi slažu da je strava, ili recimo za tamo par mitsubishija, gde ljudi kažu jednoglasno da je pouzdan, ali dosadan (šta god to značilo). Ali ako pogledaš recimo jednu mazdu 6, pola njih je "dobar auto", a druga polovina "nikad više mazda".

Link to comment
Pa čitao sam, zato sam se i uhvatio za glavu. Za većinu modela za koje sam čitao, kometari su nebo i zemlja. Jedino za nekoliko modela su vlasnici usaglašeni - recimo vlasnici bmw-a trojke se svi slažu da je strava, ili recimo za tamo par mitsubishija, gde ljudi kažu jednoglasno da je pouzdan, ali dosadan (šta god to značilo). Ali ako pogledaš recimo jednu mazdu 6, pola njih je "dobar auto", a druga polovina "nikad više mazda".
u pravu si - ima dosta takvih slucajeva.no, mislim da je tu situacija sa regionom odakle se komentarisu kola.npr, USA i Evropa - nebo i zemlja za isti model, ili, Engleska i rest of Europe - takodje za isti model, razlika nebo i zemlja. mislim da je Focus ovde najocigledniji primer.takodje, Australci su odlepili za Saab 93, dok je u USA na losem glasu...probaj po regionima - postoji ta opcija filtriranja, mada u svakom slucaju najvise komentara ima iz USA.
Link to comment

Ima tu nesto sto anketa ne pokazuje: koliko ce ljudi da kaze se zayebo i kupio neko sranje? Ima da prica kako je mnogo zadovoljan. Osim ako ga neko ne iznervira na servisu ili necime sto nije direktno funkcionisanje vozila pa da hoce da se sveti. Ili neko ko je kupio sta je mogao pa je presrecan dokle god se ne kvari.Treba pitati ljude koji imaju kola od firme ili na lizing, da li bi ih kupili za svoje pare ili uzeli opet kada istekne.

Link to comment
Treba pitati ljude koji imaju kola od firme ili na lizing, da li bi ih kupili za svoje pare ili uzeli opet kada istekne.
Ovo je stvarno dobar predlog, tad najobjektivnije gledaš na kola.
Link to comment

Najbolji predlog je da neko napravi sajt sa pravim informacijama :Dedit: ne šalim se, ovde bar ima dovoljno vozača sa solidnim iskustvima sa raznim automobilima.

Edited by CTale
Link to comment
Najbolji predlog je da neko napravi sajt sa pravim informacijama :Dedit: ne šalim se, ovde bar ima dovoljno vozača sa solidnim iskustvima sa raznim automobilima.
Pa ne znam koliko to vredi. Sta da ja kazem da je Land Cruiser odlican auto, da sam ga kupio i u Australiji i u Japanu?Da se Yugo i dalje pravi u "Zastavi", prodavao bi se odlicno, nema veze sta vlasnici drugih kola kazu i verovatno bi bio najmasovniji auto danas i u godinama koje dolaze.Jednostavno: jeftin, delovi svugde, svako zna da ga popravlja, jednostavan i ma kako bio los i ja bih ga u Bg kupio.(za kradju ne znam).
Link to comment

Da, samo kad bi se ljudi složili oko osnovnih stvari makar. Na jednu stranu kaže "to ti je HDI motor od PSA grupacije, sasvim dobar", a na drugu "ma to je sranje". Ili "oh, plivajući zamajac" uz dramsko hvatanje za glavu.Umesto da neko lepo kaže: "to je korektan motor prosečne potrošnje, ako nešto hoće da zeza, to je turbina na oko 150K pređenih kilometara. Zahvat je mali/veliki i košta otprilike xxx evra". Takvu bre jasnu i konkretnu informaciju tražim, ne trebaju nikakvi hvalospevi, nikakva proza u tri toma. Da čovek prosto zna sa čime može da računa sa čisto tehničke strane. A na sasvim drugu stranu subjektivne ocene vlasnika, da li je nekom neki model lep ili (ne)dovoljno udoban.

Link to comment
Da, samo kad bi se ljudi složili oko osnovnih stvari makar. Na jednu stranu kaže "to ti je HDI motor od PSA grupacije, sasvim dobar", a na drugu "ma to je sranje". Ili "oh, plivajući zamajac" uz dramsko hvatanje za glavu.Umesto da neko lepo kaže: "to je korektan motor prosečne potrošnje, ako nešto hoće da zeza, to je turbina na oko 150K pređenih kilometara. Zahvat je mali/veliki i košta otprilike xxx evra". Takvu bre jasnu i konkretnu informaciju tražim, ne trebaju nikakvi hvalospevi, nikakva proza u tri toma. Da čovek prosto zna sa čime može da računa sa čisto tehničke strane. A na sasvim drugu stranu subjektivne ocene vlasnika, da li je nekom neki model lep ili (ne)dovoljno udoban.
Da to je tacno, beskonacno tacno. Moze o kolima da se prica i prica. Nisu kola ista kao "Choice Magazine" gde se predstavljaju ves masine, frizideri, usisivaci i tosteri i stvari koje te ne predstavljaju u javnosti.Gde god da se nadju entuzijasti za kola, kao da otvoris haubu motora, uvek se nadje neko da pridje, prica ili da savet. Nema veze, skoro svaki Forum ima ovakav pdf, i rado ucestvujem.
Link to comment
Pa ne znam koliko to vredi. Sta da ja kazem da je Land Cruiser odlican auto, da sam ga kupio i u Australiji i u Japanu?Da se Yugo i dalje pravi u "Zastavi", prodavao bi se odlicno, nema veze sta vlasnici drugih kola kazu i verovatno bi bio najmasovniji auto danas i u godinama koje dolaze.Jednostavno: jeftin, delovi svugde, svako zna da ga popravlja, jednostavan i ma kako bio los i ja bih ga u Bg kupio.(za kradju ne znam).
Pa nema veze - ti bi napisao: "vozio sam __________, morao sam da menjam/popravljam______________", ili "vozim_____________ već ______ godina i nisam imao nikakav kvar". Edited by CTale
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...