Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Meni su kola tako izgrebana sa svih strana ali mi je drug koji drzi praonicu rekao da od tog flomastera nema leba, i da ostavim ovako kako jeste.

Link to comment

To je i kod mene slučaj, samo što meni niko nije zagrebao vrata, nego ih je gospođa u podzemnoj garaži malo očešala o betonski stub. Kad mi je majstor rekao koliko traži da se to sve sredi, umalo se nisam srušio kao Crnogorac koji prisustvuje porođaju. Sad tek vidim da kompletna vrata, sa sve staklom, elektrikom za podizanje prozora i onim štofom ili kako se već zove mogu na ebayu da se uzmu za 60 evritja.

Link to comment
  • 2 weeks later...
tom tom aplikacija. otkad je ovako nesto dozvoljeno? ima li ko?
Nije to radar detektor, nego samo upoređuje tvoju trenutnu poziciju sa pozicijom statične kamere sa radarom iz svoje baze i upozorava te kad se približiš. Većina navigacija ima tu opciju, za Beograd je problem baza sa kamerama jer su ubacivali sve kamere koje postoje, pa ti pišti i kad se približavaš kameri koja snima žutu traku, i kameri koja snima prolazak kroz crveno i kameri za nadzor saobraćaja... Nije nikakav radar detektor ili ometač radara, ne registruje pandure u kolima koji pucaju radarom ka tebi. Korisno kad se nađeš negde po prvi put i ne znaš gde su postavljene kamere.
Link to comment
Čitajući sad ovu golgotu Digovu, da pitam ima li neki sait, gde čovek može da proveri "known issues" za pojedine modele kola. A da nije neki forum, gde treba danima prevrtati topiće i postove da bi se sakupile neke informacije.
Ima recimo ovde. Lepo u odgovarajućoj rubrici nađeš auto koji te zanima i izlaze ti komentari, a i ako to neko prodaje. ;)
Link to comment
uzmi snupija :(nije sve u kvalitetu, ima nesto i u pojavi.elem, uz pomenutog pandu baci pogl i na suzuki svifta.mislim, ako neces snupija :(
Suzuki se u par nemackih anketa pokazao kao brfend s najmanje kvarova. I ovde koga znam da je imao swift niko se nije zalio.
Link to comment
Ima recimo ovde. Lepo u odgovarajućoj rubrici nađeš auto koji te zanima i izlaze ti komentari, a i ako to neko prodaje. ;)
Bacio sam pogled; sajt je lepo zamišljen, samo što su ljudi opet stoka - to je prešlo polako neke granice subjektivnosti i svodi se polako na "taj tvoj auto je đubre, uzmi ovaj što ja vozim, pa da vidiš šta je auto". Kad bi bila malo stroža moderacija, mogle bi i kvalitetne informacije da se koncentrišu.
Link to comment
Bacio sam pogled; sajt je lepo zamišljen, samo što su ljudi opet stoka - to je prešlo polako neke granice subjektivnosti i svodi se polako na "taj tvoj auto je đubre, uzmi ovaj što ja vozim, pa da vidiš šta je auto". Kad bi bila malo stroža moderacija, mogle bi i kvalitetne informacije da se koncentrišu.
Rekao si da ne bi forume, ali ipak pokušaj na ovom. Tu je problematika razvrstana po vrstama i proizvođačima, mehanika, elektronika, gas, itd, nemci, francuzi i ostali. Odatle sam dosta naučio, a moderacija drži neki nivo
Link to comment
Bacio sam pogled; sajt je lepo zamišljen, samo što su ljudi opet stoka - to je prešlo polako neke granice subjektivnosti i svodi se polako na "taj tvoj auto je đubre, uzmi ovaj što ja vozim, pa da vidiš šta je auto". Kad bi bila malo stroža moderacija, mogle bi i kvalitetne informacije da se koncentrišu.
Odgledaj Drive, tamo sve lepo ima.
Link to comment
Rekao si da ne bi forume, ali ipak pokušaj na ovom. Tu je problematika razvrstana po vrstama i proizvođačima, mehanika, elektronika, gas, itd, nemci, francuzi i ostali. Odatle sam dosta naučio, a moderacija drži neki nivo
Nisam toliko protiv foruma kao forme, nego sam hteo da izbegnem da idem na 15 mesta, jer neki dobar mazdin forum je na jednom mestu, subaru na drugom, volvo na trećem itd.Plus, nadao sam se više nekom sajtu koji stoji iza nekog časopisa, tv emisije ili nečeg sličnog - iza čega dakle stoji neka redakcija i stručni saradnici, a ne toliko komentari korisnika tipa "strava, vrh, ide kao nevreme". Svestan sam da takva mesta ako i testiraju/prikazuju vozila, uglavnom ona koja su nova, ali umeju ponekad da rade testove kola koje su koristili godinu dana ili 100K km ili nešto slično.
Odgledaj Drive, tamo sve lepo ima.
Gledao, ali mi u oči upala samo Kristina Hendriks. Šta ću kad sam poetska duša.
Link to comment
Nisam toliko protiv foruma kao forme, nego sam hteo da izbegnem da idem na 15 mesta, jer neki dobar mazdin forum je na jednom mestu, subaru na drugom, volvo na trećem itd.Plus, nadao sam se više nekom sajtu koji stoji iza nekog časopisa, tv emisije ili nečeg sličnog - iza čega dakle stoji neka redakcija i stručni saradnici, a ne toliko komentari korisnika tipa "strava, vrh, ide kao nevreme". Svestan sam da takva mesta ako i testiraju/prikazuju vozila, uglavnom ona koja su nova, ali umeju ponekad da rade testove kola koje su koristili godinu dana ili 100K km ili nešto slično.
Pazi ali iza časopisa ili sajta uglavnom stoje sponzori iz auto-kuća pa je sadržaj uglavnom o njihovim proizvodima. Tako SAT ne zna za drugi auto osim Škode i Dačije.
Link to comment

Znam, zato ne verujem petparačkim auto magazinima iz DE kojih imam po kioscima i radnjama na kilo, jer šta god da paralelno testiraju, uvek pobedi VW (osim kad su bačeni na muke da paralelno testiraju audi, bmw i mecu). Zato generalno i pitam, jer je teško naći neku sredinu između plaćenih tekstova i fan boy foruma ("vrh, strava!"). Pogotovo za ljude mog tipa koji se ne zanimaju materijom u dubinu i ne prate svakodnevno te stvari. Naravno, to sve uopšte ne mora da bude na srpskom. Engleski, nemački, pa i francuski su sasvim ok.

Link to comment

je l' postoji neko sredstvo za skidanje onih registracija zalepljenih na staklo? vidim da mnogi imaju problem pa lepe jednu iznad druge.

Link to comment
je l' postoji neko sredstvo za skidanje onih registracija zalepljenih na staklo? vidim da mnogi imaju problem pa lepe jednu iznad druge.
Ako imas uslova izduvaj je malo fenom za kosu, pa probaj da odlepis. Sto ne uspes da skines uzmi aceton i probaj tako da skines. Ja sam uspeo bez problema cak i bez fena za kosu :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...