Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ma jebati ga, uzecu ili ovaj Ferodo ili Bosch, drug mi rekao da je to sve manje-vise ok. Nego, sta se sve radi prilikom malog servisa? Hoce taj drug da mi odradi to, kao da ne dajem pare bezveze. Kupicu 5 litara GM ulja, polusintetika, imam novi filter ulja, kupicu filter vazduha... i sta jos treba?

Link to comment

Kaiseve i svecice su nam menjali na proslom velikom servisu, pre nekih 30 000km. Na koliko se to obicno menja? Za filter goriva nemam pojma tako da cu i to uzeti, ako nije preterano skupo.

Link to comment

trebalo bi da moze jos da tera sa tim menjanim, pogotovu ako ne cvili kad ga palis prvi put ujutru(kais cvili)gorivo je kod nas smece najobicnije tako da bi taj filter trebao pod obavezno da promenis ako nisi na proslom malom servisu

Link to comment

Znam sad na sta mislis i definitivno ne cvili, ali imam drugo pitanje - kad ga upalim, cak i sad kad je vreme dosta toplije nego zimi, zna po minut i jace da mi stoji na ~1500 obrtaja, pa tek onda spadne na ~800... Jel to kao normalno dok se ne zagreje malo ili nesto ne valja?

Link to comment

ih bre kao da je rocket science :Dmali servis: ulje, filter goriva, ulja, klime, vazduha. na 10.000km. vreme rada: do 30 min. cena koštanja: 800 - 1500din za tvoj auto.provera stanja svećica, španera, kaiševa, pumpe za vodu. veliki servis na 60.000-100.000km u zavisnosti od tipa motora.

Link to comment

Ne znam gde drugo da metnem ovo. Elem, nemoj da se neko zajebo da kupuje Citroena sa električnom ručnom kočnicom. Prekjuče mi u sred vožnje prijavi breaking system failure i parking break failure. Auto ganc nov, nije ni 5k prešao, kupljen u februaru. Stanem, ugasim auto, upalim ga i sve ok. Međutim, prijavi isto to još par puta. Juče pogleda majstor, prikači ga na komp, kaže da je neki kontakt negde loš i da je board kompjuter pobrljavio zbog toga, resetujega il šta već, bem li ga, i kao ne bi trebalo problem ponovo da se javlja. Napomene mi da je to prilično čest problem kod nove serije Citroena i preporuči mi da zamenim auto ako se ponovo desi isto (srećom pa imam opciju zamene, pošto je rent a car vozilo). Jutros opet pišći vrišći blinka, isti problem prijavljuje. Nazovem Avis, kažem da opet jebava i da bi da menjam kola. Pristadoše iz prve, još me zovu da odmah dođem jer su već imali slične probleme sa ostalim Citroenima u floti i obično nije ništa ali - nekad se zbog toga u sred vožnje aktivira ručna :mellow: Ne želim ni da zamislim šta bi bilo da mi se to desi na auto putu pri 130kmh. Pošto nisu imali ništa drugo sem istog C4 da daju u zamenu, sad čekam da me pozovu kad im se vrne neko drugo vozilo pa da menjam, Citroena više ni pod razno.

Link to comment

Jel' to onaj novi C4? Cela prica me podseca na prve serije Stilo-a, koji su bili nocna mora fleet-menadzera.I naravno da mora odmah da ti zameni vozilo.

Link to comment
Znam sad na sta mislis i definitivno ne cvili, ali imam drugo pitanje - kad ga upalim, cak i sad kad je vreme dosta toplije nego zimi, zna po minut i jace da mi stoji na ~1500 obrtaja, pa tek onda spadne na ~800... Jel to kao normalno dok se ne zagreje malo ili nesto ne valja?
To je normalno, tako je napravljen da ti ne bi hladan trzao. Proveri obavezno svećice ako si prešao s njima 30.000.
Link to comment

Čitajući sad ovu golgotu Digovu, da pitam ima li neki sait, gde čovek može da proveri "known issues" za pojedine modele kola. A da nije neki forum, gde treba danima prevrtati topiće i postove da bi se sakupile neke informacije.

Link to comment
Ne znam gde drugo da metnem ovo. Elem, nemoj da se neko zajebo da kupuje Citroena sa električnom ručnom kočnicom. Prekjuče mi u sred vožnje prijavi breaking system failure i parking break failure. Auto ganc nov, nije ni 5k prešao, kupljen u februaru. Stanem, ugasim auto, upalim ga i sve ok. Međutim, prijavi isto to još par puta. Juče pogleda majstor, prikači ga na komp, kaže da je neki kontakt negde loš i da je board kompjuter pobrljavio zbog toga, resetujega il šta već, bem li ga, i kao ne bi trebalo problem ponovo da se javlja. Napomene mi da je to prilično čest problem kod nove serije Citroena i preporuči mi da zamenim auto ako se ponovo desi isto (srećom pa imam opciju zamene, pošto je rent a car vozilo). Jutros opet pišći vrišći blinka, isti problem prijavljuje. Nazovem Avis, kažem da opet jebava i da bi da menjam kola. Pristadoše iz prve, još me zovu da odmah dođem jer su već imali slične probleme sa ostalim Citroenima u floti i obično nije ništa ali - nekad se zbog toga u sred vožnje aktivira ručna :mellow: Ne želim ni da zamislim šta bi bilo da mi se to desi na auto putu pri 130kmh. Pošto nisu imali ništa drugo sem istog C4 da daju u zamenu, sad čekam da me pozovu kad im se vrne neko drugo vozilo pa da menjam, Citroena više ni pod razno.
Rekoh ti ja, francuska kola ni izbliza. Samo sranja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...