Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Dosta ljudi zaboravlja da pogleda blatobrane. Ovo je veoma vazno, jer se napune ledom i kad se to stegne, i dodje do tockova desava se da se zbog toga tocak uspori ili cak blokira. Zanosenje ili okretanje vozila je u tom slucaju neminovno. To moze da se desi i kod vozila koja su opremljena zimskim gumama. Resenje je da nakon voznje oslobodite prostor izmedju guma i leda u blatobranima kako se on od stajanja ne bi stvrdnuo i kasnije na sledecoj voznji stvarao opisane probleme. Takodje je veoma vazno da tokom voznje nikad naglo ne otpustate gas jer moze doci do kratkotrajne blokade tockova koja onda opet prouzrokuje zanosenje. Ovo je vise izrazeno kod vozila s zadnjim pogonom, ali desava se i kod onih s prednjom, narocito ako je u pitanju dizel motor jer je njegovo samokočenje snažnije.
Ovo je tacno pogotovo kada se vozi preko lapavice, makar samo i 1 km pre zaustavljanja. Onda se to stegne dok kola stoje.Da se ustedi na rukama, malo potpunih okretaja volana u vrlo sporoj voznji, cak i za vreme uparkiravanja. Da tockovi otkace (dok se okrecu levo-desno) i da ispadne ono sto se nakupilo u blatobranima.Meni se desilo jednom, da sam posle 4 sata stajanja (Yaris), mogao da idem maltene samo pravolinijski, toliko je bilo leda u blatobranima, od stvrdnute lapavice koju nisam imao cime da otpucam na -10.
Link to comment

Htedoh dati predlog da, ukoliko nije vozilo najviše klase ili sentimentalne vrednosti, jednostavno zaboraviš na sanaciju - za pravilnu popravku farba se i do ceo branik/krilo/vrata, ali ti si u stvari očešala nekoga, ili sam opet pogrešno razumeo?

Link to comment

Mislila sam da sam dovoljno nesubjektivno postavila pitanje i da se vidi da nema veze sa mnom :)Komšija neki je ''utvrdio'' da ga je ogrebao moj zet jer je bio tu pored parkirao auto i traži mu 70 evra. Pri tom, niti je ko video šta se desilo, niti na autu mog zeta koji je metalik-sivi ima teget tragova. Ma glupost, u suštini, samo me zanimalo koja je iole objektivna cena jer je ovaj odvalio najveću koju može da izvuče. I to sve pod pretpostavkom da ovaj moj prihvati da je kriv, zarad ''dobrosusedskih odnosa''.

Link to comment

Ja imam Astru metalik boje pa su mi nakon onog pederskog grebanja pod okriljem noci za farbanje trazili 50 evra po "elementu", a idiot mi je izgrebao celu stranu tj. 3 elementa. Ako je to neki stariji auto nemetalik boje, sere k'o foka za tu cenu i treba da kazes zetu da ga posalje u tri lepe materine.

Link to comment

kojih crnih 70 eur :lol: svakako zavisi i koje je boje, al 70 nema nikakvog smisla. svuda ti je 50 eur po elementu, pa cak i manje. sem toga, ko bi bio dovoljno lud da da ikakve pare nekom ko, eto tako, tvrdi da "zna" ko mu je ogrebao auto, a nemam nikakvih dokaza.

Link to comment

Cuje mi se neki cudan zvuk prilikom kretanja i svakog dodavanja gasa, u svim brzinama. Nesto kao da lupi, a onda pocinje brujanje. Kada dostignem zeljenu brzinu, cuje se normalno. Cini mi se da zvuk ne dolazi od napred, iz motora, nego odozdo, otprilike ispod sedista. To sam prvi put primetio pre desetak dana, nakon sto sam se jedva isparkirao preko snega. Ne izgleda mi da je auspuh. Sta bi to moglo biti? Da nije nosac motora ili tako nesto?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...