Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ne branim niti jedan auto, JER IH NISAM VIDEO, ali otkuda vama ideja da pljujete a takođe ih niste videli?!polazim uvek od pretpostavke da je sve kako se tvrdi, pa onda odem na plac i lično se uverim u stanje vozila. ali kod vas to očigledno prvo ide ničim izazvano pljuvanje, jer ste experti za vozila na osnovu fotografije rezolucije ne veće od 640x480, pa tek onda "stručna polemika"...katastrofa ste.
NOV AUTO U FABRICKOJ BOJI,GARAŽIRAN SVO VREME,UVEŽEN I DOTERAN SA TABLICAMA IZ NEMACKE,CARINJEN NA KOLIKO I IMA KM,NIJE DIZAN,NITI SPUSTAN SAT! ORIGINALNA SERVISNA,2 KLJUCA,KAO IZ SALONA,GARANCIJA NA SVAKI KILOMETAR.DODJITE I POGLEDAJTE AUTO KOJI MIRISE NA NOVO SA ORIGINALNE 203000km
e4b7b0e87fcc-640x480.jpg1fa7fe60b4f8-640x480.jpgi sta posle ovoga ima da idem na plac?
Link to comment

Ma, dajte, ovakve preporuke su glupost, po više osnova...Mislim, većina nas vozi po gradu, treba mu da ode od tačke A do tačke B, sa minimalnom potrošnjom, relativno udobno...I onda ti lik preporuči džip od 2200cc, čija registracija košta boga oca, a troši kao Volga... Pa jebo ga ja, ovde sve sami wannabe Yoyogiji, voze đipove ili automobile koji se u Sbiji ni ne mogu razmahati, jer čim daš gas već si raspizdio na neku rupu...Super je što taj auto, tri klase iznad košta kao nova Corsa, ali većini stanovništva Corsa radi posao bolje od RAVA ili A6, koji su, uzgred, prošli ko zna šta, kad koštaju kao Corsa...Ja imam osećaj, kao da pričamo koji komp mi treba za surf i gledanje filmova, a onda uleti neki znalac™ i preporuči mi i7, Radeon 6990 i IBMov SSD... Pa, radiće surf i filmovi i na tome, ali je besmisleno platiti 2000€ za tako nešto......

Edited by radisa
Link to comment

Zanima me nesto, cisto iz radoznalosti. Pre dva dana sam pokusao da upalim auto posle 5-6 dana pod snegom, i uspelo je iz prve ali se gasio vise puta, nakon cega sam skontao da nemamo vise goriva biggrin.gifisuse.gif Pre toga sam jednom radio istu stvar, samo upalio (iz prve, naravno) i gasirao par minuta, bez da sam vozio. Jutros sam doneo u balonu 10L benzina i nasuo ali auto posle toga nije hteo da upali nego je prvi put malo zaverglao i posle toga mrka kapa.Da li je moguce da sam ispraznio akumulator u tih 5-6 ili ko zna koliko put koliko sam ga palio pre dva dana, kad nije bilo goriva? Do sad za dve i po godine i jace nikad nismo imali problema, uvek palio iz prve na svim temperaturama.

Link to comment

Ma palio mi je uvek bez problema i na minuscini, to nije uopste problem, nego sam mu valjda prekjuce dusu izvadio tim paljenjem bez goriva, kad se svaki put posle gasio.

Link to comment
recimo da taj auto kosta 7500 u nemackoj, a on ga ovde prodaje za 8500? zanimljivo. covek radi sa gubitkom. ili ga je mozda platio 5 soma havarisanog tamo. pokusaj samo da shvatis koliko ga je on tamo platio i jasno ce ti biti. on kad uvozi placa ~20 % carinu, pa na celu tu ciru jos 18% pdv. otprilike, 43 % od navedene cene automobila. e sad jos na to dodas da mora bar 1000 eur da bude dobar po automobilu, znaci da ga je tamo platio oko 5 soma. cista matematika. a ako zaista mislis da auto u ovakvom™ stanju (opisanom) moze da kosta 5 soma u nemackoj, onda nema sta, vredi ga uzeti.
pričaš o nečemu o čemu nemaš puno znanja. i sam sam uvozio automobile, tako da sam jako dobro upoznat sa kompletnom "matematikom". to što ti misliš da se ukupno plaća nema veze sa realnošću.
Link to comment
Ma to je jasno svakome ko bar malo koristi mozak...Sad sam gledao koliko košta ona Jetta... 9000+ u Nemačkoj i to da se pomučiš... A ovaj je prodaje za 9000... :isuse: Ko znašta se jadnoj Jetti desilo...Znači, uzmem nešto tako, kao mačku u džaku i onda ulupam još 2000€ u samom startu i molim boga da ne puknem još toliko u narednih godinu dana... Pa, jebi ga, da ulupam 13000€ u neko sranje, ma koliko fancy izgledalo, ne bih, baš...I koliko znanja, sreće i prijatelja treba da imaš da bi kupio dobar auto za mala pare? Ako je to uopšte i moguće...
dok ne odeš i ne vidiš, probaš, dovezeš, potegneš koju vezicu za ovo i ono i ne znaš... mnogo ste loše informisani, ali zato vam pljuvačne žlezde odlično rade
Link to comment
dok ne odeš i ne vidiš, probaš, dovezeš, potegneš koju vezicu za ovo i ono i ne znaš...
Ja sam pošten čovek, nemam vezice, živim pošteno i po zakonima... Vezice ne podnosim i ne koristim, čak i kad mogu... Stvar principa...Za pare koje zarađujem volim da kupim nešto što znam šta je, a ne mačku u džaku... I da se posle nadam da me neko nije zajebao... Pa makar to bila Dacia...Zato mi se cela ta mutljavina oko polovnih automobila izuzetno gadi...
Link to comment
Ma, dajte, ovakve preporuke su glupost, po više osnova...Mislim, većina nas vozi po gradu, treba mu da ode od tačke A do tačke B, sa minimalnom potrošnjom, relativno udobno...I onda ti lik preporuči džip od 2200cc, čija registracija košta boga oca, a troši kao Volga... Pa jebo ga ja, ovde sve sami wannabe Yoyogiji, voze đipove ili automobile koji se u Sbiji ni ne mogu razmahati, jer čim daš gas već si raspizdio na neku rupu...Super je što taj auto, tri klase iznad košta kao nova Corsa, ali većini stanovništva Corsa radi posao bolje od RAVA ili A6, koji su, uzgred, prošli ko zna šta, kad koštaju kao Corsa...Ja imam osećaj, kao da pričamo koji komp mi treba za surf i gledanje filmova, a onda uleti neki znalac™ i preporuči mi i7, Radeon 6990 i IBMov SSD... Pa, radiće surf i filmovi i na tome, ali je besmisleno platiti 2000€ za tako nešto......
što se kompjutera tiče, apsolutno se slažem (obzirom da smo kolege u toj sferi ako se dobro sećam)međutim, što se upotrebe kola tiče, apsolutno ja ne spadam u "vašu" kategoriju. meni corsa ne može ni da služi za ukras jer moji afiniteti i potrebe za vožnjom su najmanje od tačke a do tačke b. minimalna potrošnja je :lol: mislim voleo bih kad bih uštedeo makar 2L/100km ali jednostavno to nije slučaj. jebo te wonnabe yoyogi, moj zahtev za vožnjom je jednostavno dijametralno suprotan od tvog! ne želim ovde da navodim kuda i kako se vozim, ali jednostavno mnogo auto-puta, dovoljno makadama da ti uništi bilo koju kutiju šibica na točkovima, i recimo 20.000-25.000km godišnje. rupe - nužno zlo, takva nam je država, ali u inostranstrvu ih mnogo manje ima. kome treba jeftino ispravljanje aluminijumskih felni, lav auto u žarkovu to radi na licu mesta povoljno!stanje auta - daj nemojmo više o tome. tržište je dovoljno veliko da neko ko se razume u procenu stanja auta može da pronađe dovoljno dobar auto za sebe po prihvatljivoj ceni. ovde i u nemačkoj!uvoz auta - vi lepo odete na sajt carine i tu vidite koliko to košta da se uveze. to u realnosti malo drugačije izgleda. i stavljam tačku na ovu temu. sumiraću svoj uvoz automobila koje sam radio. kad dovezem auto on sa pravih 100.000km (nemci prodaju auto posle 100k km jerbo ga smatraju nepopravljivo istrošenim) on kad platim sve sve sve i moj trošak cimanja za aachen, minhen, berlin vozilo me na bg table košta u proseku 300€ manje nego na bilo kojem auto placu. a stanje auta je nebo i zemlja u odnosu na plac. zamislite tek onda po kojoj ceni oni uvoze aute i ako znate da imaju 1000€ maržu po autu. retardirano je generalizovati i reći da SVI rade isto, obzirom da ja znam dosta njih koji su radili kao ja - dovukli najbolji mogući auto za te pare, a da se kupcu isplati meni dati novac u ruke. ja ne radim više dovoženje automobila, ali ne verujem da se u zadnjih godinu dana nešto kapitalno promenilo. sami priznajete da se NE RAZUMETE u procenu stanja auta. ali zato pljujete po svemu za sve pare. slažem se da prodavci misle da smo kao kupci glupi. međutim, kad skloniš njihova sranja u stranu i pogledaš realno stanje auta, sam donosiš procenu da li taj auto sa svojim vrlinama i manama vredi tebi taj novac ili ne. šta biste vi? audi za 3000€ da bude ko čaša? nemojte mi ni odgovoriti na pitanje. nadam se da ste razumeli šta sam hteo da kažem.
Link to comment
Ja sam pošten čovek, nemam vezice, živim pošteno i po zakonima... Vezice ne podnosim i ne koristim, čak i kad mogu... Stvar principa...Za pare koje zarađujem volim da kupim nešto što znam šta je, a ne mačku u džaku... I da se posle nadam da me neko nije zajebao... Pa makar to bila Dacia...Zato mi se cela ta mutljavina oko polovnih automobila izuzetno gadi...
da li ti se gadi ili ne, to je tvoja subjektivna stvar. a kako naša usrana država funkcioniše, to je nešto totalno drugo. mačka u džaku je jedno. dobar auto po prihvatljivoj ceni je drugo. nadam se da smo razjasnili i razdvojili pojmove.sem toga, ova država u proseku na cenu auta od 5000€ u nemačkoj uzima ovde 2500€ na ime carine, poreza i registracije. malo li je?
Link to comment
imam jedno pitanje vezano za to šta mi se dešava drugi put u tri zime već.jutros sam se oko 9h izokretao na autoputu na spustu na Bubanj Potoku iz pravca Niša, dakle malo pre Lastine stanice.vozio sam pravolinijski, u bržoj traci jer je bila čistija od druge, držao brzinu na oko 60km/h.UBEĐEN sam da ništa od papučica nisam dirao u trenutku kada je okretanje počelo, sem možda gasa.dakle niti sam kočio niti menjao brzinu.gas možda jer sam održavao brzinu.put je bio neočišćen. tačnije videlo se da jeste nekad tokom noći čišćen, plus je autoput prometan, ali bar par sati kamion za kišćenje nije prošao tuda.vozim Clio 2, benzinac, 1.2 motor.auto je prilično lagan. i po lepom vremenu kada se mimiolazim sa većim vozilima osećam bočne udare vazduha. takođe i ona udubljenja na autoputu umeju da me zanesu.ipak ovako nešto nisam očekivao.zimske gume na prednjim pogonskim točkovima su Sava Eskimo (http://www.pocenigume.net/zimske-gume/sava-gume).i ovim gumama je to druga zima.ono što me NENORMALNO brine je što mi se sa istim autom, ali i drugim gumama, ista stvar desila pre 2 godine.tada na magistralnom putu, možda u nešto lošijem stanju, utabaniji sneg, nego što je bio sutoput jutros.opet mala brzina, bez kočenja, a MISLIM i bez menjanja brzine.tada sam se nakon 2 okreta samo spustio sa puta u neko blato, jutros sam zveknuo u bankinu i razvalio prednju, srećom plastičnu, masku.imao sam nenormalno sreće da vozila iza mene nisu bila uopšte blizu, jer sam se nakon odbitka vratio na sred autoputa.ima li iko ovde bilo kakvo objašnjenje šta dovodi do ovakvih događaja?ja nisam neki vrsni poznavalac automobila, iako vozim već 10ak godina, i prosto ne znam šta mogu da uradim kako bi sprečio da mi se slično sranje ponovo desi.
Dosta ljudi zaboravlja da pogleda blatobrane. Ovo je veoma vazno, jer se napune ledom i kad se to stegne, i dodje do tockova desava se da se zbog toga tocak uspori ili cak blokira. Zanosenje ili okretanje vozila je u tom slucaju neminovno. To moze da se desi i kod vozila koja su opremljena zimskim gumama. Resenje je da nakon voznje oslobodite prostor izmedju guma i leda u blatobranima kako se on od stajanja ne bi stvrdnuo i kasnije na sledecoj voznji stvarao opisane probleme. Takodje je veoma vazno da tokom voznje nikad naglo ne otpustate gas jer moze doci do kratkotrajne blokade tockova koja onda opet prouzrokuje zanosenje. Ovo je vise izrazeno kod vozila s zadnjim pogonom, ali desava se i kod onih s prednjom, narocito ako je u pitanju dizel motor jer je njegovo samokočenje snažnije. Edited by nesha taxista
Link to comment
Koliko moze da kosta nova sirena na automobilu?Ne mora da bude nova vec i polovna ali da radi...kapiram da sirene mogu da budu univerzalne jer mi nije bitan kakav zvuk proizvodi vec da ga samo proizodi...
Vec za oko 1000 dinara na otpadima, uz malo sreće čak i manje. U radnjama nove su naravno skuplje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...