Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Pa Alfa je krš i kao nova, čim izadje iz fabrike. Polovna Dacia je bolja od nove Alfa Romeo.
tvoja mrznja je nepresusna :(a jebiga, nisam u toku sa alfama, al kontam da sad ipak malo bolje stoje stvari u poredjenju sa erom alfe 33, auta za samoubice. avto sa najgorim kocnicama u historiji. Edited by ToniAdams
Link to comment

Aman, ne kažem ja ništa o kvalitetu Alfe, samo sam u tom eseju™ uzeo Alfe kao primer brenda koji nudi različite klase kola. Zamenite slobodno to sa Golf - Jetta - Passat relacijama naspram 147 - 156 - 159 ili čime god hoćete.edit: i sad će neko verovatno da se buni kako su VW vozila bolja od Alfe :D

Edited by Filipenko
Link to comment
btw, skoro sam gledao neki grafikon pouzdanosti auto marki kako novih i polovnih. polovna Dacia je zardjalim ekserima prikovana za dno lestvice.
Baš bih voleo da vidim taj bikinitm, iskustva iz moje firme (tj. firme u kojoj radim) su potpuno suprotna:
Od 2007. nam je kroz firmu prošao otprilike isti broj Dačija (što Logana, što Sandera - svi motori zastupljeni) i Renoa (Twingo, Clio, Megane, Fluence). Za razliku od Renoa :isuse: , nijedna Dačija nije išla na vanredni servis. Imaju očajne brisače, creva prskalica (za vetrobran) ćeš povremno morati da produvaš, a šrafove brava (unutrašnjih) i brezon na B stubu ćeš možda morati da dotegneš. I to je to (jake stavke, moš' misliti). Da ne ureknem.
Edited by zorglub
Link to comment

pa normalan korisnik automobila ne traži sebi viljuškar isklesan iz kamena za maltretiranje od strane milion korisnika koji se prema autu odnose kao prema firminom, već korisnika koji voli svoj auto i uživa u vožnji. nichts od tačke a do tačke b, samo jako po rupama, već udobno zavaljen u sedište u udobnoj vožnji <_< srbi najgori ste :lol:

Link to comment
Non capisco :unsure:
ni ja, jbg. ako se odnosilo na daciu, vozi se sirom Evrope. ako je a-b koncept, opet je stvar ukusa i potrebe. dok ovo za Srbe je posebna prica.edit: Zoglube, ne mogu da nadjem onaj izvestaj. bio je na auto-bildu valjda ili tako nekom svapskom sajtu. Edited by Lancia
Link to comment
edit: Zoglube, ne mogu da nadjem onaj izvestaj. bio je na auto-bildu valjda ili tako nekom svapskom sajtu.
Ma ok, nije da neverujem, samo mislim da treba biti i malo uzdržan prema svim tim testovima - seti se upravo Auto Bilda i testa severnog jelena sa rezervnim ćopavcem na Loganu.Da ne ispadnem drveni advokat Dačiji, pored onih sitnih propusta, ima i stvari koje baš nerviraju, poput odsustva podešavanja visine prednjih sedišta u najjeftinijoj varijanti (sa klimom!), neba koje kao da je rađeno od kakvog impregriranog dlakavog kartona, nepouzdanog merača količine goriva - ali opet kapiram da je u pitanju ona o parama i muzici. Seljački auto, u onom dobrom smislu.
Link to comment
Ma ok, nije da neverujem, samo mislim da treba biti i malo uzdržan prema svim tim testovima - seti se upravo Auto Bilda i testa severnog jelena sa rezervnim ćopavcem na Loganu.Da ne ispadnem drveni advokat Dačiji, pored onih sitnih propusta, ima i stvari koje baš nerviraju, poput odsustva podešavanja visine prednjih sedišta u najjeftinijoj varijanti (sa klimom!), neba koje kao da je rađeno od kakvog impregriranog dlakavog kartona, nepouzdanog merača količine goriva - ali opet kapiram da je u pitanju ona o parama i muzici. Seljački auto, u onom dobrom smislu.
zapravo, radilo se u sintetickom izvestaju adac-a, osiguravajucih kuca i auto-servisa o stanju automobila nakon jedne, tri i pet godina. auto-bild je samo preneo podatke. nije se radilo o testu.evo, koliko se secam, najkvalitetnije marke su bile mazda i bmw.
Link to comment
Potpuno moguće, samo mi je fascinantno kako neko dođe na ideju da po tim (i bilo kojim) kriterijumima poredi automobile neuporedivih cena i klasa.
vrlo moguce, recimo vlasnici aston martina ne izlaze iz servisa. nesto bolji su land rover i jaguar.
Link to comment
Ma ok, nije da neverujem, samo mislim da treba biti i malo uzdržan prema svim tim testovima - seti se upravo Auto Bilda i testa severnog jelena sa rezervnim ćopavcem na Loganu.Da ne ispadnem drveni advokat Dačiji, pored onih sitnih propusta, ima i stvari koje baš nerviraju, poput odsustva podešavanja visine prednjih sedišta u najjeftinijoj varijanti (sa klimom!), neba koje kao da je rađeno od kakvog impregriranog dlakavog kartona, nepouzdanog merača količine goriva - ali opet kapiram da je u pitanju ona o parama i muzici. Seljački auto, u onom dobrom smislu.
Sedišta, u svim varijantama, koliko se sećem... Možda eventualno BlackLine ima...Da, i merač je katastrofa... Kad mi dođe do rezerve, pa sipam pun, varijacija je 3-4 litre...ALi, sa druge strane, stvarno sam, za sada, zadovoljan za ono što mi treba... Edited by radisa
Link to comment
Sedišta, u svim varijantama, koliko se sećem... Možda eventualno BlackLine ima...
Do proleća 2010., kada smo uzeli novu flotu, svi Logani su nam imali podešavanje visine prednjih sedišta - negde od 2008. do pomenutog perioda su očigledno izbacili tu mogućnost. A ovo za "seljački", stvarno sam mislio najbolje, kao Spaček, R4, stara Panda - nikada neće biti tako legendaran, ali ne mari.
Link to comment
A ovo za "seljački", stvarno sam mislio najbolje, kao Spaček, R4, stara Panda - nikada neće biti tako legendaran, ali ne mari.
fali mnogo a ne 'ono malo dushe'. dacia je ipak druga vrsta proizvoda. striktno namenski. pametan potez renoa. sad bi ostali da imaju svoj b produkt, al' to je kao sto svi pokusavaju da naprave svoj qashqai, al' ne ide.
Link to comment
Do proleća 2010., kada smo uzeli novu flotu, svi Logani su nam imali podešavanje visine prednjih sedišta - negde od 2008. do pomenutog perioda su očigledno izbacili tu mogućnost. A ovo za "seljački", stvarno sam mislio najbolje, kao Spaček, R4, stara Panda - nikada neće biti tako legendaran, ali ne mari.
Ma, razumemo se... Mene, čak malo i podesća na R4... :)
Link to comment

vi što ste zadovoljni dačijom, nemam snage da se ubeđujem :) moji standardni kad je udobnost u vožnji su značajno viši. daćija je pravljena da bude jeftina i zato izgleda kao da je isklesana iz kamena. instrument tabla sa naglaskom na centralnu konzolu izrazito ružna, a exterijer :isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...