Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

heh mecka i bmw, zadnji pogoni, zimska idila..imao sam bmw 5icu staru...ni tona u gepeku ne bi sprijecila lelujanje..
mecka ge (puch) je verovatno najsavrsenije terensko vozilo za civinu upotrebu.vratite nam pravog osam vokera! Edited by ToniAdams
Link to comment
imam jedno pitanje vezano za to šta mi se dešava drugi put u tri zime već.jutros sam se oko 9h izokretao na autoputu na spustu na Bubanj Potoku iz pravca Niša, dakle malo pre Lastine stanice.vozio sam pravolinijski, u bržoj traci jer je bila čistija od druge, držao brzinu na oko 60km/h.UBEĐEN sam da ništa od papučica nisam dirao u trenutku kada je okretanje počelo, sem možda gasa.dakle niti sam kočio niti menjao brzinu.gas možda jer sam održavao brzinu.put je bio neočišćen. tačnije videlo se da jeste nekad tokom noći čišćen, plus je autoput prometan, ali bar par sati kamion za kišćenje nije prošao tuda.vozim Clio 2, benzinac, 1.2 motor.auto je prilično lagan. i po lepom vremenu kada se mimiolazim sa većim vozilima osećam bočne udare vazduha. takođe i ona udubljenja na autoputu umeju da me zanesu.ipak ovako nešto nisam očekivao.zimske gume na prednjim pogonskim točkovima su Sava Eskimo (http://www.pocenigume.net/zimske-gume/sava-gume).i ovim gumama je to druga zima.ono što me NENORMALNO brine je što mi se sa istim autom, ali i drugim gumama, ista stvar desila pre 2 godine.tada na magistralnom putu, možda u nešto lošijem stanju, utabaniji sneg, nego što je bio sutoput jutros.opet mala brzina, bez kočenja, a MISLIM i bez menjanja brzine.tada sam se nakon 2 okreta samo spustio sa puta u neko blato, jutros sam zveknuo u bankinu i razvalio prednju, srećom plastičnu, masku.imao sam nenormalno sreće da vozila iza mene nisu bila uopšte blizu, jer sam se nakon odbitka vratio na sred autoputa.ima li iko ovde bilo kakvo objašnjenje šta dovodi do ovakvih događaja?ja nisam neki vrsni poznavalac automobila, iako vozim već 10ak godina, i prosto ne znam šta mogu da uradim kako bi sprečio da mi se slično sranje ponovo desi.
ajd ja da probam...- zimske gume, bez obzira na lagani auto pri brzini od 60km/h (ako je zaista 60) M_O_R_A_J_U da te pri konstantoj brzini, bez pipanja kočnice i pod pretpostavkom da u zadnjih 7 dana nisi vukao ručnu na minusu, vode kud želiš.- ono što mene brine, jeste tvoj prednji trap. na prvu loptu bih rekao da imaš mogući problem sa amortizerima, ležajevima amortizera (oni su rak rana francuza, malo više dizela nego benzinaca al opet). ne bi bilo loše proveriti stanje opruga, premda na njih najmanje sumnjam zbog laganog 1.2 motora u toj šasiji.- meni na vozilima najčešće sam auto ode u stranu zbog silent blokova (tzv selen blok). ne bih rekao da je viljuška kriva, ali silent blokovi ako nisu menjani skoro, mogli da budu uzročnik br.1- spone, krajevi spone, kugle takođe mogu biti uzročnik. moje zapažanje na vozilima u našem voznom parku pri ovim uslovima je da loš trap često utiče na loše prijanjanje guma na podlogu. džaba dobre gume kad beže od podloge. Edited by twisted
Link to comment
mecka ge (puch) je verovatno najsavrsenije terensko vozilo za civinu upotrebu.vratite nam pravog osam vokera!
taman si napravio fino uvertiru :)serem se po zimskim gumama :lol: pre 20 min sam se 2 puta zaneo dupetom ko lud. prvi put pri skretanju nizbrdo, a potom i na pravcu. oba puta sam isao 14 na sat drugom :D . dobro™, okretanju jes sigurno doprineo i 45ominutni napad mega snega dok sam bio van kola i nista nije ocisceno. pravi kopaonicki uslovi :mellow:
Link to comment
UBEĐEN sam da ništa od papučica nisam dirao u trenutku kada je okretanje počelo, sem možda gasa.
vrlo moguce da je jedan tocak proklizavao i snijegu ili na ledu u momentu prije okretanja, sto je uz brzinu i mehaniku dovoljno za okretanje posto se u tom, vrlo malom i kratkom momentu sva snaga uputila ka tom tocku na ledu.
Link to comment
vrlo moguce da je jedan tocak proklizavao i snijegu ili na ledu u momentu prije okretanja, sto je uz brzinu i mehaniku dovoljno za okretanje posto se u tom, vrlo malom i kratkom momentu sva snaga uputila ka tom tocku na ledu.
Diferencijal?To bi moglo da bude to. A na tocku na koji se snaga prebaci - nema zimske gume.
Link to comment

prednje su zimske, pozadi ne.ovo što je twisted nabrojao morao bih da tražim da provere u servisu, bez obzira što prilično redovno održavam auto.još samo da spomenem da u petak ujutru, kada mi se okretanje desilo, je autoput bio u ok stanju, tek veče pre toga je počeo da pada sneg.prešao sam skoro 80km bez problema i donekle se i opustio verujući da led nije stigao da se formira nigde na putu.zato mi je i 60km/h delovala kao prihvatljiva brzina u tom trenutku.već u petak popodne, prilikom povratka, bio je hiljadu puta gore. nisam prelazio 30km/h.neočišćeno. putari zaglavljeni u kolonama koje su formirane iza nekoliko mesta udesa. sneg konstantno pada.pandemonijum.hvala svima na dosadašnjim odgovorima.

Edited by Svarog
Link to comment

Prokleti pauk mi odneo auto jer sam se parkirao na mestu za invalide. Naravno, parking mesto je imalo metar snega na sebi, nigde zute linije nisam video, a tabla koja oznacava to stoji na parking mestu pored.Je l mislite da imam nekog osnova za zalbu i gde/kad se to podnosi - pri preuzimanju auta ili moram prvo da platim pa posle da se zalim?

Link to comment
Prokleti pauk mi odneo auto jer sam se parkirao na mestu za invalide. Naravno, parking mesto je imalo metar snega na sebi, nigde zute linije nisam video, a tabla koja oznacava to stoji na parking mestu pored.Je l mislite da imam nekog osnova za zalbu i gde/kad se to podnosi - pri preuzimanju auta ili moram prvo da platim pa posle da se zalim?
Možeš da se žališ, ali mislim da će ti poručiti da ti samo mačak nedostaje... :(
Link to comment
Prokleti pauk mi odneo auto jer sam se parkirao na mestu za invalide. Naravno, parking mesto je imalo metar snega na sebi, nigde zute linije nisam video, a tabla koja oznacava to stoji na parking mestu pored.Je l mislite da imam nekog osnova za zalbu i gde/kad se to podnosi - pri preuzimanju auta ili moram prvo da platim pa posle da se zalim?
gde ti se bre to desilo? ja juce videh celu flotu pauk kamiona zatrpanih snegom na adi. jedino ako je bilo invalidsko mesto sa brojem tablica, pa je vlasnik zvao pauka. inace sa ovih globalnih™ invalidskih mesta retko nose, pogotovo u trenutnoj situaciji.
Link to comment

Ja prosle godine puko 14 000 za isto sranje, s tim sto je situacija bila malo cistija tj. moja nesmotrenost je bila u pitanju. A opet, ako nije prijavio neko ko je stvarno invalid nego slucajni prolaznik ili pandur koji je naisao, zelim mu sve najgore. Morala keva da pozajmi pare da bismo podigli auto.

Link to comment
A to je najbezobraznije od svega, dužni su da ti vrate auto i da im ne daš pare na ruke.
Video sam u jednom shoping molu u Sidneju, neko parkirao na obelezeno invalidsko mesto. Posto to nije javna povrsina (pripada privatnoj firmi) oni ne odvlace kola paukom neko zalepe nalepnicu 30x40cm na suvozacki prozor "You have parked at a dedicated parking place for the disabled".Nalepnica je uzasna, kao one plave za nazive ulica, od materijala je da ne moze lako da se skine, sva se cepa. Vlasnik tih kola je pokusavao, vidi se da je grebao i to dobro ali opet je bila tu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...