Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

tako je! ne treba nam nista, zemlja je u sranju! ostavimo to uberrazvijenim zemljama oko nas.ne znam samo sta su koji moj bioskopi ulagali i u 3D tehnologiju kad mojima kasni penzija?jebene maze koje ni vojsku nisu sluzile...

Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

ne, običan 3d vraća pare. ko je šta rekao za to?a tu smo gde jesmo, moj druže iz gruže, jer srbin ne zna uložiti pa to ti je.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ok, ljut si sto ne mozes da gledas u 48FPS ali zar ti zaista mislis da bar trecina od ovih sto idu u bioskop da gledaju Hobita zna da postoji 48 fps i da je ovo sto mi gledamo 24? A i ti sto znaju bar polovinu boli uvo da se cima do NS da bi odgledalo film.Ekipa iz bioskpa se zajebala i istrcala pred rudu kupivsi skupu opremu koja sluzi da se pusta jedan jedini film snimljen u 48fps pa sad kukaju da im je Tuck kriv. Da su pametniji sacekali bi da vide da li ce to sa 48 da se uopste i primi pa kada dodje jos filmova onda lepo kupili tu tehnologiju po verovatno jeftijoj ceni.

Link to comment
ne, običan 3d vraća pare. ko je šta rekao za to?a tu smo gde jesmo, moj druže iz gruže, jer srbin ne zna uložiti pa to ti je.
govorim da po tvojoj logici bioskopi ne bi trebalo da ulazu u aktuelnu tehnologiju jer je jako tesko u zemlji pa ne treba ni probati da li nesto uopste ima prodju u srbiji.a ako ima prodju u hrvatskoj i rumuniji (gde su se ove 48fps projekcije odlicno reklamirale), ne vidim zbog cega je toliko nenormalno da distributer opipa trziste JEDNOM kopijom ove verzije filma koji inace razbija sve rekorde gledanosti u srbiji i na kojem ne mogu izgubiti pare, nego samo zaraditi manje.mislim, nakon sto su toliki bioskopi u svetu ulozili toliko love i nakon sto je najavljeno buduce snimanje filmova na ovaj nacin, hobit definitivno nece biti izolovan slucaj.edit: dodo kvout Edited by scab
Link to comment
Ok, ljut si sto ne mozes da gledas u 48FPS ali zar ti zaista mislis da bar trecina od ovih sto idu u bioskop da gledaju Hobita zna da postoji 48 fps i da je ovo sto mi gledamo 24? A i ti sto znaju bar polovinu boli uvo da se cima do NS da bi odgledalo film.Ekipa iz bioskpa se zajebala i istrcala pred rudu kupivsi skupu opremu koja sluzi da se pusta jedan jedini film snimljen u 48fps pa sad kukaju da im je Tuck kriv. Da su pametniji sacekali bi da vide da li ce to sa 48 da se uopste i primi pa kada dodje jos filmova onda lepo kupili tu tehnologiju po verovatno jeftijoj ceni.
ja uopste nisam ljut. ljudi koji idu u bioskop verovatno ne znaju da postoje dve verzije filma jer im to niko nije ni rekao, kad nema ni svrhe jer ni nemaju izbora. sto bi se neko "cimao do novog sada" ako vec tu zivi?arena cineplex sjajno zaradjuje, tu zaradu su ulozili u opremu da bi bili jos bolji i imali nesto sto ljudi vec nemaju kuci na TVu. naravno da su se zaleteli ako se pre toga nisu dogovorili sa tuckom oko distribucije, ali naravno da ne treba traziti krivce u njima nego u tucku koji svoj profit ne ulaze u publiku nego u gazdinu kucu.
Link to comment

3D donosi pare tako sto cak i da povedes u bioskop moju babu primetice razliku u 3D i obicnoj projekciji. To je nesto opipljivo sto mozes da prodas publici.Razliku izmedju 24 i 48 ne mozes da prodas i unovcis taman koliko ne mozes da unovcis ni to sto je nesto snimano IMAXom a nesto drugo nije.A kao sto kazes tek je najavljeno snimanje filmova u 48 fps tehnici. Kada to kupe ostali veliki bioskopi u trznim centrima onda ce i imati smisla da uvoze te filmove. Sada nema takvih filmova, svi veliki filmovi koji dolaze u narednih godinu dana (sem Hobita) nece biti u toj tehnici. Sada nema smisla kupovati takvu opremu i takve filmove i skroz ih razumem jer zaista ne vidim situaciju u kojoj horde Beogradjana, Nislija i Kragujevcana dolaze u Novi Sad da bi odgledali film na 48 FPSa

Link to comment
ja uopste nisam ljut. ljudi koji idu u bioskop verovatno ne znaju da postoje dve verzije filma jer im to niko nije ni rekao, kad nema ni svrhe jer ni nemaju izbora. sto bi se neko "cimao do novog sada" ako vec tu zivi?arena cineplex sjajno zaradjuje, tu zaradu su ulozili u opremu da bi bili jos bolji i imali nesto sto ljudi vec nemaju kuci na TVu. naravno da su se zaleteli ako se pre toga nisu dogovorili sa tuckom oko distribucije, ali naravno da ne treba traziti krivce u njima nego u tucku koji svoj profit ne ulaze u publiku nego u gazdinu kucu.
Pa sudeci po ovom sto se pise, meni se cini da nisu imali nikakav deal sa Tuckom. Sad nisam siguran kako se kupuju prava za film po drzavama (mozda ima neko upuceniji da kaze?) ali mislim da nije toliko jednostavno kao kupiti jednu traku i pustati je u jednom bioskopu, vec verovatno ima raznih uslova i poduslova. Ne bi me ni malo cudilo da se Hobit 24 i Hobit 48 vode kao dva razlicita filma kada je u pitanju otkup prava za prikazivanje. Ono sto me cudi je to sto bi neko uleteo kintu za opremu sa aktuelnom listom najavljenih filmova.http://www.48fpsmovi...hfr-movie-list/ Edited by pavllle
Link to comment

Stvarno, u čemu je fora? Da se u bioskopu pusti jedan isti snimak u 24 i 48fps bez da znamo kojim redom, da li bi primetili razliku?Inače, mene malo nervira "uoštravanje" na digitally remastered izdanjima starih filmova - hoću one linije i šum kad gledam Dobar, Loš i Zao... bre.

Link to comment

Evo ja da kazem rec-dve...gledao Hobita prvi put u IMAX-u GRESKOM u 3d ! Mislio sam da je projekcija 2D IMAX, sve dok nije krenulo obavestenje da stavimo 3D naocare ( pre nego sto su krenuli trejleri ), i bio sam se posteno iznervirao. Izadjem napolje, uzmem naocare, vratim se i odgledam trejlere i extended preview za novi Star Trek ( koji me je totalno odusevio ), i taman dok su prosli trejleri pomirio sam se sa cinjenicom da cu gledati 3D projekciju, sa namerom da za koji dan odgledam 2D.3D je u Hobitu zaista sjajno uradjen, apsolutno nikakvih problema sa 3D-om nisam imao...i sam film je i vise nego ispunio moja ocekivanja ( pogotovo nakon svih negativnih sranja koje sam procitao o filmu ). Hobit traje skoro 3 sata a kada se zavrsio nisam mogao da verujem da je vreme toliko brzo proslo. Isto iskustvo sam imao sa LOTR filmovima.Nakon par dana odlucim da se vratim i poledam 48fps verziju, koja se daje samo u 3D ( projekcija koju sam ja gledao nije bila IMAX ). Prvih deset minuta ze mene je bio totalan sok - sve je "glatko", cisto, pokreti su fluidniji, kao animacija recimo, najblize poredjenje je sa nekim TV filmom...trebalo mi je tih desetak minuta da se naviknem jer sam vise proveo zverajuci po platnu i gledajuci detalje. Osnovna zalba je i sa tim se slazem da je film na taj nacin izgubio svoju "filmicnost". Neke scene, pogotovo tih prvih desetak minuta, meni su izgledale kao da gledam dokumentarac na History-ju. Verujem da se u buducnosti to moze resiti u post produkciji, i da se ova tehika moze koristiti prevashodno u akcionim scenama koje po meni izgledaju fantasticno u 48fps. Eto toliko.

Edited by crosman
Link to comment

hvala na ovome. to me bas zanimalo, a i od prijatelja sam cuo da ce 48fps bolje leci na filmove koji ne vijaju tu "bajkovitost".mene, inace, 3d u hobitu prilicno razocarao, pa sam cak proveravao i da li je budzeno u postprodukciji ili je stvaran.

Link to comment

Upravo sam se vratila iz bioskopa. Sjajan film, 3D fenomenalan, obzirom da sam bila vrlo skeptična šta će od ovoga da ispadne, i koliko sam mislila da će da bude mega sranje, prijatno sam se iznenadila. A to što traje 3 sata se ne oseti, uopšte.Martin Frimen je carski odglumio Bilba. Onaj što glumi pokrete Golumove je opet napravio čudo, čak i patuljci u ovoj fensi varijanti, nisu bili neprijatni za oko. Novi Zeland je čudesan.

Link to comment

I ja se upravo vratio iz bioskopa. Nije me mrzilo da sednem u kola i odem u drugi grad da gledam u 2D i u originalu, nesinhronizovani film.Ja sam relativno razočaran filmom. Poredim sa LOTR-om, kao čedom istog čoveka i delom istog univerzuma. Sa čisto tehničke strane, gledajući film imam utisak da je ovo mnooogo više crtano, iako je rađeno toliko godina nakon LOTR-a pa bi čovek očekivao da je to crtanje savršenije, realističnije. Hajde i da ne uzmem to kao neki minus, to je prosto odluka autora - da film izgleda kao crtani film. Ono šta ga je za mene uprskalo je količina akcionih scena koje su over the top. Film počinje odlično u Hobitonu i sa onim prikazom kako je izgledalo dwarf kingdom nekad i kako je stigao Smaug. Kako je taj deo filma išao, pomislio sam "fenomenalno". A onda su krenuli da ređaju el cheapo crtane neverovatne akcione scene, koje se vežu jedna na drugu, kao da postoji neka zakonitost "što je više takvih scena, film je bolji". Da, svestan sam da je to fantasy žanr i moram da naglasim da nemam ništa protiv akcionih scena, ali ovakvih i u ovoj količni - da. Scena u kojoj neki od likova visi sa stene ili drveta ili čega god iznad provalije, držeći se jednom rukom i pritom klizi, bi trebalo da izazove napetost kod gledalaca. Ali kad se to desi sedmi ili osmi put u filmu, umesto napetosti izaziva zevanje. Kada po sedamnaesti put prikaže fajt kao mali film u filmu (i to uvek kao da je u pitanju film 300), to definitivno izgubi draž. A takvih stvari je definitivno mnogo više nego u LOTR. Plus, nivo dokle se ide sa stavljanjem likova u bezizlazne neverovatne situacije gubi pomalo smisao, jer već znamo da će se i odatle izvući. Problem je u tome što delovi filma i scene koji bi trebalo baš da budu najupečatljiviji deo filma, recimo kad Bilbo sretne Goluma i njihovo igranje zagonetki, bivaju potpuno nezapaženi, jer su udavljeni u Džeki Čen akcijama. Ne smeta mi ni odstupanje od knjige, ni to što su izmišljali neke nove momente i fabulu, ali da su samo malo bolje izbalansirali ove gluposti, bio bi mi odličan film.

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Scena u kojoj neki od likova visi sa stene ili drveta ili čega god iznad provalije, držeći se jednom rukom i pritom klizi, bi trebalo da izazove napetost kod gledalaca. Ali kad se to desi sedmi ili osmi put u filmu, umesto napetosti izaziva zevanje. Kada po sedamnaesti put prikaže fajt kao mali film u filmu (i to uvek kao da je u pitanju film 300), to definitivno izgubi draž. A takvih stvari je definitivno mnogo više nego u LOTR. Plus, nivo dokle se ide sa stavljanjem likova u bezizlazne neverovatne situacije gubi pomalo smisao, jer već znamo da će se i odatle izvući.
Ja sam na te stvari prestala da obraćam pažnu još od kada sam išla u bioskop sa mamom i tatom da gledamo Supermena I. Tada sam im dosadila konstantnim zanovetanjem, da ako Luis Lejn pada sa visoke zgrade, a Supermen je uhvati rukama , da bi ona trebalo da bude presečena na pola, tako kaže fizika. Na to mi je tata rekao: "Dušo, ja volim što si ti odličan đak i što sve to znaš, ali ovo je film, a na filmu je sve moguće, zato uživaj u filmu, a na realističnost ne obraćaj pažnju" :lolol: :D :lol:
Link to comment
Inače, mene malo nervira "uoštravanje" na digitally remastered izdanjima starih filmova - hoću one linije i šum kad gledam Dobar, Loš i Zao... bre.
+1000!!!!baš sam to rekla tamo na ,,poslednji film...,, grozno je sve opeglano,plastično i oštro pri tom ni ne skidam blurejeve od 34562G nego uvek skinem neki pristojan od 700mb a o novim filmovima koji se rode digitalni da i ne govorimo..
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...