Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

A dzabe i da odes tamo da gledas kada Madjari sve sinhronizuju :(
istina. doduse, postoje uvek projekcije posebno naznacene kao titlovane u sranje terminima.

Arena Cineplex je jedini bioskop u zemlji koji je tehnicki opremljen i u potpunosti spreman za prikazivanje Hobita u 48 fps. Samo 1000 sala u celom svetu je opremljeno ovom tehnologijom i Sala 5 Arena Cineplexa je jedna od njih..I pored velikog insistiranja da nam obezbede HFR kopiju ,kako bi Novi Sad bio prvi grad u Srbiji koji bi prikazao film u 48 fps, na nasu veliku zalost, srpski distributer filma (Tuck), ne moze da nas prati i obezbedi materijal za film u ovom formatu, zato sto je desetostruko skuplji od “obicnog” u 24 fps i plase se da nece biti u stanju da pokriju troskove, jer bi se material nabavljao samo za nas bioskop. To sto smo mi ulozili daleko vise novca u tehnologiju, koja ovog puta nece biti upotrebljena, njih ne brine.

Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

zavisi koja se tehnika/cvikeri koriste u bioskopu u kojem si bio.delta i usce su imali taj "suncane naocare" efekat, novosadska arena ima bolji 3d koji ne ubija boje. mislim da i oni mcf-ovi cineplexxi imaju taj, "bolji 3d".inace, mala zanimljivost: novosadski arena cineplex je ulozio u opremu kako bi mogli da pustaju hobita u 48 fps, ali je tuck odlucio da mu se ne isplati da uvozi ovu verziju tako da je najbliza 48fps projekcija u budimpesti.
Delta ima bolji 3d od Ušća definitivno, mnogo manje se vidi taj efekat 'naočara za sunce', a i bioskop je generalno kvalitetniji.Ja ću verovatno tih 48fps da odgledam u Zagrebu tokom januara, pa prenosim utiske.
Link to comment

Ja sam čuo da se ljudima ta 48 fps verzija niš ne sviđa, nešto sa bojama, ne razumem baš. A ljudi koji su inače OK sa 3D filmovima, znači nije neki ludizam...Then again ja još nisam odgledao nikakvu verziju, a ne znam ni da li ću.

Link to comment
A dzabe i da odes tamo da gledas kada Madjari sve sinhronizuju :(
А оно што није синхронизовано се не приказује у 3Д-у. Па ни Хобит. :lol:
Link to comment

Ja ne idem mnogo po bioskopima i samo sam Avatar gledala u 3D, pa sad ne znam je l idealizujem jer je bilo davno, ali meni je 3D bio ekstra. Toliko da mi se zbog njega i Avatar svideo :D. Sad sam za Hobita resena da ga gledam u 3D i jurim drugaricu da uzme karte dok sam u Sidneju za njihov imax tamo. Inace je Hobit jedina knjiga koju sam procitala od Tolkina.

Link to comment
istina. doduse, postoje uvek projekcije posebno naznacene kao titlovane u sranje terminima.[spoilerArena Cineplex je jedini bioskop u zemlji koji je tehnicki opremljen i u potpunosti spreman za prikazivanje Hobita u 48 fps. Samo 1000 sala u celom svetu je opremljeno ovom tehnologijom i Sala 5 Arena Cineplexa je jedna od njih..I pored velikog insistiranja da nam obezbede HFR kopiju ,kako bi Novi Sad bio prvi grad u Srbiji koji bi prikazao film u 48 fps, na nasu veliku zalost, srpski distributer filma (Tuck), ne moze da nas prati i obezbedi materijal za film u ovom formatu, zato sto je desetostruko skuplji od “obicnog” u 24 fps i plase se da nece biti u stanju da pokriju troskove, jer bi se material nabavljao samo za nas bioskop. To sto smo mi ulozili daleko vise novca u tehnologiju, koja ovog puta nece biti upotrebljena, njih ne brine.

idi! pre deluje da je problem u maherima koji su uzeli takvu opremu sa pretpostavkom da će neko kupovati 10 puta skuplje trake koje neće moći da daju prinos na uloženo. Edited by Ravanelli
Link to comment
idi! pre deluje da je problem u maherima koji su uzeli takvu opremu sa pretpostavkom da će neko kupovati 10 puta skuplje trake koje neće moći da daju prinos na uloženo.
e jeste, sad je još kriv bioskop koji je uložio u svoju tehniku kako ljudi ne bi morali da putuju u peštu ili zagreb da bi gledali film u 48fps, a ne distributer koji se uplašio da ne izgubi pare na, izgleda, najgledanijem filmu godine u srbiji
Link to comment

gle sada kako sam pametan, a ništa se ne razumem!:really? koliko ljudi će da ide u peštu da gleda 48 fps? 11?u srbiji imaš gomile sličnih primera loših investicija, najčešće je stvar loše procene i/ili nemanja pojma da se napravi računica.u ovom slučaju računica nije ni potrebna u zemlji sa nezaposlenošću od 30%, jednom od najnižih plata u evropi i ovolikom količinom piraterije, da neko kapira da će se masovno brinuti o 48 vs 24... eventualno za neke mamine maze koje ni vojsku nisu odslužili kako treba.u normalnom svetu bi išlo ovako:-base case: imaš 24 fps ---> dođe x ljudi-investicija: kupiš 48 fps ---> dođe x + y ljudiinvesticija se isplati ako pomnožiš y sa zaradom po čoveku.da li se isplati? odgovor je pjenis, jer će doći oko 11 ljudi više zbog 48 fps.ovako ti ljudi imaju izgovor da odu na vikend u peštu, izrentaju gajbu u vaci ulici za €17 po osobi, odu do ikee, kupe tanjir, dva i činiju za salatu, da imaju o čemu da pričaju prijateljima u toku večere. i ne zaboravimo slike za fejs.drugi razlog zbog koga bi se to moglo uzeti je neracionalno kurčenje, ali eto, ne kurči im se.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...