Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

E da, neka me podseti neko od čitača, da li je orlovski deus ex machina stvarno postojao i u knjizi? Meni je ostalo u pamćenju da ih je tu spasao Gandalf i njegove vatrene šišarke, ne sećam se da su morali orlovi da ih odnesu?
Aha, bili su u nebranom grozdju bas, Gandalf se spremio da u maniru bombasa-samoubice skoci dole na "bauke", kad ga je uhvatio gospodar orlova.edit: pretece me Vasa. Edited by Radagast
Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Eto, a nisam bio siguran. Ipak je iritantno, svaki drugi konflikt na površini zemlje se završava orlovskom evakuacijom, bezveze.Ovo što kaže Dabović da su mu ipak OK patuljci... i ja bih potpisao, samo da nije Torinove brade. Nije mi nikako jasno zar nisu mogli bar maaalo više da ga zabrade? Ovo štucovano je neopisivo glupo. Fili & Kili su klinci, to potpuno razumem, ali ovaj "princ patuljaka" ima ko zna koliko godina a još se nije setio da pusti bradu.Sve ostalo ste rekli, da ne ponavljam bezveze - boksovanje planina je glupost, pola jurnjava je suvišno, golum scene su maestralne, itd.Edit: I Radagast mi se baš dopao. Nije stereotipni čarobnjak Gandalf-Saruman tipa samo u ogrtaču druge boje...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Moja gospođa (em što mrzi 3D) je po pojavljivanju orlova pitala "zašto dođavola nisu odmah krenuli orlovima iz Shirea do tog Ozrena?".Dobar je Radagast. Bio bi savršen partner za Keri iz Homelanda.

Link to comment
najvise mi smeta prevelika doza kosovskog patosa u filmu.
То је чист Толкин, и то је Џексон испоштовао™, не видим шта је ту лажно, види се то и кад Гимли жали за изгинулима у Морији. Толкин јесте направио атуљке изгнаницима, који чезну за кућом и поздрављају се са Догодине у Призрену Морији или Еребору.
Nema kosovskog patosa u Tolkinovom Hobitu. To je vesela i bezbrižna priča i kao takva je lep kontrast kosovskopatosnoj epici Gospodara Prstenova.Epski Hobit. :isuse:Sad, nikako da se nateram da odgledam film, možda epika i nije loše implem...ilme...imlempentirana
Link to comment
Eto, a nisam bio siguran. Ipak je iritantno, svaki drugi konflikt na površini zemlje se završava orlovskom evakuacijom, bezveze.Ovo što kaže Dabović da su mu ipak OK patuljci... i ja bih potpisao, samo da nije Torinove brade. Nije mi nikako jasno zar nisu mogli bar maaalo više da ga zabrade? Ovo štucovano je neopisivo glupo. Fili & Kili su klinci, to potpuno razumem, ali ovaj "princ patuljaka" ima ko zna koliko godina a još se nije setio da pusti bradu.Sve ostalo ste rekli, da ne ponavljam bezveze - boksovanje planina je glupost, pola jurnjava je suvišno, golum scene su maestralne, itd.Edit: I Radagast mi se baš dopao. Nije stereotipni čarobnjak Gandalf-Saruman tipa samo u ogrtaču druge boje...
tebi samo da nešto nije stereotip... :P
Link to comment

Pa ne, Radagast je stvarno dobro prikazan, kao neki poluludi druid-šaman. I slatki su mu ježevi. Ona zečja zaprega je malo... neobična... ali u celini mi se baš dopao.A praaave™ patuljačke brade nisu stereotip nego neophodnost.Nego:20130104.gif

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Filmcina!Gledao sam pre par dana u 3D-u, gledao sam i sinoc neki bezvezan skriner, gledacu verovatno posle Bozicnih praznika ponovo u 3D-u. Toliko mi se dopao film. Nisam trazio dlaku u jajetu, opustio sam se i uzivao.Jbt koliko se ja lozim na sve ovo. Ceo film, svaki frejm, svaku scenu sam bio najezen, BUKVALNO! Pesma patuljaka :Hail: , predeli, prica, radnja, ma sve je prekul (evo i sad se jezim :D )Deo kad govore o bitki za Moriu, borba izmedju patuljaka i orka, uh, suza mi je krenula u bioskopu.Mnogo volim ovakve price i ove filmove. Ok, verovatno nije bolji od TLOTR, tesko da bilo sta jeste, ali je meni dovoljno blizu.Dopala mi se i reakcija jedne devojke koja je sedela blizu mene. Sa koliko emocija je gledala, skakala je na svaki kadar kada bi nesto izletelo :D okretala glavu kada su letele sisarke, bacakala ruke tamo-vamo kada su umalo zaginuli na planini, vrisnula par puta, ma show je bila :wub:Sad mi se ponovo gleda, idem da pustim ovu skriner kopiju da prelistam jos jednom.E da, jedina mana je to, sto cu morati da cekam jebenih godinu dana da bih gledao drugi deo! Vec sada sam jako nestrpljiv

Edited by Have_Fun
Link to comment

Odličan! Freeman pokidao - Ilajdža je u poređenju sa njim potpuna smejurija.Ja volim 3D i uživam u efektima, nisam primetio ništa suvišno, nije mi bilo ni sekund dosadno, iako sam pre bioskopa već odgledao film dva puta.Patuljci su mi relativno ok, neki su super (Bofur, Ori, Kili i Fili), neki su 'nako, neki mi se ne sviđaju (Balin recimo), ali obzirom da sam odgledao film tri puta (večeras u 3D, prethodna dva puta u kućnoj atmosferi) i polako se navikavam i na likove koji mi nisu legli, kapiram da će posle tri nastavka sve leći na svoje mesto. Torin mi je u nekim momentima bezze, ima neki Vuk Drašković patos u glasu i generalno je previše šminker za moj ukus, al' ajde...Golum genijalan, Radagast fenomenalan, Gandalf standardno jak - zaista, ko će dočekati sledeći nastavak!

Link to comment

smorio sam se kao džej na basketu gledajući hobita. kakvi govori jbt, muzika jajodražna prati kakav će se odigrati. insiprišući, pokajni ili neki generalno lijep. šminkali su ih kao za grand. za petra mi žao što još uvek ne uspeva da napravi dijaloški jaku scenu (ipak je on čovek mašte i akcije za čega imam veliki ritopek, još od bad tejsta), al ovo sa pričom mu jednostavno ne ide. ono sa večerom kod bilba je bio neviđen fejl. neuspela vežba gde nema toka i uverljivosti debate između njih. neko foliranje i naslućivanje onoga što bi zaista trebal biti prikazano. humor isto tužan. kapiram da su sva tri lika koja su se smejala u sali bila oslobođena fizičkog tokom osnovnog i srednjeg obrazovanja. deus ex makinjanja na svakom koraku, ali to je već mana literalnog predloška.negde od posle večere kod bilba sam digao ruke da ovo može da ima smisla pa sam do kraja samo čekao makljanjaposle toga, na putu kući u busu, tip ribi prepričava gospodara prstenova. kako je sauron iskovao prsten, kako su ljudi prvi poklekli (iskoristio je reč poklekli)... imao sam osećaj da gledam discovery dokumentarac o parenju štreberanekih 3/10

Link to comment

Kakav si ti smarač neviđeni... Što ideš ti u bioskop uopšte, samo bacaš pare, sedi kući brate, čitaj Hegela, gledaj fudbal, jebemliga...

Link to comment

brate, koji je uslov da mi se tako nešto svidi? nijedan pogledan pošten film u životu i manje od 10 riba godišnje? neposedovanje noge koja može da šutne loptu?daj mi neke apsajde, reci mi gde sam pogrešio u oceni?jebosranje. opet se poklapam sa tonijem u oceni :(

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...