Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Da je bio još jedan tip, uleteo u sobu i bio overen, to bi IMO značajno doprinelo uverljivosti te finalne scene. A ja se nešto ne sećam da je Walt ikad bio na tom Nazi compound, možda grešim ali čini mi se da mu je to bio prvi put.

Link to comment
A sa njim mrtvim ne vidim poentu da jure njegovu familiju (koja je pride pod prismotrom DEA)
tesko da bi se naciji cimali oko Skajlar i malog kada vise nema Volta.
слање поруке другима - "зајебавајте се с нама и побићемо вам све до којих вам је стало"а та присмотра очигледно није толико добра, прво је тод са екипицом могао да упадне и припрети, а после и волт да уђе и поразговара са женом + имамо сцену кад се волт јуниор сам враћа кући, не делује ми да би био превелик проблем да се изведе њихова егзекуција
Jednostavno covek je bio tamo dovoljno puta da moze da proceni.
није био тамо неколико месеци, није био тамо откако су се обогатили, није могао да зна да ли су увели неке додатне безбедносне стандарде, да ли су и даље у тој бараци коју може да поцепа митраљез или су направили нешто солидније од тога... превише је ту било непознатих да је он могао да испланира нешто поуздано
Link to comment
Da je bio još jedan tip, uleteo u sobu i bio overen, to bi IMO značajno doprinelo uverljivosti te finalne scene. A ja se nešto ne sećam da je Walt ikad bio na tom Nazi compound, možda grešim ali čini mi se da mu je to bio prvi put.
био је када је наручио џесијево убиство ако се не варам
Link to comment

Bio je kada je narucivao ubistva u zatvoru i kada je isao da naruci Dzesijevo ubistvo. Plus je mogao da izvidi situaciju i neko vreme pre dolaska tamo.A i ceo taj odlazak tamo je samo final toch iliti cherry on the cake. On je svoju pobedu ostvario onda kada je obezbedio da novac dodje do njegove porodice i kada je eliminisao Lidiju koja je bila jedina prava pretnja njima. Ovo je samo pokusaj da se na sve to doda obracun sa nacijima i da se oslobodi Dzesi. Pa ako prodje prodje, a ako ne svojom smrcu je uklonio i poslednji razlog da Tod i ekipa ikada ulaze kroz prozor kod Skajlar. Njega smrt svakako ceka.A poruka nema kome da se salje, jer koliko se vidi naciji imaju razradjenu shemu za ABQ i jos vise za Istocnu Evropu a glavnu konkurenciju su pobili pre epizoda. A i kada bi je slali ta poruka bi bila "Ubili smo Hajzenberga, kakve ti sanse imas?"I posle prespavane noci ovo je definitivno happy-end. On bi ovoliko poziveo uz sve terapije a Skajlar i Jr. bi zavrsili u hood-u bez kuce kada bi platili sve troskove lecenja. Ovako je zrtvovao svoj imidz, sliku koju ima kod sina i sebe, da bi njih obezbedio i to mu je i uspelo.

Link to comment

Kako i da ne bude happy end, WW je morao svakako da skonča, ili u seriji, ili posle X meseci osušen kao suho grožđe. Onako u kujni je baš stajliš, dok sa setom pipa ono kazanče, ostavlja na njemu svoj krvavi otisak i pada dole... Sve ostalo je takođe +, izrokao nacije, spasao Džesija, rokno Lidiju u Hajzenberg stilu i novac prosledio voljenima. Ne znam šta je još moglo da bude more happy...Nego, neko je rekao da je Džesi dok se odvozio smejao? Ja bih rekao da je ono urlik očaja u smislu dokle jbno više, mada možda sam prevideo.Inače...

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

ovakav kraj sam zamisljao u komandos ili dirty harry filmovima. neprijatno iznenadjenje da ovakvo finale ima neko ko je pre toga, gusio, trovao, topio kiselinom...

Link to comment
ovakav kraj sam zamisljao u komandos ili dirty harry filmovima. neprijatno iznenadjenje da ovakvo finale ima neko ko je pre toga, gusio, trovao, topio kiselinom...
Zivot nije bajka, pa ne moze ni u seriji da se sve gleda crno-belo. A i jebes seriju koja bi bila toliko predvidljiva. @Glas on je tu vise u nekom delirijumu, kombinacija toga sto se oprostio od zivota a ipak izasao ziv + sve sto m se izdesavalo tokom ovih 5 sezona. Zaboravih da napomenem da su stvarno odlicno resili taj poslednji susret Dzesija i Volta.
Link to comment
Zivot nije bajka, pa ne moze ni u seriji da se sve gleda crno-belo. A i jebes seriju koja bi bila toliko predvidljiva.
bas zato sto gledam crveno na belo postoji neka logicka barijera koja mi ne dozvoljava da poverujem da onaj koji je oprobano dobar u gusenju gasom, topljenju kiselinom, unistavanje eksplozivnim jedinjenjima ili termitom... sposoban da u konacni obracun krene sa mitraljezom. kazem crv sumnje ne miruje u meni.
Link to comment
bas zato sto gledam crveno na belo postoji neka logicka barijera koja mi ne dozvoljava da poverujem da onaj koji je oprobano dobar u gusenju gasom, topljenju kiselinom, unistavanje eksplozivnim jedinjenjima ili termitom... sposoban da u konacni obracun krene sa mitraljezom.kazem crv sumnje ne miruje u meni.
Pa, morali smo da imamo Scarface momenat. Malo otrova, malo Say hello to my little friends! Meni dovoljno.
Link to comment

Rednekovi (kakvi crni naciji, to se kod tetovaze i poluideja zavrsilo) su ubedljivo najneinteligentnija ekipa u serijalu ali su bez obzira na taj hendikep sasvim uverljivo i logicno zabiberili WWtu, Dzesiju, Henku i svima oko njih.Sto ne ublazava cinjenicu da su neinteligentni. Ne kapiram zasto bi ih se sada promovisalo u super-organizovane krimose koji proveravaju Walta-rakom nacetog klosara kao da je Dzems Bond. I ono zadrzavanje kljuceva je vise u cilju dodatne dramatizacije nego sto je realno.Meni ovo kraj bas kakav je trebao da bude (od raznih poznanika i prijatelja cuo identicnu ocenu) u pitanju je jebena serija-proizvod koji treba da ostane u nekom rovitom secanju sto je duze moguce. Cemu opsti pokolj ako bih zbog toga dva dana kasnije potisnuo samu cinjenicu da sam seriju godinama pratio? Dalje, koliko je taj pokolj (citave Waltove porodice npr) realan?Covek je zaokruzio ceo krug - ima delo iza sebe (kojeg se ocigledno ne stidi) ima licnu dramu (secam se da je govorio Flynu o svom umirucem ocu i poslednje slike po kojoj ga pamti, plaseci se da ce ga Flyn pamtiti po necemu ruznom) te ostaje svom sinu u pamcenju sa nozem u ruci gde nasrce na Skajler - ima jos milion finih detalja u tom Giliganovom tkanju kojim me je drzao uz seriju sve ovo vreme, prosto citava serija ostavlja jedinstven utisaka to je valjda cilj. Pogledacu je ponovo za godinu-dve, i jedva to cekam.

Link to comment
Izvini, nisam te razumeo. Mislio sam da se prethodni post odnosi na moral price a ne na koriscene metode :D
ekstremne metode. stvarno nisam ocekivao da neko kao volter vajt dodje sa bornim kolima na poslednji obracun. znam naivan sam :D
Link to comment

kraj prosto nije mogao da bude drugačiji, skajler objašnjenje, deca kintu za školu, naziji po metak :Hail: za pojavljivanje bergera i onog drugogžao mi je samo što nije jednu scenu u poslednjoj epizodi dobio solbb, pa sopranosi pa nekoliko praznih mesta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...