Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Prigodan kraj, sve na mestu, zadovoljan.

Nemaju dve poslednje epizode jačinu svega onog što im je prehodilo, ali kapiram da je tako moralo da bude, i da bi me neki brutalniji kraj ostavio samo nezadovoljnijeg...ali definitivno mislim da nikad neću zaboraviti kakva je epizodčina Ozymandias, skupljao sam vilicu sa poda 2 sata. :Hail: I puštao ovo na repeat sutradan ceo dan :)http://www.youtube.com/watch?v=TU-PXfzsj4o

Edited by bob loblaw
Link to comment

Da, Ozymandias je vjerovatno najjača epizoda čitave serije, ali krajem sam u suštini zadovoljan.

Nema tu nekih prevelikih iznenađenja i preokreta, ali nakon pomenute epizode, ovo je skoro pa najsrećniji mogući kraj.Nekoliko zapažanja:- Naziv epizode je Felina - ne vidim razlog tom nazivu osim što je to anagram od Finale- Mislim da je mali Brok praktično jedini latino lik koji je preživio u seriji uz onih par radnica u praonici kod Gusa- Žao mi je što nije bilo Saula u poslednjoj epizodi, a sviđa mi se kako su ubačeni Badger i Skinny Pete

Link to comment

Ala vi nitpikujete. Ladno se pitate sto je morao Lidiju da rokne. Pa nju je morao da rokne pre svih nacista jer je ona toliki paranoik da bi i bebu ubila samo zato sto bi umislila da bi mogla da je prepozna kada progovori.Druga stvar za kola, pa najjace da ce posle one predstave u kaficu i njega koji izgleda kao klosar (i koji po njihovim saznanjima nikad nije ni pucao iz pistolja a kamoli imao isti) da pomisle da je stabio M-50 u gepek. Nije kao da su oni CSI tipovi, i rekao bih da su ga sasvim fino i realno ispretresali imavsi u vidu da misle da on dolazi zbog para neznajuci da ce da ga roknu.Ako je nesto zasmetalo onda su Badger i Skinny Pete. Gde bas njih nadje od svih.P.s. Kome se nije bar steglo grlo na scenu u kuhinji taj je stvarno necovek.

Link to comment

Morao je

da ih pobije da bi unistio svoje carstvo. A Dzesiju je I tako spasio zivot bar 10 puta, pa se I ne primetu. A neko je I morao ostati ziv, zar ne?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Milosh76
Link to comment

Svidja mi se onaj gde Volt na dzekovo pitanje kako ces naci pare ako ja umrem, mu ladno sasije metak.

па то је освета за хенка, буквално у истој позицији је био џек у каквој је био хенк у пустињи, рањен, лежи, пиштољ му уперен у лице, једва да и заврши последњу реченицу - бам

Druga stvar za kola, pa najjace da ce posle one predstave u kaficu i njega koji izgleda kao klosar (i koji po njihovim saznanjima nikad nije ni pucao iz pistolja a kamoli imao isti) da pomisle da je stabio M-50 u gepek. Nije kao da su oni CSI tipovi, i rekao bih da su ga sasvim fino i realno ispretresali imavsi u vidu da misle da on dolazi zbog para neznajuci da ce da ga roknu.

ма читава та сцена је што би народ реко - то може само на филму. чак и да одбациш све ствари које су могле да крену наопако - да су одлучили да имају састанак у другој кући, да је овај препаркирао кола након што је узео кључеве, да су волта одвели до џесијеве рупе уместо што су џесија довели до волта, да је неко од њих успео да нађе заклон... највећи проблем са планом није у томе шта није смело да се деси да би план успео, већ у томе шта је морало да се деси да би план успео, а то је да се сви нацисти нађу у тој једној соби, што је прилично наивно за приказати а планирати план рачунајући на то... а и тај део на крају, где преживе тод и џек, тод како би џеси имао своју освету и џек како би волт имао своју... све заједно - мени је то нереалнија сцена од свих осталих нереалних у току 5 сезона заједно

Edited by Dionysos
Link to comment

Da je neko hteo da pogleda u gepek puska bi se aktivirala i opet pobila sve one koji su u kuci. Citav mehanizam pokretanja one skalamerije je vezan na otvaranje gepeka posto je to jedino sto moze da uradi preko onog daljinca (a i ako malo bolje pogledate puska puca kroz lim automobila, znaci gepek ne mora da bude otvoren da bi pucala).Drugo, o celom planu - Walt je odigrao jednu blef akciju u kojoj i ovako nije imao sta da izgubi, posto svejedno umire. Dao je policiji lokaciju leseva, ovi bi iz svega toga donekle trebalo da zakljuce sta je bilo i ko je pucao, tako da ovi redneci padaju svejedno. Plus ako bi uspeo da aktivira (a uspeo je) onaj mitraljez, panduri bi vrlo brzo dosli na lice mesta, nasli gomilu nacista, meth laboratoriju itd. I sve to je odradio sa pristupom klosara na samrti.

Link to comment

ово је отприлике осећај који и ја имам након ове последње епизоде:

It’s highly enjoyable to see the neo-Nazis go down (especially Todd), and for Jesse to escape screaming and laughing into the night. But I can’t quite shake the empty feeling, as though something meaningful has been traded for something pleasurable. Walter White didn’t just get off easy; he got what he wanted, the way he always has, and convinced us all to let him get away with it.
Link to comment

Drugo, o celom planu - Walt je odigrao jednu blef akciju u kojoj i ovako nije imao sta da izgubi, posto svejedno umire.

како није имао шта да изгуби, па да их није побио све, скајлер и деца би били побијени, да је волт преживео, вероватно би гледао то као што је и џеси гледао како убијају брокову кеву (не сећам се имена)... уосталом он и каже скајлер - "после вечерас ће све бити у реду" кад она спомене да су јој нацисти претили, тј. не делује као да иде на ако-прође-прође варијанту него да је сигуран у свој план...

Edited by Dionysos
Link to comment

па то је освета за хенка, буквално у истој позицији је био џек у каквој је био хенк у пустињи, рањен, лежи, пиштољ му уперен у лице, једва да и заврши последњу реченицу - бам

 

ма читава та сцена је што би народ реко - то може само на филму. чак и да одбациш све ствари које су могле да крену наопако - да су одлучили да имају састанак у другој кући, да је овај препаркирао кола након што је узео кључеве, да су волта одвели до џесијеве рупе уместо што су џесија довели до волта, да је неко од њих успео да нађе заклон... највећи проблем са планом није у томе шта није смело да се деси да би план успео, већ у томе шта је морало да се деси да би план успео, а то је да се сви нацисти нађу у тој једној соби, што је прилично наивно за приказати а планирати план рачунајући на то... а и тај део на крају, где преживе тод и џек, тод како би џеси имао своју освету и џек како би волт имао своју... све заједно - мени је то нереалнија сцена од свих осталих нереалних у току 5 сезона заједно

+1 za osvetu za Henka. Rekao bih da je cak u pitanju istovetna pozicija jer je i Dzeku jasno sta se dogadja tj da je on vec odlucio sta ce, pa zato prvo pali poslednju pljugu pre nego sto ce da krene da prica.A sto se drugog dela tice, mislim da je tu bitno bilo da zagine Dzek i eventualno Tod. Sve i da je neki od njih preziveo pucnjavu velike su sanse da bi ih pobili dok su jos u soku, kao sto je zavrsio Tod ili da bi se ekipa razbezala i pokupila ostatak love.A koliko su se naciji prikazivali kroz seriju oni su gotovo uvek i isli svi djuture. Cak i kada idu da roknu Andreu sede svi zajedno u kombiju + koliko sam primetio na onom imanju postoji samo jedna kuca za bleju a sve ostalo su neke garaze, meth lab i slicno. I sam Volt je bio dovoljno puta tamo da i sam to provali.Naravno da je ceo plan malo hail marry ali zato i on sam kaze u dilu sa Bogom "Just get me there, i will do the rest." Na kraju krajeva najnerealnija scena u seriji ostaje ipak ona sa pljackom voza.
Link to comment

како није имао шта да изгуби, па да их није побио све, скајлер и деца би били побијени, да је волт преживео, вероватно би гледао то као што је и џеси гледао како убијају брокову кеву (не сећам се имена)... уосталом он и каже скајлер - "после вечерас ће све бити у реду" кад она спомене да су јој нацисти претили, тј. не делује као да иде на ако-прође-прође варијанту него да је сигуран у свој план...

Pa da, ali napisao sam sta bi bilo cak i da je Walt ubijen. Naciji padaju, ovako ili onako. A sa njim mrtvim ne vidim poentu da jure njegovu familiju (koja je pride pod prismotrom DEA), imali bi dosta preca posla u bezanju od policije i kapiranju sta dalje kad je Lidija mrtva (koja btw umire pod njima nepoznatim okolnostima).

Naravno da je ceo plan malo hail marry ali zato i on sam kaze u dilu sa Bogom "Just get me there, i will do the rest." Na kraju krajeva najnerealnija scena u seriji ostaje ipak ona sa pljackom voza.
+1 dodao bih mozda i onu scenu sa "eskplozivnim dijamantom" iz prve sezone. Zapravo, ako cemo da cepidlacimo, serija ima dosta nadrealnih momenata, ali su svi blago odradjeni, dobro uklopljeni i sluze razvoju serije, tako da realno koga briga.
Link to comment

nesto kontam, od cele te price sa waltom u bekstvu, meth romansom toda i lidije, uncle jackom na vrhu narko piramide, se mozda mogla iscediti jos jedna kvalitetna sezona, al jebat ga sad.

Link to comment
Naravno da je ceo plan malo hail marry ali zato i on sam kaze u dilu sa Bogom "Just get me there, i will do the rest."
Ote mi argument iz tastature.Na samom pocetku misije u onom zaledjenom Volvou dovoljna je bila jedna molba Bogu pa da mu ovaj sa neba baci kljuceve. Zasto bi bilo sta sto je doslo kasnije bilo neverovatno?Meni sve logicno i dobro uvezano. Na kraju, realni Walt bi napravio mnogo manje spektakularnu scenu - nasao bi nacin da im posalje neko punjenje sa nervnim gasom preko ograde i pobije ih bez pompe, u tisini zapravo. Da li bi to gledaocima bilo interesantnije?Pa ne bi, jbg.
Zapravo, ako cemo da cepidlacimo, serija ima dosta nadrealnih momenata, ali su svi blago odradjeni, dobro uklopljeni i sluze razvoju serije, tako da realno koga briga.
+1Zavisi o kakvom realizmu govorimo.u seriji "Bolji Zivot" nema ni ubistava, ni eksplozija, ni pljacki vozova, ni preobracenih profesora hemije - pa je opet deset sto puta nerealnija i neubedljivija od BB.
Link to comment
Ja isto pretpostavljam da je rikoset. Mada je cela ta scena malo cudna, recimo onaj lik sto je lezao na stolici sto se podize je isto upucan, a on realno je puno vise stajao od Walta i Jesseja. Al' realno koga briga.
Jeste rikošet, tačno se vidi trenutak kad ga pogađa (dok leži preko Džesija :wub: ) I naravno, kad te spiči neki visokokalibarski mitraljez koji probija zidove kuće, ti samo muški promrmljaš "mhrnj" i nastaviš neometano da funkcionišeš još 10 minuta, svodiš račune, upucavaš naciste, pričaš telefonom... da bi onda kad dođe vreme samo elegantno skliznuo na pod i otplutao duhom :D(Dok ovamo u RW, ljudi od takvih rana često umiru satima i to u ozbiljnim bolovima. A organizam na takav šok obično reaguje gubitkom svesti.)Meni ne smeta što se sve, eto, poklopilo i što su svi bili na pravom mestu da budu upucani i što baš nikog nije bilo van te sobe, van dometa, bilo gde drugde na celom tom imanju... Meni samo smeta što je Walt svesno isplanirao da se sve tako desi. Šta da su ga naterali da parkira odmah pored ograde, i onda ga odveli 50 metara dalje do Jackove dnevne sobe? Zar je stvarno računao da će odmah s vrata moći da prepozna gde i kako treba da parkira za optimalan efekat? :unsure: To mi nimalo ne liči na njega, ali ajde. Kad serija u celini donese toliko gledalačke satisfakcije, spremni smo na svakakve sitne nedoslednosti da zažmurimo.
Link to comment

Pa nije planirao to mu je bila jedina sansa da oslobodi Dzesija i da se osveti. Sve i da mu to nije uspelo, on bi bio mrtav, porodica obezbedjena, Lidija mrtva, a tesko da bi se naciji cimali oko Skajlar i malog kada vise nema Volta.Onaj rikoset se moze pripisati arenalinu. Ljudi pred smrt i u slicnim situacijama jako cesto rade i neverovatnije stvari od toga, pogotovu kada su svesni da im se blizi kraj. Takodje njega nije pogodio direktni metak kao ostale, vec rikosetirani komad, sto prilicno smanjuje kalibar.A eto da pretpostavimo da je na imanju bio jos jedan lik kod ograde koji je uleteo u sobu odmah po prestanku pucnjave, i da ga je Volt overio na vratima, da li bi to zaista uticalo na kraj ili realisticnost serije? Pokusali su da ga nateraju da parkira dalje od kuce ali on je jednostavno ugasio kola, i oni se vise nisu cimali oko toga. Jednostavno covek je bio tamo dovoljno puta da moze da proceni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...