Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Da me jebete ako kapiram sto je trebalo da se zavrsi ranije <_< Ajde, razumeo bih da je pao kvalitet sad pred kraj, ali serija nikad nije bila bolja, finale jebe keve, sve je lepo zaokruzeno, u cemu je problem?
Ni ja ništa ne kapiram, peta sezona je verovato i najbolja od svih.
Link to comment
Da me jebete ako kapiram sto je trebalo da se zavrsi ranije <_< Ajde, razumeo bih da je pao kvalitet sad pred kraj, ali serija nikad nije bila bolja, finale jebe keve, sve je lepo zaokruzeno, u cemu je problem?
problem je u padu heisenberga. niko to nije hteo da vidi. uspon je druga prica :D
Pa tačno što kaže MILF. Jednostavno mi nije ležalo da gledam uspo 4 sezone i onda pad u 5. Kao što rekoh ranije, gledao sam kako prince putuje, na kraju ubija zmaja i spasava princezu i ne volim da gledam kako on postaje alkos, a ona se tovi i svađaju se pred decom najstrašnije. Ne volim tu demistifikaciju.
Link to comment

Meni je rasplet od Hanka na WC šolji pa do samog kraja odličan, problem je bilo u svemu onome između ubistva Gusa i WC šolje. Tu smo gledali nekakav trijumvirat Walt-Jesse-Mike koji uopšte nije štimao, upoznali smo Toda i njegovog ujku koji su verovatno najslabiji negativci u čitavoj seriji (da li zato što jedini nisu latino, da li zato što nemaju nikakvu dubinu, ko zna :P ), i bavili smo se idiotskim akcijašenjem koje ni pre ni posle nije viđeno - onaj napad na policijsku stanicu magnetom, ona pljačka voza, sve to je bilo kao iz nekog B filma.Autori su očigledno imali problem da efektno prikažu Walta na vrhu kriminalne piramide, što je i logično - kroz celu seriju ga definiše potreba za preživljavanjem u bari punoj krokodila, a sad kad je ostao praktično jedini bitan igrač, nije bilo lako da ga motivišu - ostate od svega nekakva slepa pohlepa, šta li. Dakle, jedva sam dočekao da se krene u sunovrat - a deluje mi i da je autorima serije mnogo više ležala ta tematika. Odličan posao su uradili u celini gledano.

Link to comment

@Lrd: Ali princeva prica se zavrsava tako sto spase princezu, tu vise nema sta da se doda. Heisenbergova prica ne moze da se zavrsi tako sto ce on zajebati vlasti i obezbediti familiju, ne ako imamo u vidu sta je sve uradio da bi dosao dotle. A tu su i loose ends, ti bi zavrsio seriju bez da Jesse sazna kako je Jane umrla, ili Hank da ostane u blazenom neznanju da mu je najblizi rodjak narko bos? Ili da ne saznamo za sta ce onaj nesretni ricin konacno biti upotrebljen?

Edited by Calavera
Link to comment
Meni je rasplet od Hanka na WC šolji pa do samog kraja odličan, problem je bilo u svemu onome između ubistva Gusa i WC šolje. Tu smo gledali nekakav trijumvirat Walt-Jesse-Mike koji uopšte nije štimao, upoznali smo Toda i njegovog ujku koji su verovatno najslabiji negativci u čitavoj seriji (da li zato što jedini nisu latino, da li zato što nemaju nikakvu dubinu, ko zna :P ), i bavili smo se idiotskim akcijašenjem koje ni pre ni posle nije viđeno - onaj napad na policijsku stanicu magnetom, ona pljačka voza, sve to je bilo kao iz nekog B filma.Autori su očigledno imali problem da efektno prikažu Walta na vrhu kriminalne piramide, što je i logično - kroz celu seriju ga definiše potreba za preživljavanjem u bari punoj krokodila, a sad kad je ostao praktično jedini bitan igrač, nije bilo lako da ga motivišu - ostate od svega nekakva slepa pohlepa, šta li. Dakle, jedva sam dočekao da se krene u sunovrat - a deluje mi i da je autorima serije mnogo više ležala ta tematika. Odličan posao su uradili u celini gledano.
+1I meni je to najslabiji deo. Nekako su bez cilja, lutaju, ne snalaze se, njihove organizacione sposobnosti nisu ni deseti deo Gusovih, nedovoljno su okrutni i nisu totalno na mračnoj strani, karteli pritiskaju i umesto da vidimo neki vrhunac, neku nemarnost koja proizilazi iz moralne bahatosti koja im dolazi glave, imamo idiotluke kao magnetizam i sl.U jednoj epizodi vidimo da je sve pod konac, da su milioni zgrnuti, i da praktično nema problema...
Link to comment
@Lrd: Ali princeva prica se zavrsava tako sto spase princezu, tu vise nema sta da se doda. Heisenbergova prica ne moze da se zavrsi tako sto ce on zajebati vlasti i obezbediti familiju, ne ako imamo u vidu sta je sve uradio da bi dosao dotle. A tu su i loose ends, ti bi zavrsio seriju bez da Jesse sazna kako je Jane umrla, ili Hank da ostane u blazenom neznanju da mu je najblizi rodjak narko bos? Ili da ne saznamo za sta ce onaj nesretni ricin konacno biti upotrebljen?
Samo da naglasim da je to stvar 1 lične preferencije™, serija je odlična i realno tu maltene da nema zamerki.A kad sam rekao da se završi onde, nisam mislio da se bukvalno napravi rez na kraju četvrte sezone, već da bi meni, opet ponavljam kažem™, meni bilo bliže da se završila kada se Volt popeo na vrh kriminalnog lanca ishrane. A za ostalo, pa ne moramo mi sve da znamo. Niko ne pita šta je bilo sa Itanom Edvardsom kada se okrenuo i otišao u pustinju.edit: sažeto: voleo bih da se serija završila u bilo kom žanrovskom ključu osim u dramskom. Znam, ne može se to očekivati kad je drama od početka, al' eto. Edited by Lrd
Link to comment

Ja sam zadovoljan, potajno sam se nadao da ce kraj serije premasiti cak i onaj kraj iz SFU, ali nije, a i onakav zavrsetak je zaista tesko prebaciti.Ima nekih poprilicno "long shot" momenata u epizodi, ali koga briga za to. Cudno mi je jedino sto nisam osecao nikakvu tenziju, niti neizvesnost tokom epizode, cak i u sceni sa rednecima na kraju, bio sam nekako ubedjen u "happy end" rasplet. Nije bilo soka kakvog je bilo u prethodnih par epizoda. Sve u svemu fenomenalna serija, provukla je kroz sebe neke sjajne likove, bez problema cu sesti za par godina ponovo da je pogledam.

Link to comment

U sustini kraj kakav smo ocekivali, bez nekih vecih iznenadjenja. Odlicna serija, sve u svemu.

Svidja mi se onaj gde Volt na dzekovo pitanje kako ces naci pare ako ja umrem, mu ladno sasije metak. Inace kako je WW ranjen? Rikoset neki? ako sam dobro pazio, on je aktivirao ono cudo iz gepeka tek kad je sa Dzesijem vec bio na podu?

Link to comment

Svidja mi se onaj gde Volt na dzekovo pitanje kako ces naci pare ako ja umrem, mu ladno sasije metak. Inace kako je WW ranjen? Rikoset neki? ako sam dobro pazio, on je aktivirao ono cudo iz gepeka tek kad je sa Dzesijem vec bio na podu?

Ja isto pretpostavljam da je rikoset. Mada je cela ta scena malo cudna, recimo onaj lik sto je lezao na stolici sto se podize je isto upucan, a on realno je puno vise stajao od Walta i Jesseja. Al' realno koga briga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...