Jump to content

breaking bad


hattori

Recommended Posts

e da, a ricin će kontam sigurno biti puška iz prvog činai to možda za jedno fino samoubojstvo iz zasedebwt da, trovanje klinca na kraju četvrte sezone jeste idiotski, rame uz rame sa avionskom nesrećom na kraju druge

Link to comment

Gotovo "poluvreme". Svaka čast piscima, majstorski se vodi priča, tenzija ne jenjava, svi smo na ivici sedišta i tako to...Skajler je debela krava :(Jedan od naj momenata mi je kada je Mike skemban. Jako sam se smorio. Pri tom, to je prelomni momenat u kome Walt postaje ništa više do običan kriminalac, bez kontrole, bilo kakve i empatije, Say my name momenat mi je pretrpan. Moglo se "kulturnije" naznačiti njegova moć i rezultat do tada postignutog. A ne dolazi lik sa 15 milki a ovaj mu kao nekom klincu kome stariji učenik na odmoru udari dve macole - "say my name". Yeah right. Najbolji momenat sezone: kada rasklapaju bajs od klinca koga su roknuli u pustinj, takve sekvence su ono što razlikuje BB od tone ostalih serija koje ne kažem da su loše, ali BB nije samo dobar, BB je jednostavno vrhunski kvalitet na mnogo, mnovo nivoa.-

Link to comment

Ja sam to "say my name" video ne kao naznačavanje moći i rezultata, nego kao i definitvni znak gledaocima koji su to tad verovali u suprotno da je Walt -potpuno prsao, i da sve to definitivno više nema gotovo nikakve veze sa parama.Želja za moći, lečenje kompleksa koje vuče ceo život, potreba da ostavi trag kao veliki Heisenberg nazovi to kako hoćeš ali znaš šta hoću reći. :) Patetičan momenat za Waltera koji savršeno prikazuje u šta se pretvorio i šta su mu motivacije...i kao takvog sam ga hailovao.

Edited by bob loblaw
Link to comment

Da se ne ponavljam previše, ta scena nema nikakvog smisla. 15 miliona u kešu je 15 miliona, a branching out i potencijalni rast zarade su prazna obećanja. Takođe, meth čistiji za 25% ne znači 25% više profita. Ne znači ni 2% više profita. Walt to može da ne zna, kao čisti hemičar, ali ljudi koji od tog posla žive ne bi smeli da se pecaju na takve gluposti i daju ogromne pare olako.

Link to comment

Kojih 15 miliona u kešu? Pa oni su trebali da plate 15 miliona za metilamin.I zašto nije moguće da čuveni blue meth ima najveću potražnju na tržištu, pa i postiže veću cenu od neorginalne cole?Edit - pogledao ponovo scenu, pogledaj i ti ako imaš. Prvo zaboravili smo da su ovi najviše hteli da otkupe metilamin da bi izbacili blue meth sa tržišta (to je beše negde ranije, nije u say my name sceni). A i Walter je spomenuo da su veštački farbali svoj proizvod da bi ličio na plavi. Znači blue meth im je očigledno zadavao probleme i gubili su novac zbog njega. I kaže eksplicitno da on može zbog veće čistoće da izvuće bolju žetvu (veću količinu) iz tog metilamina, i "better high means customers pay more". U suštini je bio slučaj ako ne možeš da ga pobediš pridruži mu se. Sad jbg, može da se kaže i da su jednostavno mogli da ga roknu u pustinji i završe sa tim, ali po meni ima sasvim dovoljno materijala za malecni suspension of disbelief. :)Edit 2 - Sad sam se vratio i video da si već pokrio mnoge od ovih stvari pošto nisam pratio topic zbog spojlera (počeo sam da gledam sezonu tek kad se završila...disciplina!). Nemam naravno pojma kako funkcioniše pravo tržište meta, i da li bi đžankiji stvarno bili spremni da plate više za bolji proizvod, ali ako Walter kaže ono što sam naveo gore i ovi ga ne demantuju - pa jbg, onda je to istina u Breaking Bad univerzumu. Nije baš da mora sve da bude apsolutno realno...što ti neko reče taj mit o čuvenom blue methu je dugo građen, i u univerzumu serije say my name sekvenca ne odskače ni od čega što smo i ranije imali prilike da vidimo i čujemo. Da li bi to baš tako bilo na pravom tržištu niti znam, niti mi mnogo menja pogled na seriju.

Edited by bob loblaw
Link to comment
Ja sam to "say my name" video ne kao naznačavanje moći i rezultata, nego kao i definitvni znak gledaocima koji su to tad verovali u suprotno da je Walt -potpuno prsao, i da sve to definitivno više nema gotovo nikakve veze sa parama.Želja za moći, lečenje kompleksa koje vuče ceo život, potreba da ostavi trag kao veliki Heisenberg nazovi to kako hoćeš ali znaš šta hoću reći. :) Patetičan momenat za Waltera koji savršeno prikazuje u šta se pretvorio i šta su mu motivacije...i kao takvog sam ga hailovao.
o da!cela ova sezona mi je kulminacija njegove jadnosti kao što već rekoh, a vrhunac je upravo to "Say my name!".btw žao mi Majka :(btw2 i njegovo ubistvo je naravno rezultat WW jadnostia Skajler meni generalno deluje kao kurvanjski zgodnjikava Šveđanka
Link to comment
  • 2 weeks later...

Slučajno naleteo na Colbert Report večeras, Vince Gilligan gostuje a ovaj ga pita: "Da li te brine mogućnost da mladi gledaoci Breaking Bada pomisle da je uzbudljivo i glamurozno biti nastavnik hemije? Da ćeš neke od njih uvući u mračni svet prosvete?" :lol::Hail:

Link to comment

Не знам колико ће им професорски посао бити занимљив, јер ни у серији није приказан као такав, али студирање хемије је већ други падеж, не знам да ли је повећано интересовање на БУ.Послато са RACERII користећи Тапаток 2

Edited by El Guapo
Link to comment
  • 2 weeks later...
Eh da, zaboravio sam da pohvalim jednu stvar za koju sam siguran da je niko drugi na forumu neće pohvaliti pa ću se žrtvujem za kolektiv, i da se outujem kao neko ko ume da posluša i......Knife Party :Hail: u Breaking Bad-u. :Hail: I to u epizodi koji je režirao - Rian Johnson :wub::Hail:
Upravo sam stigao do ovog dela i morao da postujemB BBB BB B BONFIRE!!! Edited by Have_Fun
Link to comment

odgledao sam 4. serijal i nekako mi se vise ne gleda...na kraju svakog serijala se samo nastavi sa prvom epizodom u sledecem i to je to, a ovo u cetvrtom se moze nazvati krajem kakav smo svi zeleli...ima dosta nelogicnosti ali jednostavno takva je tema i nemooguce je da sve bude realno...najveci bag je taj sto je dzesi osumnjicen otprilike jos od prve epizode prvog serijala i niko nikad da ga vidi u profesorovom drustvo...celavi pasenog iz policije je toliki genije da jedini moze da izvali nek stvari a ne moze da izvali da mu najveci neprijatelj sedi na tu na metar od njega...al nema veze serija je sjajna

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...