Jump to content

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Walterbergov dil sa onom gospodom iz Arizone je neverovatna glupost. Dođe im on, potpuni stranac, i kaže "Dajte 5 miliona dolara i ubaciću vas u posao. Istina, trenutno nemam ni P od posla. Nemam laboratoriju, nemam distribuciju, nemam ni jebenog asistenta, nemam praktično ništa osim dugova i DEA koja mi je i dalje sedi za vratom... ali 35% od toga biće vaše. Časna reč." I oni mu daju :isuse:Mike je toliki badass da upucan u stomak prvo vozi, pa trči, pa onda sedi mirno i gleda zalazak sunca evilsmile.gif Inače nije fer što krivi WW za propast cele operacije, bar podjednako su krivi i on i Gus. Imali su jedno šesnaest puta i prilike i motiva da uklone WW, ali su svaki put kilavo odustajali. Ne možemo, njegov meth je toliko dobar! Čist je 99.1%, prethodni hemičar ga je kuvao samo 96%." :isuse: Bolje nisu ni zaslužili.BTW cela ta priča sa nenadjebivo čistim, kvalitetnim methom (koji vodi povećanju profita!) mi je takođe glupava. Ako nas je Wire nečemu naučio, onda je to da se dope fiends rade čime god stignu. Meth je sirotinjska droga koja najveću zaradu donosi ako se proizvodi jeftino i distribuira široko. Ne možeš da praviš 20 x kvalitetniju verziju i da očekuješ da ga uličari plate 20 x više. Čak ni da plate 2 x više. Platiće koliko mogu, jedino što ti superiorni kvalitet donosi je malo veći deo tržišta koji otkidaš od konkurencije. Nikako enormno veću zaradu.Mogu da prihvatim da WW to ne zna (i da mu je kvalitet bio značajan kad se probijao na scenu), ali oni likovi koje je ubedio na početku epizode takve stvari jednostavno moraju da znaju. Da je došao kod Marla Stanfielda i rekao mu "Daj mi 5 miliona dolara, snabdeću te superkvalitetnim heroinom od kog ćeš moći da zaradiš dvadeset puta više nego što sad zarađuješ", mogu tačno da zamislim kako bi prošao...

Link to comment
Walterbergov dil sa onom gospodom iz Arizone je neverovatna glupost. Dođe im on, potpuni stranac, i kaže "Dajte 5 miliona dolara i ubaciću vas u posao. Istina, trenutno nemam ni P od posla. Nemam laboratoriju, nemam distribuciju, nemam ni jebenog asistenta, nemam praktično ništa osim dugova i DEA koja mi je i dalje sedi za vratom... ali 35% od toga biće vaše. Časna reč." I oni mu daju :isuse:
Weenie druze, zaboravljas kljucnu stvar, odnosno mislim da i ti treba naglas da izgovoris njegovo ime! Hajde, kazi njegovo ime! evilsmile.gif
Mike je toliki badass da upucan u stomak prvo vozi, pa trči, pa onda sedi mirno i gleda zalazak sunca evilsmile.gif Inače nije fer što krivi WW za propast cele operacije, bar podjednako su krivi i on i Gus. Imali su jedno šesnaest puta i prilike i motiva da uklone WW, ali su svaki put kilavo odustajali. Ne možemo, njegov meth je toliko dobar! Čist je 99.1%, prethodni hemičar ga je kuvao samo 96%." :isuse: Bolje nisu ni zaslužili.
Mike nije badass (ili makar ne vise) vec je umorni, omatoreli profesionalac, kojem je odavno vec svega bilo dosta, a ove sezone je prelilo casu! On je neko ko sada zeli da uziva u penziji i gleda svoju unuku kako raste. E pitanje je da li je on to zasluzio. Neko je pre par strana pomenuo 'kazne'. Mike je kaznjen za svoje greske.
BTW cela ta priča sa nenadjebivo čistim, kvalitetnim methom (koji vodi povećanju profita!) mi je takođe glupava. Ako nas je Wire nečemu naučio, onda je to da se dope fiends rade čime god stignu. Meth je sirotinjska droga koja najveću zaradu donosi ako se proizvodi jeftino i distribuira široko. Ne možeš da praviš 20 x kvalitetniju verziju i da očekuješ da ga uličari plate 20 x više. Čak ni da plate 2 x više. Platiće koliko mogu, jedino što ti superiorni kvalitet donosi je malo veći deo tržišta koji otkidaš od konkurencije. Nikako enormno veću zaradu.Mogu da prihvatim da WW to ne zna (i da mu je kvalitet bio značajan kad se probijao na scenu), ali oni likovi koje je ubedio na početku epizode takve stvari jednostavno moraju da znaju. Da je došao kod Marla Stanfielda i rekao mu "Daj mi 5 miliona dolara, snabdeću te superkvalitetnim heroinom od kog ćeš moći da zaradiš dvadeset puta više nego što sad zarađuješ", mogu tačno da zamislim kako bi prošao...
Ovo je nesto sto je, verujem, tacno, ali za ovu seriju nebitno. Mit oko Walt-ovog meth-a izgradjen je temeljno i sistematski u prethodne cetiri sezone (i za nas gledaoce i za likove i svet serije) i ovakvo ponasanje i krimosa, sa kojima Walt sklapa dogovor na pocetku, i svih ostalih, savrseno prati dosadasnju logiku serije. Uz to, kriminalci su pohlepna i glupa sorta, polakome se zacas i na samu mogucnost vece zarade i vece kontrole i moci na trzistu i u drustvu, kao uostalom i svaki posteni kapitalista, tako da ne cudi sto $$ sijaju u okicama! :)
Link to comment
7 dana nejela, nespavanja, bežanije s posla, teške antisocijale i neigranja sa kerovima, ženom i rodjenim detetom........al sam uspeo da odgledam sve tri sezone
O, hai! <_<Za malo jače od nedelju dana pogledala prve 4 sezone, sad krenula sa petom. :s_w:Uspela da nađem samo prvu epizodu pete sezone, ovo ostalo su prokleti fejkovi. <_< Help! Edited by Linda Lee
Link to comment
Ovo je nesto sto je, verujem, tacno, ali za ovu seriju nebitno. Mit oko Walt-ovog meth-a izgradjen je temeljno i sistematski u prethodne cetiri sezone (i za nas gledaoce i za likove i svet serije) i ovakvo ponasanje i krimosa, sa kojima Walt sklapa dogovor na pocetku, i svih ostalih, savrseno prati dosadasnju logiku serije. Uz to, kriminalci su pohlepna i glupa sorta, polakome se zacas i na samu mogucnost vece zarade i vece kontrole i moci na trzistu i u drustvu, kao uostalom i svaki posteni kapitalista, tako da ne cudi sto $$ sijaju u okicama! :)
OK, meth-mit jeste sistematski građen tokom prethodnih sezona, ali iz perspektive WW. Sve je bilo obojeno njegovim patološkim profesionalnim ponosom - moj je čistiji od tvog, moj je NAJčistiji! On dakle nije morao da ima pojma o tome gde leži zarada, čak u startu nije ni hteo da maksimizira zaradu nego samo da izvuče onoliko koliko mu je potrebno za lečenje and whatnot. Ali kad se ispostavilo da su i ljudi iz branše nekako zaraženi tim njegovim virusom, pa hoće da njihov bude najčistiji... tu se opasno ljulja kredibilitet. Da je Gus hteo da ga iskoristi nemam problema da progutam; čovek je očigledno već radio da tome da usavrši svoj proizvod sa Gejlom i onom laboratorijom, pa zašto da ne, rizik je delovao minimalan.Ali da direktna konkurencija nasedne na to, ljudi čiji milkšejk Walterberg već godinu-dve pije, tj. čiju klijentelu krade promil po promil? Svaki pristojan kriminalac bi jednostavno uklonio WW čim Gus nestane, kad nema apsolutno nikakvu zaštitu. A ne bi naseo na "Ajde sad svi vi da lepo prodajete moj superiorni meth, važi? I da mi date 5 miliona dolara za tu privilegiju." (Ovaj poslednji deo tek obesmišljava pohlepu kao motivaciju.)
Link to comment
Ali da direktna konkurencija nasedne na to, ljudi čiji milkšejk Walterberg već godinu-dve pije, tj. čiju klijentelu krade promil po promil? Svaki pristojan kriminalac bi jednostavno uklonio WW čim Gus nestane, kad nema apsolutno nikakvu zaštitu. A ne bi naseo na "Ajde sad svi vi da lepo prodajete moj superiorni meth, važi? I da mi date 5 miliona dolara za tu privilegiju." (Ovaj poslednji deo tek obesmišljava pohlepu kao motivaciju.)
Ocigledno je da je Fring bio the Man. Zajeban igrac kojeg se i Kartel zentao i koji je na kraju krajeva i sjebao taj Kartel. Logicno je da se deo te ozloglasenosti prebacio i na Waltera(pogotovu kada su saznali da je on licno skinuo Fringa) i da sada kada nema vise Gusa da svi zele da budu on. A kada ti se ponudi njegov glavni kuvar i omoguci ti da zaradjujes vise love i da bolje iskoristis zalihe nego sto bi ikada mogao zasto ne bi pristao? Jer na kraju krajeva ako zasere uvek mozes da ga roknes jer je to samo kuvar bez zastite.
Link to comment

Da se ne ponavljam previše: 1) nećeš značajno više zarađivati ako ti je meth čistiji, 2) daleko jeftinije i sigurnije bi bilo da odmah zakopaš WW tu u pustinji i odeš kući sa svojih 5 miliona u džepu.

Link to comment
Da se ne ponavljam previše: 1) nećeš značajno više zarađivati ako ti je meth čistiji, 2) daleko jeftinije i sigurnije bi bilo da odmah zakopaš WW tu u pustinji i odeš kući sa svojih 5 miliona u džepu.
Da Heisenberg ne valja, tj. da mu finansijski ne odgovara cistiji meth, ne bi ga Gus ni angazovao, posebno sto je bio u dilu i sa Gale-om. Budalu meth cookera mozes naci na svakom koraku. Setimo se samo serije Community i Star-Burnsa :DA ovo drugo - pa jbg, svako se polakomi na vise.I mislim da malo splitujemo hairs ovde vise nego sto serija zaista zasluzuje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...