Jump to content

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Kristalizovan živin fulminat, onako lepo krupno, da liči na meth. Koji ne reaguje kad ga vucaraš okolo u kesici, ali kad ga baciš o zid, pretvara se u granatu. A posle eksplozije svi udišu tu živu i ne bude im ništa.131368500574.jpg

Link to comment
Kristalizovan živin fulminat, onako lepo krupno, da liči na meth. Koji ne reaguje kad ga vucaraš okolo u kesici, ali kad ga baciš o zid, pretvara se u granatu. A posle eksplozije svi udišu tu živu i ne bude im ništa.131368500574.jpg
a sta, treba da pocrkaju odma, ko muve? otkud znas da im se nije nista desilo i sta ako se posle eksplozije zivinog fulminata ne stvara narocito toksican dim?http://play.kendinco...onstration.htmlnarocito obrati paznju na kraj klipa...
Link to comment
a sta, treba da pocrkaju odma, ko muve? otkud znas da im se nije nista desilo i sta ako se posle eksplozije zivinog fulminata ne stvara narocito toksican dim?http://play.kendinco...onstration.htmlnarocito obrati paznju na kraj klipa...
A) Tuco i ekipa se u kasnijim epizodama pojavljuju bez ikakvih posledica. Na tim klipovima vidim ljude u hazmat odelima, dakle WW mora da je koristio neku magičnu netoksičnu živu.B) Eksplozije tih gomilica praha meni više liče na petarde nego na C4, za razliku od ovoga:http://www.youtube.com/watch?v=sGN3SBVIjjAC) Ja sam pokušao tu scenu da iskoristim kao primer bezazlene TV Science na koju se ne treba previše osvrtati, ali sad si me naterao da je analiziram i kritikujem kao da mi stvarno smeta :D Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Dobro de, serija raste i radnja se vremenom minimalizuje/banalizuje. Meni (zaista) ne smeta.Nemoguce je odrzati onaj nivo realisticnosti sa pocetka serije.

Edited by CowBoy
Link to comment
Dobro de, serija raste i radnja se vremenom minimalizuje/banalizuje. Meni (zaista) ne smeta.Nemoguce je odrzati onaj nivo realisticnosti sa pocetka serije.
uh, došao sam ovde baš da ne bih ovo pročitao.upravo sam posle nekoliko godina odlaganja i gledanja kako mi box set skuplja prašinu, konačno odgledao prvu sezonu i ostao manje-više ravnodušan.serija ima sjajne momente i odličnu premisu, ali mi je sve poprilično neuverljivo i sporo. ali ne ni sporo na mad men način jer su mi delovi kad scenaristi "metaforišu" pomalo banalni.posebno su mi neuverljive sve 'uzbudljive' scene kako što je pljačkanje onog bureta neke hemikalije i zatvaranje čuvara u wc (bez njegovog javljanja o voki-toki koji mu visi na reveru) ili video klip iznad sa superherojskim profesorom hemije. ne razumem ni zbog čega bi zarad ponosa odbio posao u firmi sa odličnim zdrastvenim osiguranjem (čime bi isplatio troškove lečenja pa i zaradio nešto) ali mu nije ispod ponosa da ubija ljude, kuva met, rizikuje ostatak svog i život svoje porodice.zapravo sam došao da pitam kako će se serija razvijati u ostalim sezonama, a ja bez obzira krećem da ovog vikenda odgrizem dobar deo druge sezone...
Link to comment

Dobra je ova zadnja epizoda, ne kao prethodna ali ipak sasvim solidna. Sada samo da ne zaseru sa master planom u narednoj.A plasticne lisice sada koriste manje vise svi u serijama i filmovima.

Link to comment
A plasticne lisice sada koriste manje vise svi u serijama i filmovima.
jebemmu, da bi stvrio elektroluk koji ce da presece onu plastiku treba ti nesto vise od dve zice i pokvarenog osiguraca.
Link to comment

^ Meni to bilo preterano, samo izaziva coveka bezveze. <_<Mike :(Sad ce ova poslednja epizoda verovatno da se pozabavi Heisenbergovoj seci 9 knezova™ da bi izbegao da ih povezu s njim, onda i dalje ulazimo u drugu polovinu sezone sa njim na vrhu planine™.

Edited by Calavera
Link to comment

kad se sve ovo sa waltom jednom zavrsi, a pretpostavljam da nece odjahati u suton na belom konju, mogao bi se iskoristiti hank za neku novu seriju slicnog kvaliteta i intenziteta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...