Jump to content

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Moze on da bude genije koliko oce, da ga je Mike lepo odalamio po glavi, zavezao mu sve ekstremitete i bacio ga u neki podrum ili bar gepek automobila crva ne bi ni bilo. ^_^

Link to comment

E pa sad, da ih je Tuco onomad odalamio po glavi i bacio u neki podrum, umesto što ih je stavio pored dede da gledaju TV i jedu čili, crva isto ne bi ni bilo. Ovako je zanimljivije :)Ali Tuco je bar bio nadrogirani idiot, a šta je Majku opravdanje?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

logicno je sto mike nosi ove cable ties sa sobom, jer su mnogo lakse za nositi i sakriti nego metalne lisice. drugo, ovo je malo nategnuto, ali da ga je onako zavezao metalnim, ostale bi waltu modrice na ruci. mike i walt su na neki nacin slicni. porodicni ljudi sa tajnim zivotom. mike je na pocetku delovao mnogo surovije, ali on je sad kontrast waltu, jer se on ovim poslom bavi 20 godina. waltov pad je brzi i dublji. scena iz 4 sezone gde mike vodi unuku u setnju i kupi joj balone, da bi joj na kraju dao 2-3 a ostale uzeo da izazove kratki spoj simbolizuje koriscenje porodice, slicno kao sto walt koristi svoju porodicu. nategnuti zakljucak: majku je zao walta i nece da ga izlozi objasnjavanju porodici sto ima modrice od lisica, a waltu je toliko stalo do metilamina da mu je svejedno za sprzenu kozu ruke. trece, svaka laboratorija ima cable ties, sigurna sam da je walt potrudio da kupi stotine, svih velicina. mozda je mike znao da to uvek ima u labu?

Link to comment

Ajoj, da, nije hteo da ga veže metalnim lisicama da mu ne ostanu modrice - mogao bi nešto neko da posumnja :DZato ga je u prošloj sezoni izmlatio na mrtvo ime kad je ovaj pokušao da mu predloži da uklone Gusa?Tek ovo za laboratorijske zalihe na lageru nema smisla, jer nisu ni bili u labu nego u kancelariji.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Meni i dalje nije jasno kako je to izvedeno. Plastika je izolator, tako da ne može nikako da dobije varnicu, a da ne izazove kratak spoj. Topljenje plastike kao izolatora je moguće, ali moraš da imaš nekakav žešći potrošač na toj strani, jak motor ili grejač, u svakom slučaju nešto što će vući veću struju od maksimuma koji taj kabl može da isporuči, pa se onda vremenom greje i topi izolaciju.Ovako kako je prikazano je, WTF

Link to comment
Meni i dalje nije jasno kako je to izvedeno. Plastika je izolator, tako da ne može nikako da dobije varnicu, a da ne izazove kratak spoj. Topljenje plastike kao izolatora je moguće, ali moraš da imaš nekakav žešći potrošač na toj strani, jak motor ili grejač, u svakom slučaju nešto što će vući veću struju od maksimuma koji taj kabl može da isporuči, pa se onda vremenom greje i topi izolaciju.Ovako kako je prikazano je, WTF
Vini! E ovo je pravo nerdovsko sitničarenje. :Hail: Saćemo da te zamenimo Garnirungom.Inače, meni nije nikakva misterija što ga je vezao onim sranjem. To praktično nema težinu i lako stane u džep u gomilama.
Link to comment

:thumbsup:Ovo je bilo malo u prolazu, ustvari više me iznerviraše, jer pokvariše dobru epizodu.Mada videh svojevremeno na crackedu, neko je nabacao najveće tech gluposti koje mogu da se vide u serijama.Odličan nerd materijal

Link to comment
Meni i dalje nije jasno kako je to izvedeno. Plastika je izolator, tako da ne može nikako da dobije varnicu, a da ne izazove kratak spoj. Topljenje plastike kao izolatora je moguće, ali moraš da imaš nekakav žešći potrošač na toj strani, jak motor ili grejač, u svakom slučaju nešto što će vući veću struju od maksimuma koji taj kabl može da isporuči, pa se onda vremenom greje i topi izolaciju.Ovako kako je prikazano je, WTF
mislim da je ideja bila da se napravi kratak spoj izmedju dve zice tik iznad plastike i da se onda, kako se plastika topi, zice vuku na dole (da uvek budu u kontaktu). to je krajnje teoretski moguce, ali prvo sto bi se desilo je da bi mu osigurac u produznom kablu ili neki centralni osigurac iskocio pre nego sto bi napravio strujni luk narocito na 120V. jedini nacin na koji bi ovo moglo da se izvede je da se kratki spoj jako brzo prekine, tako da duzina trajanja nije veca od odziva osiguraca ali mislim da ovo mora nekom masinom. ovako kraktotrajno, zice mogu svasta da izdrze, par redova velicine nego nominalna struja, a tu vec moze da se napravi lep luk. bilo bi super za mythbusters, mozda bi mogli da naprave nesto sto radi, ali ne ovako kao u seriji.@ wienie: rekoh da je malo nategnuto, ali ovde je bas bio fini sa njim, cak je rekao sorry kad ga je vezao. bolje ga zna, partner mu je....
Link to comment

Dobro ljudi, što ste zapeli oko te žične egzibicije, kao da mu je prvi put. Sećate se Heisenbergovog debija, tamo negde u prvoj-drugoj sezoni, kad je smućkao neke čarobne kristalčiće koji eksplodiraju kad ih tresneš o zid, i njima razneo Tuccovu kancelariju, zato što je ovaj hteo da ih zajebe i ne plati za meth? :DJa sam gunđao oko onog ninja trovanja sa kraja prošle sezone zato što je taj plan bio toliko neizvodljiv da čak nisu mogli ni da nam ga prikažu na ekranu, a pritom je bio ključan za konačni rasplet sukoba sa Gusom. A ove usputne stvari tipa kako se odvezao od radijatora, to jedva da vredi prokomentarisati :)@luba: Služimo narodu, ali imaj milosti - ja sam ipak samo jedan čovek a serija je toliko mnogo...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

nisu to bas bili neki carobni kristalcici, nego zivin fulminat, koji se inace koristi za izradu detonatorskih kapisli i prilicno je eksplozivan te osetljiv na udarce i pritisak...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...