Jump to content

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Kako ništa, pa imaju Majka i njegove obaveze prema bivšim zaposlenima :D Očekujem da to do kraja ispadne ključna tačka njihovog neizbežnog sukoba. (O mrtvom klincu će ipak Jesse više da kuka, pretpostavljam.)Nego da pitam vas koji pažljivije pratite: Šta bi sa Benekijem i njegovom utajom poreza? Skyler mu je dala Waltove krvavo zarađene pare da isplati IRS, on je to iskulirao, ona mu je poslala thugs na kuću da ga ubed, on pao i ostao paralizovan. I šta sad? Odjednom ga više IRS ne istražuje? Njoj više ne preti nikakva opasnost, optužba za saučesništvo, i sl.?

Link to comment

Sto se Benekija tice cek je valjda poslat pre nego sto se sjebao tako da je to reseno.A poslednja epizoda jeste uzbudljiva ali za moj ukus mi je malo suvise Prison Break style. Mada priznajem da je obrt na kraju epizode bio odlican. Ja sam sve vreme tipovao da onaj pirgavi radi za pandure/neku drugu mafiju.

Edited by pavllle
Link to comment

Beneke se pojavio na početku 5. sezone, paralisan u bolnici, čak su mu mašine držale i kapke otvorenim i izjavio je da neće nikome reći ništa ni o čemu. Valjda je bio živ sasran od Skajler. A moguće je da je Vins Von samo hteo da ga se reši, da bi se pozabavio drugim stvarima, nije znao kud će s tim subplotom. A ček IRS-u jeste poslat pre, to su jasno rekli "momci" Sola Gudmena.Inače, najbolja živa serija u ovom trenutku, bar što sam ja gledao.

Link to comment
konačno zanimljiva epizoda, one prethodne u ovoj sezoni su bile toliko dosadne da sam razmišljala dal da skinem ovu ili ne.
Neko će morati da mi objasni ovakav način razmišljanja, eto npr ti.Ne kontam, pratiš seriju već četiri godine i par epizoda ti ne bude po ukusu i ti odmah hoćeš da batališ i da ne vidiš kako će da se sve završi? wtf?
Link to comment

pa ne par epizoda, nego sve od početka serijala. jednostavno su mi bile dosadne, ne volim da gledam nešto što mi je dosadno čisto iz neke lojalnosti ili šta već. četri godine je bilo zanimljivo, ovo do sad nije (bilo).a i nisam mislila baš da batalim seriju skroz, nego da mi ne bude baš tolki prioritet.

Link to comment
Meni ovo, da izvinite, glupo.
Vidis, meni je realizam i uverljivost prijala u prve dve sezone, a kasnije sam se navukao na koncept i inteligentnu reziju/scenario, od cega se do danas nije odstupilo.Hocu reci, cela stvar se (imho) pretvara u sve cistiji koncept: zivo blato zla kao takvog i bezizlaznost iz tog blata. U trudu da se napravi sto manje stete, stvar se uvek zavrsi sa najgorim ishodom, i to je patern koji se ponavlja iz sezone u sezonu: zlo se uvecava kao grudva snega zakotrljana sa vrha brda i svi znamo kako ce zavrsiti kada stigne do podnozja odnosno kraja serijala - ali ipak gledamo hipnotisani u to cudoviste koje juri ka svom ishodistu.Covek odlucuje da zastiti svoju porodicu i obezbedi je materijalno (jer mu ne ostaje puno zivota) i tim cinom je potpuno dezintegrise i unistava.Mr. White spasava svog "zdravog sina" Dzesija od heroinskog pakla tako sto ne pomaze devojci koja se gusi - taj gest rezultira sudarom aviona u kojem ginu stotine ljudi.Pomenuo si magnet koji ti smeta a nisi se navukao na rezultat akcije: unistili su komp na kojem svejedno nije bilo nezgodnog materijala ali su zato razbili ram sa fotografijom iza koje su realni kontakti:)U prethodnoj epizodi ova trojica od sebe spasavaju masinovodju i konduktera da bi se zavrsilo kako se zavrsilo.Na stranu inteligentan nacin na koji scenaristi tizuju publiku iz epizode u epizodu (najnoviji tvist: ridjokosa naivcina koja vadi magnum u poslednjoj sceni). Ostalo je dosledno i jos uvek mi se jako dopada, jedva cekam sledecu epizodu. Edited by CowBoy
Link to comment

@CowBoy: U pravu si, taj "no good deed goes unpunished" princip guraju od početka serije, ali pre je bilo mnogo manje banalno i direktno nego ove sezone. Mene ne zanima da gledam ekranizaciju ezopove basne, gde sama priča nema veze, jedino je bitna pouka koju na kraju izvučemo :isuse: Ova scena u poslednjoj epizodi sa klincem deluje potpuno nakalemljeno, sve se vrti oko akcionih gluposti i pljačke voza u pokretu - samo na kraju dodaju taj cliffhanger da ne bi baš sve bilo isprazno, nego eto kao držimo se onog o posledicama zločinjenja itd.Meni je sama radnja serije bila vrlo prikladna kad je bila u malim razmerama, kad smo gledali WW kako očajnički petlja nešto da bi izbegao zatvor ili smrt. Sad kad je navodno postao Big Boss... gledamo isto sranje samo uvećano i oneobičeno, da narodu bude zabavno! Jedna stvar je kad Walt i Jesse ostanu zaglavljeni u sred pustinje jer im je otkazao akumulator, pa onda Walt smisli da improvizuje novi akumulator u laboratoriji, da se vrate kući. Sasvim druga stvar je kad isto takvo trapavo snalaženje treba da gledamo kod nekog tamo šefa razvijene kriminalne organizacije! Veštački deluje, neprirodno, glupavo, i nikakva moralna dilema na kraju ubudžena u tu papazjaniju to ne može da promeni.

Link to comment
@CowBoy: U pravu si, taj "no good deed goes unpunished" princip guraju od početka serije, ali pre je bilo mnogo manje banalno i direktno nego ove sezone. Mene ne zanima da gledam ekranizaciju ezopove basne, gde sama priča nema veze, jedino je bitna pouka koju na kraju izvučemo
uh, nisam mislio na neko naravoucenije i pouke vec na matematicku jednacinu koja nam se potura: sve dolazi na naplatu, a ta matematika radi i u rl po identicnom principu.
Meni je sama radnja serije bila vrlo prikladna kad je bila u malim razmerama, kad smo gledali WW kako očajnički petlja nešto da bi izbegao zatvor ili smrt. Sad kad je navodno postao Big Boss... gledamo isto sranje samo uvećano i oneobičeno, da narodu bude zabavno! Jedna stvar je kad Walt i Jesse ostanu zaglavljeni u sred pustinje jer im je otkazao akumulator, pa onda Walt smisli da improvizuje novi akumulator u laboratoriji, da se vrate kući. Sasvim druga stvar je kad isto takvo trapavo snalaženje treba da gledamo kod nekog tamo šefa razvijene kriminalne organizacije! Veštački deluje, neprirodno, glupavo, i nikakva moralna dilema na kraju ubudžena u tu papazjaniju to ne može da promeni.
Slazem se donekle.Meni se u pocetku dopadao taj realizam, upadljivo odsustvo stereotipa (kuvar meta a porodicni covek, vozi neki raspali noname automobil a vrti desetine hiljada dnevno, etc.)Ne znam, ipak mi ovo ogoljavanje koncepta ne smeta toliko, volim ovo da gledam. Edited by CowBoy
Link to comment
Meni je sama radnja serije bila vrlo prikladna kad je bila u malim razmerama, kad smo gledali WW kako očajnički petlja nešto da bi izbegao zatvor ili smrt. Sad kad je navodno postao Big Boss... gledamo isto sranje samo uvećano i oneobičeno, da narodu bude zabavno!
Meni baš ta neprikladnost Voltovih akcija sada kada je on "big boss", namerno pod navodnicima, ocrtava koliko je on big boss pod navodnicima. Ne bih rekao da je to Vins Von smislio baš samo "da se narod zabavlja" nego je i (relativno nesuptilno, ali ajde) potcrtano koliko Valt misli da je prejebao sve probleme i koliko u suštini pravi iste greške, koje opet, proističu iz njegovog karaktera... Preciznije, iz karaktera kakav je nastao tokom prethodnih sezona, jer scenario je ipak obezbedio priličan character growth za svoje glavne likove, pri tom ne odstupajući od osnovnih postulata njihovih ličnosti na početku serije (Walt je metodičan, egocentričan, jessie je u suštini pičkica i geek, zećo je pravi pandur rednek, mada ne i glup etc. etc.) Dakle, ovo mi je potpuno dosledno i u duhu onoga što ova sezona treba da predstavlja: prelazak u veliku ligu u kojoj će Walt proći kao Birmingem u Premijer ligi, te njegov konačni ikarovski krah. Dakle, što reče Kauboj, koncept je i dalje u prvom planu, a bio je od početka, samo su događanja bila nižeg intenziteta - doduše, kada se radi o krimi-akcionom aspektu serije. Porodična-drama aspekt je sada sublimiran jer je tenzija prešla sa sapunjavog "muž i hranitelj je smrtno bolestan" na mnogo više "relatable" "muž i žena koji počinju da se mrze jer su se promenili/otkrili kakvi su zapravo". Edited by Ariel
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...