Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Meni je sve teže da progutam ovu izmenu u karakteru Skyler. Ona je prvo bila gadljiva kad je čula čime se Walt bavi, pa se navikla. Onda je čula njegov "I am the danger" govor i opet se nešto nadrndala, pa se ipak navikla i krenula da mu pere pare, podmićuje Benekija, itd. A sad, čula je da je ubio svog šefa u samoodbrani, i... odjednom joj je sve propalo? WTF?Sa druge strane, Jesse opet obožava Walta, kupuje mu poklone, itd. Ni to mi baš ne stoji, kao da su njih dvojica odjednom rešili sve probleme od ranije ubijanjem Frinka. Izgleda mi kao da su resetovali likove i ignorišu razvoj iz poslednjih par sezona, sad WW odjednom im neurotičnu ženu i vernog sidekicka <_<

Link to comment

Uini, samo se stavi u realnu ulogu onoga šta je Skajler preživela. Zamisli ono, natežeš se za kintu, prodaješ sitnice na I-beju, udata si za profu smarača luzera. I odjednom on je kriminal mastermajnd i takoreći narko bos. Prsnuće je sasvim realno :)

Link to comment

ja počela da gledam seriju, odgledala prve 3 epizode i došla da se pohvalim, al ovde se već priča o četvrtoj sezoni, pa bolje da begam :D

Link to comment

@Cop, poenta je da, ako će da prska, trebalo je da prsne sezonu-dve ranije, a ona se sa svim tim suočila i nekako prihvatila da joj je muž narko bos. Čak je nekako podnela i onaj njegov "I am the one who knocks, I am the danger" govor. A sad kad je ubio Gustava - koga ona i ne poznaje! - odjednom joj je to strašno teško palo.Ili joj je možda sad glavni problem u tome što je ona sama nehotice poslala svog ljubavnika u bolnicu? U kom slučaju 1) glupa je, jer je to stvarno bio nesrećan slučaj, i 2) bezveze projektuje svoj frust na Walta koji sa tim incidentom nije imao ama baš ništa.

Link to comment

Mislim da nije pukla jer je roknuo Gustava (to jos i moze da se izvuce kao samoodbrana, makar jeste stavio bombu u staracki dom), nego kako se ponasao posle. U prosloj epizodi je do trenutka pucanja™ doslo kad je provalila da nastavlja sa pravljenjem metha.

Edited by Calavera
Link to comment

Da, ja uopšte nemam problem sa tom njenom reakcijom. Problem je samo što mi je užasno iritantna kao takva pa me nervira šta god radila i kako god se ponašala. Plus smeta joj sigurno što je WW posle svega pustio muda još više, kupio besna kola itd itd. A kako i sam reče, 2 nedelje ranije neko im je bio u kući sa namerom da iz ubije. Iz gledalačke perspektive to je lakše prevazići, a treba samo da se setite koliko se bilo ko od nas jako dugo mučio nekim stvarima koje su nas u životu opsedale i da je za mnogo šta bilo potrebno vreme da bi nas 'stiglo'.To se pogotovo odnosi na Uinijev drugi status, mislim da bi svaka prosečna osoba osećala krivicu za ono što se desilo Benekiju.

Link to comment
mislim da bi svaka prosečna osoba osećala krivicu za ono što se desilo Benekiju.
Da, ali ona misli da su ona dvojica preterali i da su oni na neki nacin povredili Benekija. Jedino bi u tom slucaju ta njena griza savesti imala smisla, jer, u protivnom - pa izvini, ribo, al ti si poslala dva majmuna da mu priprete da potpise cek, sta si mislila? I uostalom, otisla bi i ona pod led da Beneki nije pare uplatio IRS-u, i mislim da je tu nagon za opstankom bio mnogo jaci od grize savesti. A sto se tice dragog nam kuvara - ona tek sad kapira tu transformaciju WW -> Heisenberg, i reklo bi se da je njena neuroza tek sada dostigla svoj vrhunac. Velika je ipak razlika izmedju obicnog meth kuvara i narko bosa koji ne preza ni od ubistva da bi ostvario svoje namere (iako je i njegov cin motivisan pukim prezivljavanjem). Cuj ti sta ona kaze "I'm waiting for the cancer to come back..." jer shvata da je to sada jedini nacin da ga se otarasi. Mislim da su likovi dosta tananije struktuirani nego sto se na prvi pogled cini. To isto vazi i za Dzesija - i on kapira who's the boss now :D
Link to comment
To se pogotovo odnosi na Uinijev drugi status, mislim da bi svaka prosečna osoba osećala krivicu za ono što se desilo Benekiju.
Status :DNego, deder me podsetite, koji su to ljudi bili u kući pre nedelju dana da ubiju familiju Hajzenberg? Poslednje čega se ja sećam su ona braća po sekiri, ali to je bilo poodavno :unsure:
Link to comment
Status :DNego, deder me podsetite, koji su to ljudi bili u kući pre nedelju dana da ubiju familiju Hajzenberg? Poslednje čega se ja sećam su ona braća po sekiri, ali to je bilo poodavno :unsure:
Pa nisu bas bili u kuci, ali je WW opasno bio upao u frku od Gasa kad je shvatio da hoce da ga se otarasi i proizvede Dzesija u novog glavnog kuvara :) Skajler i klince poslao kod Henka, a on vristao u podrumu u napadu panike :D
Link to comment

Pa dobro, ali niko im nije dolazio na kuću a ona je tako nešto rekla... U stvari, možda su ga Mike i kolega pokupili od kuće onda kad su ga zvali u lab da kao vidi nešto, a hteli da ga pogube? (Pa je Jesse morao pod hitno da odradi Gejla.)

Link to comment
Pa dobro, ali niko im nije dolazio na kuću a ona je tako nešto rekla... U stvari, možda su ga Mike i kolega pokupili od kuće onda kad su ga zvali u lab da kao vidi nešto, a hteli da ga pogube? (Pa je Jesse morao pod hitno da odradi Gejla.)
Mislim da je rekla nesto u stilu: They were coming to your house to kill your family (hipoteticka situacija)... A Dzesi je Gejla odradio dosta pre toga, ako se dobro secam :unsure:
Link to comment
Uini, samo se stavi u realnu ulogu onoga šta je Skajler preživela. Zamisli ono, natežeš se za kintu, prodaješ sitnice na I-beju, udata si za profu smarača luzera. I odjednom on je kriminal mastermajnd i takoreći narko bos. Prsnuće je sasvim realno :)
... stiglo ju je, sto kazu babe.Meni logicno, valjda je ona scena sa Benekijem osvestila.btw seriju ne treba gladati kao realisticnu ma koliko realisticno izgledala. Ima tu previse nelogicnosti na mnogo nivoa - ali ono sto mene drzi od prve sezone je neprestana tenzija i gledaocevo potpuno beznadje u pozitivan ishod.Svi slutimo kraj ali ipak radoznalo gutamo epizodu za epizodom - ispada da Valt ne prodaje drogu samo Albukerkijskim narkosima :D Edited by CowBoy
Link to comment
btw seriju ne treba gladati kao realisticnu ma koliko realisticno izgledala. Ima tu previse nelogicnosti na mnogo nivoa - ali ono sto mene drzi od prve sezone je neprestana tenzija i gledaocevo potpuno beznadje u pozitivan ishod.
Ne znam za tebe, ali meni bi pozitivan ishod bio da Heisenberg umre i povede nesnosnu zenu za sobom. Jesse da prezivi! ^_^
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...