Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

Ne znam šta je u novoj cigareti, prilično ju je pažljivo pravio. Ali staru je definitivno bacio u šolju pre nego što je nešto zakačio iza štekera, jasno se vidi.

Link to comment

Sad sam opet odgledao tu scenu, mislim da je u novoj cigareti obican secer, oduvao je ostatke sa stola kad je zavrsio s poslom.U solju je bacio ostatak cigarete, ali je bocicu sa ricinom zadrzao i stavio iza stekera.

Link to comment

Znači jeste mu to štek za otrov? Malo je glupav izbor, može svaki električar da mu nađe ampulu.Ali i dalje ne razumem potrebu za pravljenje nove cigarete, posebno što se trudio da izgleda isto kao i stara. Zašto nije roombi podmetnuo staru, a posle za sebe neka pravi koliko hoće novih ako mu zatrebaju? :unsure:

Link to comment
Znači jeste mu to štek za otrov? Malo je glupav izbor, može svaki električar da mu nađe ampulu.Ali i dalje ne razumem potrebu za pravljenje nove cigarete, posebno što se trudio da izgleda isto kao i stara. Zašto nije roombi podmetnuo staru, a posle za sebe neka pravi koliko hoće novih ako mu zatrebaju? :unsure:
Pa pravio je novu zato što stara nije mogla tek tako da nestane, želeo je Džesiju da "olakša" tako što bi je pronašli. Video si kako se uznemirio da neko potpuno random i nevin ne naleti na nju negde (npr u slučaju da mu je ispala na ulici).A verovatno pravljenje novih doza baš i nije toliko jednostavna stvar. Podsetite me da li je staru nekako napravio u laboratoriji ili kod kuće?
Link to comment
Znači jeste mu to štek za otrov? Malo je glupav izbor, može svaki električar da mu nađe ampulu.Ali i dalje ne razumem potrebu za pravljenje nove cigarete, posebno što se trudio da izgleda isto kao i stara. Zašto nije roombi podmetnuo staru, a posle za sebe neka pravi koliko hoće novih ako mu zatrebaju? :unsure:
Ocito mu ponestalo mesta iza slika. ^_^A podmetnuo mu je zato sto mu je za ovaj laznjak trebalo 5 minuta, a za pravu bi mu trebalo, sta znam, vise od toga. :D
Dozvolite, nigde nisam iznosio vrednosni sud o seriji, samo sam rekao da je ovo sve potpuno novo.
Pa dobro, nova sezona, novi likovi (mada sam ja video ukupno 1 koji ce se sigurno pojaviti opet), ovo ostalo je izmedju ostalog posluzilo kao neki podsetnik da Walt zapravo nema pojma u sta se uvalio i dokle to ide. Edited by Calavera
Link to comment

@copkillah: Ama, razumem zašto je podmetnuo cigaretu, ali nije mi jasno zašto je to morala da bude nova?! Zašto nije podmetnuo staru, koja je svo vreme bila kod njega u kesici, i sa kojom je poredio ovu drugu da bude uverljivija? Zar nije original uverljiviji od kopije?!Isto i za Calaveru. Možemo ovako u krug do sutra...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa sad napisah, ocigledno je hteo da zadrzi original za svaki slucaj pa je na brzinu napravio laznjak od secera ili cega vec. Da mu je dao pravu cigaretu, morao bi i sebi da pravi novu a ko zna koliko to traje ili koje materijale iziskuje.

Link to comment

Aha. Znači, pošto je morao da izvadi ricin iz originala (i gurne ga u šteker), morao je da napravi i šećernu verziju da podmetne Džesiju? Original je bio oštećen u toj operaciji, pa je zato završio u WC šolji (sans ricin)?Nadam se da nije Čehovljeva puška u pitanju, tj. da nećemo u finalu gledati WW-a kako vadi ricin iz štekera i guta ga očajan što je izgubio porodicu a Hank mu je za petama <_< Zar nema taj ricin neki rok trajanja ili nešto?

Link to comment
Aha. Znači, pošto je morao da izvadi ricin iz originala (i gurne ga u šteker), morao je da napravi i šećernu verziju da podmetne Džesiju? Original je bio oštećen u toj operaciji, pa je zato završio u WC šolji (sans ricin)?
Eto vidis kako mozes kad se potrudis. :DI najbolje da nije Cehovljeva cigareta, pa ovaj ju je napravio jos u... drugoj sezoni! Toliko su skretali paznju na nju, a evo jos niko otrovan nije...
Link to comment
Aha. Znači, pošto je morao da izvadi ricin iz originala (i gurne ga u šteker), morao je da napravi i šećernu verziju da podmetne Džesiju? Original je bio oštećen u toj operaciji, pa je zato završio u WC šolji (sans ricin)?
Ne znam da li se predomislio u poslednjem momentu i sačuvao ricin, ali mislim da original nije bio oštećen već prosto ricin više nije bio potreban za prvobitno namenu, a nije mogao da kaže Džesiju da mu ga je on makao. Prosto sačuvao je otrov "da mu se nađe", a Džesiju je hteo da olakša savest.
Nadam se da nije Čehovljeva puška u pitanju, tj. da nećemo u finalu gledati WW-a kako vadi ricin iz štekera i guta ga očajan što je izgubio porodicu a Hank mu je za petama <_<
Dismr na nešto slično.
Link to comment

Super epizoda, meni bas prijala! Eto vam za laptop,

zaplenio ga je APD a ne DEA, objasnjeno je i za Majkov telefonski poziv, a i Henk je naravno pogledao laptop odmah, sve je kodirano, a na njemu verovatno niceg bitnog nije ni bilo :D

Majk je opasan lik, a svidja mi se i nacin na koji su ga vratili u pricu, nije banalan. U opste svidja mi se sto posvecuju paznju svim tim detaljima, zato su verovatno i razvukli ovu sezonu na dve od po osam, kad ga sad zakuvaju za dogodine!In the meantime:

Breaking Bad's Clever Los Pollos Hermanos Commercial Easter Egghttp://www.youtube.com/watch?v=rDEBRf_H6A4This commercial for Gus Fring’s Los Pollos Hermanos restaurant aired in the ninth episode of Season 3, “Kafkaesque,” well before Hank had learned anything about Madrgial Electromotive.But if you look at the small print in the commercial you’ll see the first mention of the German company.This is subtle foreshadowing to be sure. It’s also one of the many small details that make the show so terrific compared to so many other shows out there.Instead of just introducing us to a major plot twist out of the blue, we’re given hints leading up to any big reveal. The show’s writers take their time setting up each situation so that it feels organic. No matter how horrifying or surprising an event in the show may be, it never feels forced.We saw it coming, even though we didn’t.

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Znači jeste mu to štek za otrov? Malo je glupav izbor, može svaki električar da mu nađe ampulu.Ali i dalje ne razumem potrebu za pravljenje nove cigarete, posebno što se trudio da izgleda isto kao i stara. Zašto nije roombi podmetnuo staru, a posle za sebe neka pravi koliko hoće novih ako mu zatrebaju? :unsure:
Hi, long time lurker, almost first time writer.Meni potpuno bizarno bilo na prvi pogled, sad mi se chini da je to bila najlaksha varijanta da uskladi dve zhelje tu: hoce da uzme ricin za sebe + hoce da to bude preslikana (ili shto je bolje moguce takva) stara cigareta da Dzhesi ne bi posumnjao. Ako pravi novu cigaretu, dok pravi novu mozhe da pazi na detaljchice u izgledu tako shto gleda ovu staru i kopira. Ako rasturi staru, onda nema u shta da gleda dok je opet popunjava, mozhe da izgubi neki detalj iz vida. (sad, ovo mu dodje daleko prirodnije ako npr hoce da nekom da ne znam ni ja, epruvetu tako da ovaj ne posumnja da je prethodna, a da izvadi sadrzhaj - onda bi varijanta sa sipanjem vizuelno slichnog u drugu epruvetu bila daleko laksha nego vadjenje iz prve pa ponovno sipanje, ali jebena je cigareta, nema ne znam koliko detalja na njoj, pa da mora da se toliko pazi - no, ne vidim da ima drugog objashnjenja). Meni je ovo samo vratilo drugu muku na koju sam potpuno zaboravio vec - Dzhesi pushi cigarete sa belim filterom :isuse:Inache, odakle je Majk znao da im nedostaje metlamin (ili kako vec), poshto dok je Dzhesi o tome prichao, bili su tu samo josh Walt i Saul? Edited by loki
Link to comment

Za ovo poslednje - rekli su mu da će im trebati sirovi materijali (precursor, tako neki generalni izraz je Walt iskoristio). A Mike se tim poslom bavi dosta dugo, pa zna i šta im konkretno treba, i gde se to nabavlja (kod Lidije, ili kako se već zvala ona MILF).Inače, svaki korisnik Spider Jerusalem avatara je dobrodošao po defaultu :)

Link to comment

Pa da, oni, koliko kontam, sada nemaju apsolutno ništa osim znanja. I Majk zna da su im potrebni SVI materijali, ne računajući one lako dostupne koji možda mogu da se kupe bilo gde.Da, kao što stoji kod Sladža u postu, malo šta u seriji deluje isforsirano, sve je nekako fino uklopljeno, povezano i logično. Npr čak i ono što nam je svima, uslovno rečeno zasmetalo, ono sa elektromagnetom i laptopom. Lik sa auto-otpada nam je stari znalac koji je znao sa kime sarađuje i prosto nismo imali ono jednostavno rešenje "Majk zna nekog lika" pa nam ubace nekog potpuno nepoznatog. A svi ovi novi likovi što su se pojavili su bili tu i ranije i kao što sam već rekao, malo će nam objasniti svu tu Gusovu mašineriju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...