Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

gervasiuse, hvala ti u ime svih nas koji ne smemo da kazemo glasno ovo sto ti govoris. samo da znas da nas ima i da te cutke podrzavamo.

Link to comment
volter je mogao da dila marihuanu da malo doprinese kvalitetu zivota voltera mladjeg, buduci da je ovaj invalid.
to mozda da je nastavnik u poljoprivrednoj skoli, a ne vrhunski hemicar vican da napravi najkvalitetniji crystal meth na trzistu.uostalom, nisu mu dijagnostifikovali poviseni holestelor pa da moze da se zeza s travom za sicu jos 50 godina.:D
Link to comment

Ne znam, ja poštujem kada ljudi kažu da im je setting bezveze i to uvek bez pogovora prihvatam. I sam lično puno polažem na okruženje u kome se serija odvija i nekada se dešava (da ne kažem često) da neku seriju ne mogu da gledam, iako je korektna, ima dosta akcije, pripada žanru koji inače gledam itd. zbog toga što je smeštena u neko idiotsko okruženje ili ima premisu koja mi se ič ne dopada. Jebiga. Ili recimo ne mogu da podnesem neke likove i draže bi mi bilo da su mrtvi. Recimo, u Breaking Badu ja bih voleo da neko rokne Džesija, iz mnogo razloga. Ekstremno mi je nezanimljivo šta će sa njime da se desi, narkomančina je i inače imam životni stav da me takvi nimalo ne interesuju, a mnogi segmenti sa njim, iako obiluju porukama i interesantnom evolucijom, me jednostavno ne zanimaju i smatram ih za čist višak. Prosto, voleo bih da mu neko prospe mozak i da se završi sa tim malim smradom. Ali to se onda tako kaže. Budite kao Anderson Kuper, recite šta vam je na duši, a ne tapkajte okolo pridavajući seriji osobine koje nema ili joj zamerajući nedostatak nečega čime obiluje.

Edited by Filipenko
Link to comment
to mozda da je nastavnik u poljoprivrednoj skoli, a ne vrhunski hemicar vican da napravi najkvalitetniji crystal meth na trzistu.uostalom, nisu mu dijagnostifikovali poviseni holestelor pa da moze da se zeza s travom za sicu jos 50 godina.:D
imamo srece da nije vrhunski nuklearni fizicar :Dal evo, preformulisacu u sto nije pravio neki ekstazi ili sta ja znam sta (cjepidlako angry.gif). mislim da je jasno sta mi je poenta. anderacivera nije motivisalo nista do sopstvene zivotne ugrozenosti. i krize srednjih godina.filipe, idi gledaj neki anime serijal sa animiranim princom valijantom <_< Edited by morgana
Link to comment

Pa naravno da je primarni motivator bio rak. Ali da bi pokušao da se izleči, (praktično) jedini mogući put mu je bio da spizdi sinov college fund i stavi kuću pod hipoteku i šta sve ne, a onda ako ipak zglajzne, da ostavi ženu i sina na ulici. Pošto to nije hteo, a nije hteo ni da skoči s mosta, izabrao je šta je izabrao :)Ali nije toliko bitan taj kancerogeni setup - kad to prihvatiš, postaje zanimljivo da gledaš tzv. običnog čoveka kako se koprca u potpuno stranom miljeu i otkriva razne nove stvari o sebi. IMO, Breaking Bad duguje najveći deo popularnosti upravo činjenici da sa glavnim likom može lako da se identifikuje veliki broj gledalaca - čovek jednostavno deluje uverljivo u svojim tumaranjima od Joe Average do Heisenberga, i po izborima koje pravi i po trapavosti koja proces karakteriše.

Link to comment

+ što su svi likovi u seriji odlični, ne ulazim u to da li su iritantni i da li ih ja lično mrzim ili ne. Prosto, uverljivi su i podsećaju nas na neke ljude koje poznajemo (ok, tu više mislim na Voltovu širu porodicu).Sjajan kasting, bez greške takoreći.

Link to comment
Pa naravno da je primarni motivator bio rak. Ali da bi pokušao da se izleči, (praktično) jedini mogući put mu je bio da spizdi sinov college fund i stavi kuću pod hipoteku i šta sve ne, a onda ako ipak zglajzne, da ostavi ženu i sina na ulici. Pošto to nije hteo, a nije hteo ni da skoči s mosta, izabrao je šta je izabrao :)
ok, naravno da je naravno primarni motiv bio rak, ali je nekolicina na topiku tvrdila drugacije. nije porodica volteru ispred samoga sebe.da ne idem sad do ociglednosti kako rok dospijevanja naplate izvjesnih dugova zajedno sa rizikom posla ide u prilog tezi o voltovoj sebicnosti.
Ali nije toliko bitan taj kancerogeni setup - kad to prihvatiš, postaje zanimljivo da gledaš tzv. običnog čoveka kako se koprca u potpuno stranom miljeu i otkriva razne nove stvari o sebi. IMO, Breaking Bad duguje najveći deo popularnosti upravo činjenici da sa glavnim likom može lako da se identifikuje veliki broj gledalaca - čovek jednostavno deluje uverljivo u svojim tumaranjima od Joe Average do Heisenberga, i po izborima koje pravi i po trapavosti koja proces karakteriše.
meni obican covjek u stranom milljeu nije bas uvjerljivo uradjen. u 1. sezoni slozila bih se (tj jesam, ona mi se bas svidjela) da je velik potencijal za identifikaciju gledalaca sa volterom, cak slicno nivou monte krista (za nesto drugaciju temu), no to sve ubrzo pada u vodu.
Sjajan kasting, bez greške takoreći.
skroz sjajan, tu apsolutno nema dileme.tolko od mene na topiku, osim ako radikalno promijenim misljenje poslije odgledane cijele 3. sezone. Edited by morgana
Link to comment
gervasiuse, hvala ti u ime svih nas koji ne smemo da kazemo glasno ovo sto ti govoris. samo da znas da nas ima i da te cutke podrzavamo.
Hrabri Gervasius Twinkleminkleson simbol otpora i stradanja u staljinističkom teroru PPP-a, dok kojot i ostali samo gledaju kako kožni serijaški mantili odvode jednog po jednog u mrak i samo ćute, jer nisu po njih došli...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...