Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

a sto mora biti tako komplikovano?

nije li moguce da je cela navigacija na neki nacin otisla u kurac? mozda neko vreme nije bio uopste svestan ni gde leti, ni na kojoj visini.

Tesko.

Preko petocifrenog broja stopa se zvezde uvek vide a to je i uceniku visih razreda srednje skole dovoljno za vise nego priblizno odredjivanje strana sveta, pravca, itd...

Ili bi barem trebalo da bude. Danasnji piloti inace s tm vrstom navigacije imaju problema, sto jes jes.

Ima nesto drugo: citam danima ovde kako ukljucujete ili iskljucujete razne andrmolje, merite i premeravate: ne mislim nista lose, naprotiv, u ovakvim situacijama nista drugo i ne moze da se radi, ali svaka prica o nekoj kaastrofi poput ove ima i drugu stranu koja u danasnja neosetljiva vremena ostane neprimecena.

Obicna, starovremska ljudska solidarno: cenim da je do sada u potragu ukljuceno cirka par stotina ljudi, oko 50-ak brodova i recimo 30-ak aviona raznih zemalja, bez da je iko ispostavio fakturu/profakturu.

Dan plovidbe negde pomenutog USS Kidd kosta pun dzak para, ostali su tu negde srazmerno, one za stolovima zaposlene na raznim tehnickim analizama da ne pominjem.

Politicare i policajce koji mozda nesto muljaju ne racunam.

Ta spremnost na napor da se nadje nesto mnogo teze za nalazenje od one poslovicne igle u plastu sena je nesto sto barem zasluzuje da se pomene: matematika solidarnosti je jasna, danas meni, sutra tebi, na ovakve stvari niko nije imun, niti od njih zasticen, jer kad mogu da se ovoliko zakomplikuju u najuredjenijem modernom sistemu i to globalnom kakav je moderni vazdusni saobracaj, moze samo da se zamisli sta je i kako u drugim oblastima, ali i tamo ljudi kad je frka preduzimaju sve sto mogu, pa i preo toga - da pomognu.

 

Slaba vajda od analiza tehnike: Marfi je u punom pogonu, a visak informacija u doba informatike je gori nego nemati nikakvu informaciju.

Link to comment

 Ako je zaista preleteo Indiju oni će to potvrditi u narednim danima.

Mozda hoce, a mozda i nece.

Zavisi koliko bi time otkrili pojedinosti, od procedura do tehnologije, o svom sistemu nadzora.

Radije ce da cekaju nekoga pa da naslone svoje nalaze, bas kao sto svi rade.

I nije ovde to u pitanju.

Link to comment

Misliš da su bili živi (ili pri sebi) posle eksperimentalnog letenja u stratosferi?

 

Jadni ljudi.

 

Nismo još sigurni za stratosferu, ne znam kako su Malezijci došli do tih 45k ako su imali samo primarni odraz. Verovatno su se oslanjali i na američku analizu SATCOM pingova ali mislim da su tu moguće solidne greške. Negde sam pročitao da do sada nije zabeležen slučaj da se pokušavala odrediti visina/brzina/lokacija letećeg objekta na taj način i da je u pitanju prilično osetljiv proračun. Mislim da se iz zvaničnog malezijskog saopštenja (koje kaže da nemaju tačnu lokaciju sa koje je stigao poslednji kontakt) može naslutiti da nisu imali ništa bolje na raspolaganju osim da mere vreme putovanja signala do satelita i na taj način pretpostave da se avion mogao nalaziti negde duž ona dva koridora koje su naveli.

 

Zašto je naglo povećao pa zatim naglo smanjio visinu, može se samo pretpostavljati. Na žalost i neutralisanje putnika/posade je jedna od pretpostavki.

Edited by beowl
Link to comment

Tesko.

Preko petocifrenog broja stopa se zvezde uvek vide a to je i uceniku visih razreda srednje skole dovoljno za vise nego priblizno odredjivanje strana sveta, pravca, itd...

Ili bi barem trebalo da bude. Danasnji piloti inace s tm vrstom navigacije imaju problema, sto jes jes.

Ima nesto drugo: citam danima ovde kako ukljucujete ili iskljucujete razne andrmolje, merite i premeravate: ne mislim nista lose, naprotiv, u ovakvim situacijama nista drugo i ne moze da se radi, ali svaka prica o nekoj kaastrofi poput ove ima i drugu stranu koja u danasnja neosetljiva vremena ostane neprimecena.

Obicna, starovremska ljudska solidarno: cenim da je do sada u potragu ukljuceno cirka par stotina ljudi, oko 50-ak brodova i recimo 30-ak aviona raznih zemalja, bez da je iko ispostavio fakturu/profakturu.

Dan plovidbe negde pomenutog USS Kidd kosta pun dzak para, ostali su tu negde srazmerno, one za stolovima zaposlene na raznim tehnickim analizama da ne pominjem.

Politicare i policajce koji mozda nesto muljaju ne racunam.

Ta spremnost na napor da se nadje nesto mnogo teze za nalazenje od one poslovicne igle u plastu sena je nesto sto barem zasluzuje da se pomene: matematika solidarnosti je jasna, danas meni, sutra tebi, na ovakve stvari niko nije imun, niti od njih zasticen, jer kad mogu da se ovoliko zakomplikuju u najuredjenijem modernom sistemu i to globalnom kakav je moderni vazdusni saobracaj, moze samo da se zamisli sta je i kako u drugim oblastima, ali i tamo ljudi kad je frka preduzimaju sve sto mogu, pa i preo toga - da pomognu.

 

Slaba vajda od analiza tehnike: Marfi je u punom pogonu, a visak informacija u doba informatike je gori nego nemati nikakvu informaciju.

ma jasno je sve to, i svakako da bi tako reagovao bilo ko ko pretpostavlja da je nesto krenulo po zlu.

al kontam da se i najvecim profesionalcima desavaju propusti kad se uljuljkaju u rutinu.

cisto glasno razmisljam.

Link to comment

Paranoja mod on/ Kurirova teorija- jeroplan je otet, kad kucne čas prefarbaće ga u neki kompanijski lajner i u vazduhu izvršiti zamenu. Onda ce ovaj falsifikat da ponese A bombu u neku metropolu što će biti povod za WWIII.

 

poslato sa uberfensi preskupe elektronske naprave

Link to comment

jedna od luđih teorija je da je mh370 te večeri otet od strane pilota, da je skrenuo na zapad i uradio tiho praćenje leta sq68 (koji je tada leteo na liniji singapur - barselona) kako bi se stopio sa radarskim odrazom i izbegao pvo tj ušao na azijsko kopno i završio ko zna gde.

 

sećam se da je u trenutku prebacivanja potrage na andamansko more pominjana trasa mh370 ali je odbačeno kao neverovatno i radarski odraz pripisan sq68.

 

a? m? jel ludo?

 

edit: dodati možda i kl836

Link to comment

jedna od luđih teorija je da je mh370 te večeri otet od strane pilota, da je skrenuo na zapad i uradio tiho praćenje leta sq68 (koji je tada leteo na liniji singapur - barselona) kako bi se stopio sa radarskim odrazom i izbegao pvo tj ušao na azijsko kopno i završio ko zna gde.

 

sećam se da je u trenutku prebacivanja potrage na andamansko more pominjana trasa mh370 ali je odbačeno kao neverovatno i radarski odraz pripisan sq68.

 

a? m? jel ludo?

 

jedna od luđih teorija je da je mh370 te večeri otet od strane pilota, da je skrenuo na zapad i uradio tiho praćenje leta sq68 (koji je tada leteo na liniji singapur - barselona) kako bi se stopio sa radarskim odrazom i izbegao pvo tj ušao na azijsko kopno i završio ko zna gde.

 

sećam se da je u trenutku prebacivanja potrage na andamansko more pominjana trasa mh370 ali je odbačeno kao neverovatno i radarski odraz pripisan sq68.

 

a? m? jel ludo?

Uopšte nije ludo, nego čak i moguće. Nego, čime se beše oni tehničari-specijaci što su bili u avionu bave? Meni to sad postaje glavni razlog cele ove ujdurme. Jesu oni Kinezi?
Link to comment

zaboravio sam te detalje sa spiska putnika.

 

opet 1 pojašnjenje na webu, ovaj put o penjanju na fl450:

 

Screenshot_2014-03-15-17-22-18-1.png

 

možda je prosto način efikasnog ubijanja putnika i ostatka posade   :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...