Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Malezijski izveštaj kaže da se kratko zadržao na 45k, zatim spustio na 28k i na kraju stabilizovao na 35k.

Aha.

Nepotrebno trošenje goriva.

Dakle domet nije bio toliko važan.

Link to comment

Ovo je stvarno totalno sumanuto, pod predpostavkom da je krajnji cilj otmičara obaranje aviona, nisu morali da idu toliko daleko.

Više deluje kao da se posada sa samoubilackim namerama zajebavala i dokazivala nešto...

Edit: isto napisa i Manc. Bas mi to sletanje prolazi kroz glavu sve vreme, ali nesto ne verujem da je te namere bilo, a i da jeste, sanse da su uspeli u tome su minimalne.

Jebote, sta li tek prolazi kroz glavu porodicama nestalih...

Edited by mr@ki
Link to comment

Ovo je stvarno totalno sumanuto, pod predpostavkom da je krajnji cilj otmičara obaranje aviona, nisu morali da idu toliko daleko.

Više deluje kao da se posada sa samoubilackim namerama zajebavala i dokazivala nešto...

Edit: isto napisa i Manc. Bas mi to sletanje prolazi kroz glavu sve vreme, ali nesto ne verujem da je te namere bilo, a i da jeste, sanse da su uspeli u tome su minimalne.

Jebote, sta li tek prolazi kroz glavu porodicama nestalih...

Pilot, raspad.

Onesposobio kolege, zaključao se u kokpit, dodatno divljao po vertikali da ih onesposobi/uplaši i onda pravac okean.

Mislim, iznosim samo jednu od mogućnosti... Ne tvrdim ništa.

Link to comment

Meni severni koridor ima smisla, ako su hteli da slete recimo u afg ili iran. Beše u avionu 20-ak nekih motherfucking inženjera, jel' tako? A možda ni oni sa lažnim pasošima nisu uopšte bili neki naivci koji hoće da se dokopaju evrope, nego ipak otmičari?

 

Drugo, moje pitanje za vojne radare je bilo u smislu, ok, tad ih niko nije kontaktirao, ali, da li su SAD gledali logove, i probali da vide nešto?

Link to comment

meni je sumanuto da neko vozi avion 7 sati bez ideje i pokušaja da se negde spusti...da je samo hteo da ga slupa to je mogao odmah...

 

Jedino što ostaje od teorija koje ne uključuju otmicu je da je došlo do hipoksije u avionu i da je pilot pokušao da u računar unese komandu za povratak u KUL ali je onako kontuzovan uneo nešto sasvim deseto i avion je otišao u neko nigde iznad Indijskog okeana. Ali ta teorija je prilično klimava plus svi detalji koji se sada pojavljuju ukazuju na neki dijaboličan i do neverovatnih detalja isplaniran poduhvat (počev od izbora leta koji se 100% odvija u noći, kako bi putnici bili što manje budni i ne bi imali šta da vide kroz prozore). Naravno i u takvim poduhvatima stvari mogu da u nekom trenutku krenu naopako i završe na dnu okeana.

Link to comment

Ovo je stvarno totalno sumanuto, pod predpostavkom da je krajnji cilj otmičara obaranje aviona, nisu morali da idu toliko daleko.

Više deluje kao da se posada sa samoubilackim namerama zajebavala i dokazivala nešto...

Edit: isto napisa i Manc. Bas mi to sletanje prolazi kroz glavu sve vreme, ali nesto ne verujem da je te namere bilo, a i da jeste, sanse da su uspeli u tome su minimalne.

Jebote, sta li tek prolazi kroz glavu porodicama nestalih...

 

Deluje malo neverovatno da će neko leteti 8+ sati da bi stigao do mesta za samoubistvo kad je to mogao uraditi u prvih 10 minuta, a i ako dokazuje nešto valjda bi svima dao do znanja ne bi bilo sve u tolikoj tajnosti... što reče beowl previše ovo deluje isplanirano :)

Link to comment

a sto mora biti tako komplikovano?

nije li moguce da je cela navigacija na neki nacin otisla u kurac? mozda neko vreme nije bio uopste svestan ni gde leti, ni na kojoj visini.

Link to comment

 A možda ni oni sa lažnim pasošima nisu uopšte bili neki naivci koji hoće da se dokopaju evrope, nego ipak otmičari? 

Joj, oni klinci mi liče baš na najveće nesrećnike u svemu ovome. Osim ako izgled ne vara (i to debelo).

Link to comment

Meni severni koridor ima smisla, ako su hteli da slete recimo u afg ili iran. Beše u avionu 20-ak nekih motherfucking inženjera, jel' tako? A možda ni oni sa lažnim pasošima nisu uopšte bili neki naivci koji hoće da se dokopaju evrope, nego ipak otmičari?

 

Drugo, moje pitanje za vojne radare je bilo u smislu, ok, tad ih niko nije kontaktirao, ali, da li su SAD gledali logove, i probali da vide nešto?

 

Svakako su uzeli i pregledali logove ali to može da uzme dosta vremena. Da bi od svih tačaka koje imaju u logovima izdvojili onu koja bi trebalo da bude MH370, treba da znaju okvirno vreme kada im je ovaj ušao u radarski opseg, pa da eliminišu druge moguće letove koji su im u tom trenutku bili na radaru, pa ne znam ni ja šta još... Za sve to im trebaju vremena i podaci od prethodne zemlje (one iz čijeg prostora je avion došao), a sve počinje od Malezije koja je tek jutros sa sigurnošću mogla da potvrdi da je ono što su analizirali u radarskim logovima zapravo bio MH370. Ako je zaista preleteo Indiju oni će to potvrditi u narednim danima.

 

Ne verujem da su Iranci toliko ludi da otmu avion sa 150 kineskih državljana osim ako se ne radi o nekom apsolutnom "biti ili ne biti" za državu. U regularnim okolnostima takav potez predstavlja 1 spektakularno političko samoubistvo.

Link to comment

Nema šanse da je iza ovog Iran (kao država), nisu oni ludi uopšte. Ako ima neku političku (a ne ludačku) pozadinu, pre će biti Ujguri, ili tako neko.

Link to comment

Pilot, raspad.

Onesposobio kolege, zaključao se u kokpit, dodatno divljao po vertikali da ih onesposobi/uplaši i onda pravac okean.

Mislim, iznosim samo jednu od mogućnosti... Ne tvrdim ništa.

 

Kokpit se zaključava šifrom koju osim pilota zna i posada. Teško da je mogao baš sve da ih onesposobi. Mislim da procedure sada nalažu i da nijedan pilot ne sme ostati sam u kokpitu, pa kada jedan od njih npr. ide u toalet neko iz posade mora da uđe u kokpit.

 

Ako su piloti oteli avion, 99% sam siguran da su radili zajedno. Na pilote dodatno upućuje i to što deluje kao da je plan napravljen tako da niko u avionu ne primeti da se nešto neobično događa. Ponoć, mrkli mrak, avion nema wi-fi, posadi su mogli jednostavno da najave da će napraviti nekoliko skretanja kako bi izbegli neke vremenske neprilike napred i ovi takođe ne bi posumnjali barem 2-3 sata da nešto nije u redu. E, sad, posle 7-8 sati u vazduhu neko je možda nešto i posumnjao...

Link to comment
 E, sad, posle 7-8 sati u vazduhu neko je možda nešto i posumnjao...

 

 

Misliš da su bili živi (ili pri sebi) posle eksperimentalnog letenja u stratosferi?

 

Jadni ljudi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...