Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Šta ako neki instrumenti daju pogrešne informacije (recimo, o visini)... ne znam, samo mi bilo kakvi "foul play" scenariji izgledaju sve manje i manje verovatni.

Link to comment

nelogicna je malo trasa ako je kvar. a ocigledno su bili u stanji da kontrolisu putanju aviona (isli su po koridorima)

 

Sećate li se onog 747 što se srušio u Japanu, sistem upravljanja (površine na repu) su mu bile teško oštećene, posle oštećenja je leteo još neko vreme sa minimalnom mogućnošću upravljanja, dok se nije zabio u planinu.

 

Ovo mi liči na nešto slično. Možda je slučajnost što se sve dešava duž koridora, odnosno putanje koju bi odabrao neko ko želi da se "sakrije".

Link to comment

pilot se igrao simulatora pa testirao envelopu do krajnjih granica  :ph34r:

 

Da znaš da mi je palo na pamet :D A i ono drugo sto smo pričali, možda je pilot ili neko drugi, pomislio da može letenjem na 15km da stigne dalje. Ali ok, kasnije spuštanje prilino pobija tu opciju...totalna misterija

Edited by MancMellow
Link to comment

она црна пичка са ЦННа са набилдованом косом дави неку бабу око авиона.

срокао се у море по свему судећи. 

Link to comment

Misim da nikad nećemo saznati ni približno tačno šta je bilo s ovim letom.  

Možda su me upravo demantovali.

 

Missing Malaysia Airlines plane: investigators say jet was hijacked

 

Kuala Lumpur: Investigators have concluded that one or more people with significant flying experience hijacked the missing Malaysia Airlines jet, switched off communication devices and steered it off-course, a Malaysian government official involved in the investigation said Saturday.

 

No motive has been established and no demands have been made known, and it is not yet clear where the plane was taken, said the official, who spoke on condition of anonymity because he was not authorised to brief the media. The official said that hijacking was no longer a theory.

 

"It is conclusive," he said.

 

 

Link to comment

"The revelation comes as CNN has learned that a classified analysis of electronic and satellite data suggests the flight likely crashed either in the Bay of Bengal or elsewhere in the Indian Ocean."

Link to comment

Dobro je sto su precizni...

 

Meni ne pada na pamet koji bi to deo aviona sem mozda oxy instalacije u duzem periodu plutao na povrsini. Tako veliki komad mora tesko da ce pretraziti ako budu trazili po necijim patikama ili komadu odece :cry: ULB lokator na FDR/CVR radi do 30 dana od trenutka potapanja, a domet pinga mislim da nije veci od par kilometara. Ima li uopste toliko dostupnih hidrofona da se nasumice traga?

 

 

Sve mirise na foul play, i to verovatnije pilota nego nekog uljeza :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...