Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Malopre mi komsija [u poverenju] ispricao da je avion otet da bi ga pretvorili u bombu (valjda nuklearnu) pa ga zaleteli u Rusiju i izazvali WW3... Beat that!

Link to comment

Malopre mi komsija [u poverenju] ispricao da je avion otet da bi ga pretvorili u bombu (valjda nuklearnu) pa ga zaleteli u Rusiju i izazvali WW3... Beat that!

 

To su u Kuriru napisali

Link to comment

Ja volim misterije i neobjasnjive fenomene pa negde sa te strane mozda sumnjam da je avion ispario.Opet sa druge strane znam da postoji neko logicno objasnjenje mada do  sada neke teorije koliko vidim ne drze vodu.Nisam stvarno upucen u  avijaciju i pojmove,tehologiju itd,ali me zanima da ali je moguce da je avion odleteo dalje,neprimecen tj da ga nijedan radar ne uhvati i da se mozda srusio daleko od mesta gde ga traze?Imam malo i utisak da se mozda i krije nesto,neki ogroman kvar koji nikako ne bi bio dobar po Boing kao kompaniju..

Link to comment

Na neki nacin je to mozda i jedino sto je do sada realno prihvatiti kao okolnost - da neko debelo sabotira istragu, da l skrivajuci prave informacije i pustajuci ostale da lupetaju i nagadjaju, da l namerno konstantno poturajuci pogresne. Mozda je Boeing iza toga, a mozda jos 5-6 drugih interesnih strana. No i ako dodje do resavanja ove situacije, izvesno je da verovatno nikad nista necemo cuti o sabotazi istrage i odgovornima za istu...

Link to comment

Definitivno smo u prešli u James Bond mode jer definitivno izgleda da Amerikanci puštaju ono što znaju kroz WSJ:

 

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702304185104579437573396580350?mod=WSJ_hp_LEFTTopStories&mg=reno64-wsj&url=http%3A%2F%2Fonline.wsj.com%2Farticle%2FSB10001424052702304185104579437573396580350.html%3Fmod%3DWSJ_hp_LEFTTopStories

 

 

Ovo bi značilo da su njihovi sateliti uspeli da uhvate prazne pingove sa SATCOM antene i triangulacijom utvrde položaj, brzinu i visinu. Izgleda da je avion stvarno odleteo prema Indijskom okeanu, a kako i zašto to ćemo valjda saznati.

Link to comment

taj gore pomenuti Kurir razmišlja ono što je i meni najveća misterija:

 

Prvo, kako je moguće da uz sve čipove koje ljudi nose na ličnim kartama i na pasošima avion još nije pronađen?

 

i onda pročitaš komentare i shvatiš da je snsu malo onih 45%.

Link to comment

ny times se ne slaze sasvim:

 

The Journal later corrected its report to say satellite contacts, not transmission of technical data, had continued for hours.

“The positive takeaway is that the system had to be powered to try to establish the connection,” Robert W. Mann Jr., an aviation consultant in Port Washington, N.Y., said in an interview.

The fact that satellite contacts continued does not necessarily mean that the plane continued to fly, Mr. Mann said. If the system had a backup battery, he said, it could have kept trying to transmit after the jet had landed somewhere, and in certain circumstances even after a crash.

 

Link to comment

Deluje mi prilično neverovatno da je SATCOM antena u stanju da sa dna okeana ili razbijena o zemlju i dalje šalje pingove. Osim toga, američki izvori prilično jasno kažu da su uhvatili pingove na visini krstarenja (35k stopa) i da su osim visine imali lokaciju i brzinu što ukazuje da avion nije sleteo, barem ne do trenutka kada su uhvatili poslednji ping.

Link to comment

U tekstu iz wsj kazu izmedju ostalog i ovo...

The automatic pings, or attempts to link up with satellites operated by Inmarsat PLC, occurred a number of times after Flight 370's last verified position, the people briefed on the situation said, indicating that at least through those five hours, the Boeing 777 carrying 239 people remained intact and hadn't been destroyed in a crash, act of sabotage or explosion.

Pod uslovom da ova priča ima nekog osnova, koliko je realna verovatnoća da je avion mogao negde da sleti?

 

p1-bp443bmalayg201403131.jpg

Edited by mr@ki
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...