Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Laik sam, ali ovo da nema previse smisla. Zasto bi motor slao podatke u RR, da bi to neko analizirao sa minimum 30 minuta "faznog pomaka" i onda rizikovao da ne stupi u kontakt sa posadom? Valjda je logicnije da se ti podaci obradjuju unutar dijagnostike u samom avionu  u realnom vremenu.

 

 

 

od 42:30 okvirno

Link to comment

Otmica u smislu da je nestao sa radara ne zbog tehničke greške/kvara već zato što je neko namerno isključio uređaje, da sad ne komplikujem šta se dalje dešavalo i koliko je još sati leteo, ako je leteo. Znači kvar vs namera.

Link to comment

pisano je o tome da je zaista mala verovatnoća da se kvar desi baš u tom momentu koji je najpogodniji za nestanak sa radara.

ja nisam preterano verovao u opciju namerne sabotaže, ali čini mi se da su kako vreme odmiče sve veći izgledi za tako nešto.

Edited by mr@ki
Link to comment

Aha.

Dakle da li je neko učinio da nestane (na radarima) ili je došlo do kvara...

Jbmga to je baš teško nagađanje.

Možda prvo naći odgovor zašto bi neko želeo da avion nestane sa radara iznad okeana, koliko je realno za očekivati da će u tom delu sveta ostati "neprimećen" što od strane civilne što od vojne vazdušne kontrole...

Meni je i dalje nerealno da veliki putnički avion može nestati i satima leti na solidno kontrolisanom nebu.

Link to comment

Jbg, 50:50.

 

Malo je kvarova koji pokrivaju ceo spektar opcija (otkazale komunikacije, bez neke eksplozije u vazduhu u trenutku otkaza itd), tu mi se cini da "igra" samo brzi gubitak vazdusnog pritiska koji onesposobljava posadu a koji se desio usled npr pukotine na trupu kod neke od antena pa i nju izbacio iz pogona.

 

 

Otmica je moguca ali bih se tu pre kladio na ludilo posade, makar zbog toga sto se prestanak odraza na SSRu desava izmedju 2 FIRa i izmedju razgovora sa 2 atc-a, to mi je nekako prevelika "zgoda".

 

Pazi, sve ovo je za sada toliko neverovatno da ni jedna teorija nije bas neverovatna kao uzrok.

 

 

Btw, USS Kidd je krenuo Moluckim tesnacom u smeru severozapada, ka andamanskim i nikobarskim ostrvima, koja su, opet btw, neka vrsta lokalne somalije u smislu utocista terorista, otmicara i slicnog sveta.

Link to comment

ja nisam preterano verovao u opciju namerne sabotaže, ali čini mi se da su kako vreme odmiče sve veći izgledi za tako nešto.

 

Pa to... ajde što ga još uvek nisu našli, ali deluje da se nisu pomakli sa nule što se tiče informacija i gde uopšte treba da se traži

Link to comment

Pa to... ajde što ga još uvek nisu našli, ali deluje da se nisu pomakli sa nule što se tiče informacija i gde uopšte treba da se traži

 

Pomakli su se sa nule. Sad su negde na -10

Link to comment

 

Communications satellites picked up faint electronic pulses from Malaysian Airlines Flight 370 after it went missing on Saturday, but the signals gave no indication about where the stray jet was heading nor its technical condition, a source close to the investigation said on Thursday.

    The “pings” equated to an indication that the aircraft’s maintenance troubleshooting systems were ready to communicate with satellites if needed, but no links were opened because Malaysia Airlines and others had not subscribed to the full troubleshooting service, the source said.

Dodatna informacija, a korist nikakva.

Link to comment

Beowl i ostali, na skali od 1 do 10, koliko mislite da je mogućnost za otmicu, kolika za kvar/da se srušio?

Ili je otet (od strane otmičara ili samih pilota) ili je doživeo neku havariju usled koje su piloti jedino uspeli da ga okrenu a onda su izgubili kontrolu. Ovaj drugi scenario ima slabu tačku u vidu izostanka bilo kakve komunikacije ali dajem 50-50 šanse jer je stvar i onako poprimila sulude obrise.

 

Inače, dešava se nešto vrlo interesantno. Amerikanci deluju prilično uvereni da ga treba tražiti u Indijskom okeanu ali ne otkrivaju na osnovu čega su uvereni. Imali su prvo tu priču sa Rolls Royce komunikacionim servisom ali ta priča ne drži vodu. Sada su manje-više u fazonu da je neimenovani izvor uhvatio signal sa aviona (iako avion verovatno nije slao nikakve signale).

 

Dozvoliću sebi malo 007 moda i reći da imam 1 prilično jak utisak da su Amerikanci uhvatili nešto pomoću nekakvog bolesno zajebanog surveilance hardvera i kada su videli da je potraga skroz zaglavila u ćorsokak, rešili su da kontrolisano puste informaciju javnosti i mučenim Malezijcima. Svakakvi scenariji kruže u poslednjih par sati, od 'srušio se u okean' do 'sleteo je pa zatim ponovo uzleteo'. Videćemo ujutro.

 

Edit: evo ga audio intervju sa novinarom WSJ koji je prvi pustio priču da je let trajao još satima, fakat zanimljivo.

http://hereandnow.wbur.org/2014/03/13/malaysia-plane-pasztor

Edited by beowl
Link to comment

Jbg, 50:50.

 

Malo je kvarova koji pokrivaju ceo spektar opcija (otkazale komunikacije, bez neke eksplozije u vazduhu u trenutku otkaza itd), tu mi se cini da "igra" samo brzi gubitak vazdusnog pritiska koji onesposobljava posadu a koji se desio usled npr pukotine na trupu kod neke od antena pa i nju izbacio iz pogona.

 

 

 

Jel odbacena ta teorija o gubitku vazdusnog pritiska i avionu na autopilotu ili je jos uvek u opticaju?

Link to comment

ne vidim kako bi mogla biti otpisana, na osnovu čega, nemaju ni avion ni cvr/fdr...

 

mislim da možemo da otpišemo samo eksploziju u vazduhu ili af447 scenario u trenutku gubitka komunikacije, verovatno bi neko video po dobrom vremenu i mladom mesecu vatru i/ili bi našli delove tamo gde su ih i tražili prvih dana.

Link to comment

Kako to da se ne uzima u obzir mogućnost da je odletio prema Spratlyjima, možda i dalje prema Luzonu, ne približivši se igdje ikakvom kopnu gdje bi ga vidio radar ili čak čovjek??

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...