Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

ovde deluje poprilicno u komadu, mozda je to otezalo nalazenje (mislim, sva tri piksela deluju kao celina)

 

 

edit: i da primetim an general, otvoreno more/okean je ogromna povrsina, mene ne cudi bas toliko da je tesko naci ostatke aviona, narocito ako se nije raspao.

Edited by CowBoy
Link to comment

@mraki

 

mislim da je ovo gde se sad navodno nalazi bilo istočno i van zone potrage prvih par dana.

 

 

772 je zadnjih par godina imao par požara instalacijama, koji lako mogu "pogasiti" deo elektronike pre nego što ih piloti uoče. ova dva su bila na zemlji, ne treba biti genije pa zaključiti kakve posledice ostavlja sličan požar na fl350

 

1.

2.

Link to comment

Videh sad da su Kinezi navodno jos 9. Marta dali ove slike istraziteljima sa sve koordinatama. Ako je to tacno sto do sad to nije provereno. Ako pak jeste, onda opet nazad na pocetak...

Link to comment

Videh sad da su Kinezi navodno jos 9. Marta dali ove slike istraziteljima sa sve koordinatama. Ako je to tacno sto do sad to nije provereno. Ako pak jeste, onda opet nazad na pocetak...

 
A spokesman for the US seventh fleet has told CNBC news it is not changing their search area after the release of the satellite images. - 3 minutes ago
 
Potpuna konfuzija. Inače, Guardian je najbolje mesto za live praćenje informacija koje sam našao - http://www.theguardian.com/world/2014/mar/13/mh370-satellite-images-show-possible-crash-debris-in-south-china-sea-live
Link to comment

Videh sad da su Kinezi navodno jos 9. Marta dali ove slike istraziteljima sa sve koordinatama. Ako je to tacno sto do sad to nije provereno. Ako pak jeste, onda opet nazad na pocetak...

Malezijci kažu da im niko nije pokazao ove fotografije ali su svejedno poslali avion nakon objave, videćemo uskoro.

 

Vijetnamci su takodje poslali avion i dodali da su već pretražili to područje.

Edited by beowl
Link to comment

ovde deluje poprilicno u komadu, mozda je to otezalo nalazenje (mislim, sva tri piksela deluju kao celina)

 

Iako su kinezi naveli neke ogromne dimenzije svakog pojedinačnog piksela, oni zapravo mogu predstavljati tri velike grupe krhotina a ne delove u komadu. Tu je problem što je snimak napravljen 9. marta i do sada su struje, vetrovi i talasi mogli to dvadeset puta da raznesu. AP tvituje da malezijski avion upravo nije pronašao ništa na lokaciji.

 

Tek da ne bude dosadno, WSJ špekuliše (naglašavam, špekuliše) da je Rolls Royce preko ACARS sistema primio poruke sa motora koje ukazuju da su isti radili satima nakon što je avion nestao.

Link to comment

Ameri sumnjaju da je motor leto još 4 sata nakon što je nestao sa radara.

 

Znači od ovog Kineskog traga (definitivno) ništa?

Kontam da su struje to mogle odneti ko zna gde, ali male su šanse da se tu srušio/raspao i da niko ne nadje neki plutajući deo...

Edited by mr@ki
Link to comment

Ameri sumnjaju da je motor leto još 4 sata nakon što je nestao sa radara.

 

 

ovo zvuči neverovatno

totalni sam laik, ne razumem pola od ovoga što ovde pišete, ali zar ne bi svaki pilot (ako se ne radi o nekoj prinudi, tj. otmici) za 4 sata uspeo da stigne do nekog aerodroma i pokuša prinudno sletanje ?

Link to comment

WSJ verovatno ima neki razlog da objavljuje onakve špekulacije ali ja u tom njihovom tekstu nigde ne vidim tvrdnju da su podaci sa motora stizali nakon što je avion nestao. Tekst zapravo na osnovu podataka koji su primljeni pre nego što je avion nestao (a koji nisu pokazali ništa neobično u radu motora), pretpostavlja/sumnja da je mogao leteti još satima nakon nestanka. Pa naravno da je mogao, to znamo već danima. A ove sugestije između redova, da je neko hteo da zakuca avion u Petronas kule zaista ne bih komentarisao - pogotovo kada dolaze od neimenovanih bezbednosnih izvora.

 

 

U međuvremenu evo još nečega što valja zapamtiti a verujem da će se Indy ponovo oduševiti - kako se ulazi u dobro obezbeđen kokpit B777:

 


Anyone could walk up to Flight Deck Door Emergency Entrance panel and press OPEN switch.

Then a verbal warning of DOOR DOOR DOOR sounds in cockpit. If pilots do not press HARD LOCK switch within 30 seconds, door unlocks for five seconds, affording access.

(procedure from 777 flight manual)

Edited by beowl
Link to comment

ovo zvuči neverovatno

totalni sam laik, ne razumem pola od ovoga što ovde pišete, ali zar ne bi svaki pilot (ako se ne radi o nekoj prinudi, tj. otmici) za 4 sata uspeo da stigne do nekog aerodroma i pokuša prinudno sletanje ?

 

Zavisi od toga kakav kvar je u pitanju, pri čemu se sve dešava u mrklom mraku pa je funkcionalnost instrumenata od ključne važnosti.

 

Ako je stvarno skrenuo negde u tri lepe sa kursa (a sva je prilika da jeste), to može da znači ili otmicu ili neku havariju koja je letelicu učinila jedva upravljivom ili neupravljivom. Ne vidim treću mogućnost.

Link to comment

WSJ clanak

 

 

Missing Airplane Flew On for Hours
Engine Data Suggest Malaysia Flight Was Airborne Long After Radar Disappearance, U.S. Investigators Say


U.S. investigators suspect that Malaysia Airlines Flight 370 stayed in the air for about four hours past the time it reached its last confirmed location, according to two people familiar with the details, raising the possibility that the plane could have flown on for hundreds of additional miles under conditions that remain murky.

Aviation investigators and national security officials believe the plane flew for a total of five hours based on data automatically downloaded and sent to the ground from the Boeing Co. 777's engines as part of a routine maintenance and monitoring program.

That raises a host of new questions and possibilities about what happened aboard the widebody jet carrying 239 people, which vanished from civilian air-traffic control radar over the weekend, about one hour into a flight to Beijing from Kuala Lumpur.

....


U.S. counterterrorism officials are pursuing the possibility that a pilot or someone else on board the plane may have diverted it toward an undisclosed location after intentionally turning off the jetliner's transponders to avoid radar detection, according to one person tracking the probe.

....

The engines' onboard monitoring system is provided by their manufacturer, Rolls-Royce, and it periodically sends bursts of data about engine health, operations and aircraft movements to facilities on the ground.

Rolls-Royce couldn't immediately be reached for comment.

As part of its maintenance agreements, Malaysia Airlines transmits its engine data live to Rolls-Royce for analysis. The system compiles data from inside the 777's two Trent 800 engines and transmits snapshots of performance, as well as the altitude and speed of the jet.

Those snippets are compiled and transmitted in 30-minute increments, said one person familiar with the system. According to Rolls-Royce's website, the data is processed automatically "so that subtle changes in condition from one flight to another can be detected."

The engine data is being analyzed to help determine the flight path of the plane after the transponders stopped working. The jet was originally headed for China, and its last verified position was half way across the Gulf of Thailand.

A total flight time of five hours after departing Kuala Lumpur means the Boeing 777 could have continued for an additional distance of about 2,200 nautical miles, reaching points as far as the Indian Ocean, the border of Pakistan or even the Arabian Sea, based on the jet's cruising speed.

Link to comment

 


Malaysia Airlines has told Sky News that the Roll Royce engines stopped transmitting updates when the plane lost contact, according to its correspondent Mark Stone.

 

Ovo nije u koliziji sa WSJ člankom jer isti (anonimno) špekuliše i to upravo na osnovu podataka koji su primljeni pre nego što je kontakt izgubljen. Naravno čitava internet zajednica je to na keca protumačila kao u kamen uklesan dokaz da avion jeste leteo još satima. Još jedan prilog opštoj ludnici u koju se pretvara ovaj slučaj.

 

Ne znam zašto je WSJ krenuo u tu zavereničku priču ali valjda će uskoro objaviti i nešto konkretno, iza čega će stati neko sa imenom, prezimenom i funkcijom.

Link to comment

Zavisi od toga kakav kvar je u pitanju, pri čemu se sve dešava u mrklom mraku pa je funkcionalnost instrumenata od ključne važnosti.

 

Ako je stvarno skrenuo negde u tri lepe sa kursa (a sva je prilika da jeste), to može da znači ili otmicu ili neku havariju koja je letelicu učinila jedva upravljivom ili neupravljivom. Ne vidim treću mogućnost.

ovo me uopšte ne uspokojava, jerbo sam već na skali negde oko 3 indy-ja  :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...