Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Uopšte neću biti šokiran ako se utvrdi na kraju da je ceo avion otet i sada lociran na nepoznatom mestu. U stvari, u ovom momentu, nijedna mogućnost nije isključena.

Link to comment

Teško da bude područja koje nisu pokrivene radarom a da je u blizini pista dovoljna za ovaj tip aviona.

Ali ovo postaje ozbiljna misterija tako da...

Link to comment

Odraz ne mogu da isključe. ;)

Osim ako bi naterali pilota da leti na užasno maloj visini, recimo 100 metara, moguće je da radar ne hvata.

 

Nego, zar crna kutija ne emituje signal? Prosto mi neverovatno da ga nisu još locirali.

Link to comment

odraz? mrzime da tražim i čitam sad šta je to ali mislim da znam. to je ono kod slepih miševa?

Pa da, osnovni princip radara inače kako bi otkrivali "uljeze", manje letilice i sl.

@ Radiša.

Stoji to, no teško da bi pilotu uspeo takav manevar a da spuštanje ne ulovi radar koji ga je pratio.

Mislim trebalo bi mu vremena da se bezbedno spusti sa 10.000 na 100 m a to bi valjda trebalo biti uočeno.

Link to comment

jel to znaci da bi radar uhvatio i da je pao u vodu a ostao ceo tokom pada? tj. nestao bi s radara jedino ako bi eksplodirao u paramparcad, pa bi parcad bila premala za pracenje? ili mi logika ne valja? koliko cesto se radar uopste apdejtuje, koji mu je sampling frequency?

Link to comment

Koliko se ja razumem (a u mornarici sam opsluživao neki radar, doduše to je bilo pre Hrista) "sampling frequency" je koliko često pogledaš u njega.

Link to comment

jel to znaci da bi radar uhvatio i da je pao u vodu a ostao ceo tokom pada? tj. nestao bi s radara jedino ako bi eksplodirao u paramparcad, pa bi parcad bila premala za pracenje? ili mi logika ne valja? koliko cesto se radar uopste apdejtuje, koji mu je sampling frequency?

Svakako bi uhvatio da gubi visinu, pada... E sada u kom trenutku bi bio zadnji kontakt tj na kojoj visini...

Kod eksplozija može biti da uhvati još jednom veće fragmente i onda gotovo.

 

Da, ovo pišem kao laik, tako da ne zamerite ako nešto nije tačno.

Link to comment

Što je najgore, ni ovi avio-eksperti (sudeći po medijima, barem) nemaju mnogo više ideja od nas.

 

Prilično je jezivo da tako možeš da sedneš u potpuno regularni avion regularne kompanije i - "nestaneš". Ne pomaže ništa nama koji već imamo malo zenta od letenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...