Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

A i potvrdili da nije to to.

 

The Department of Civil Aviation (DCA) has denied that the debris found near Vietnam's Tho Chu Island was from of the missing Malaysia Airlines MH370 airplane.

 

Link to comment

Mislim da su demantovali neki "žuti objekat" koji je bio prijavljen ranije danas. Ovo što su posle primetili (sa fotografije) nisu uspeli da izvade iz mora jer je pao mrak, pa će ga ujutro upecati.

Link to comment

Na konto međunarodne razmene podataka:

 

 

 

U 21. veku, u eri globalne umreženosti i sveprisutne opasnosti od terorizma (gde je avio saobraćaj na vrhu svake liste mogućih meta), izgleda da ne postoji preveliko interesovanje za korišćenje međunarodnih baza podataka o ukradenim putnim ispravama :isuse:

 

 

jeste propust ali "na terenu" je situacija prilično komplikovana. neko je postavio gore broj koliko se pasoša ukrade worldwide.

 

proces prijavljivanja, umrežavanja i šerovanja tih podataka može biti previše dug i komplikovan proces. Recimo tebi sutra ukradu pasoš u Poljskoj, odeš u policiju (posle 6-8 sati) i šta im kažeš? taj i taj sam, pasoš mi je zelen, uokviren u providnu fasciklu. broj pasoša sad znao napamet ali kontaktirajte moju ambasadu da vam u ponedeljak izdiktira sve lepo natenane.

 

Ok, odeš lepo i eto te za par dana na boarding gate zaustavi patrola policije jer nije sigurno da je tvoja nova isprava kradena...

 

 

Sigurnija opcija je usavršavati kontrolu osoba i prtljaga koji putuju.

Link to comment

Ja sam 1999-te u Budimpesti (jer u Bg nemacka ambasada nije postojala) vadio vizu za Nemacku. Odbijen sam uz obrazlozenje da "dobro znam da ne mogu u zemlje sengenskog sporazuma i ne vredi da pokusavam". 

 

Pisao sam centrali u Bechu, kako mi tada rekose " u centralni kompjuter". Dobio sam informaciju da sam deportovan iz Italije avgusta 1997-me (?) i da mi je zabranjen ulaz u zemlje sengena. Ja '97-me nisam imao validan pasos jer mi je prethodni istekao a novi nisam vadio, niti bio u Italiji a kamoli deportovan. So, neko je (neki DB-ovac po svoj prilici) sa mojim imenom i prezimenom i maticnim brojem deportovan odande i to se znalo u svakoj ambasadi svake evropske drzave. 

 

Pre petnaest godina. Danas je ta vrsta provere jos brza i dostupnija, prosto je neverovatno da ne postoji vorldvajd lista brojeva ukradenih pasosa.

Edited by CowBoy
Link to comment

Ja sam 1999-te u Budimpesti (jer u Bg nemacka ambasada nije postojala) vadio vizu za Nemacku. Odbijen sam uz obrazlozenje da "dobro znam da ne mogu u zemlje sengenskog sporazuma i ne vredi da pokusavam". 

 

Pisao sam centrali u Bechu, kako mi tada rekose " u centralni kompjuter". Dobio sam informaciju da sam deportovan iz Italije avgusta 1997-me (?) i da mi je zabranjen ulaz u zemlje sengena. Ja '97-me nisam imao validan pasos jer mi je prethodni istekao a novi nisam vadio, niti bio u Italiji a kamoli deportovan. So, neko je (neki DB-ovac po svoj prilici) sa mojim imenom i prezimenom i maticnim brojem deportovan odande i to se znalo u svakoj ambasadi svake evropske drzave. 

 

Pre petnaest godina. Danas je ta vrsta provere jos brza i dostupnija, prosto je neverovatno da ne postoji vorldvajd lista brojeva ukradenih pasosa.

 

 

Izvinjavam se na offu, ali kako si to rešio?

Link to comment

Nisam uspeo da resim jer niko nije bio nadlezan da ispravi tu stvar. Prosto nisam mogao da dokazem da to nisam bio ja odnosno da u tom periodu nisam imao pasos. Onda je Interpol otvorio svoj ogranak u Bg, ja pozurio kod njih po pomoc, oni me odjebali trazeci mi potvrdu da nisam imao pasos 1997-me. U SUP-u su mi pak rekli da takve potvrde ne mogu da izdaju. 

 

Advokat mi je rekao da je bolje da ne talasam jer "ko zna ko je sa tvojim pasosem isao u Italiju" odnosno da ako budem bio uporan u povlecenju tog konopca isplivace neka baraba pod zastitom drzave. Takve zabrane traju 5-10 godina, i ja sam 2003 na svoj rizik otputovao do Grcke, niko me nije vratio te sam zakljucio da mi je ta zabrana istekla. Od tada putujem bez problema.

 

 

Sorry na trolu

Link to comment

jeste propust ali "na terenu" je situacija prilično komplikovana. neko je postavio gore broj koliko se pasoša ukrade worldwide.

 

Naravno da niko ne može imati u evidenciji svih 30 miliona ukradenih pasoša ali ovde govorimo o običnom embedovanju Interpolove liste u nacionalni sistem. Ta lista nema ni delić od tih 30 miliona pasoša ali su se na njoj ipak našli i onaj Italijan i onaj Austrijanac. Dakle, Malezija je mogla da ih zaustavi uz minimalno cimanje a pošto to nisu uradili sada moraju da sede i čekaju da vide da li su ta dvojica sa ukradenim pasošima bili samo neki krimosi koje je potkačila zla kob ili su možda digli avion sa 240 ljudi u vazduh.

Edited by beowl
Link to comment

Nisam uspeo da resim jer niko nije bio nadlezan da ispravi tu stvar. Prosto nisam mogao da dokazem da to nisam bio ja odnosno da u tom periodu nisam imao pasos. Onda je Interpol otvorio svoj ogranak u Bg, ja pozurio kod njih po pomoc, oni me odjebali trazeci mi potvrdu da nisam imao pasos 1997-me. U SUP-u su mi pak rekli da takve potvrde ne mogu da izdaju. 

 

Advokat mi je rekao da je bolje da ne talasam jer "ko zna ko je sa tvojim pasosem isao u Italiju" odnosno da ako budem bio uporan u povlecenju tog konopca isplivace neka baraba pod zastitom drzave. Takve zabrane traju 5-10 godina, i ja sam 2003 na svoj rizik otputovao do Grcke, niko me nije vratio te sam zakljucio da mi je ta zabrana istekla. Od tada putujem bez problema.

 

 

Sorry na trolu

 

 

Lepo od SUPa. Baš smo banditi, od vrste vulgaris.

Link to comment

Možda je već bilo (a promaklo mi), ali evo i vrlo verovatnog objašnjenja zašto su 2 sumnjiva lica sa ukradenim pasošima imali krajnja odredišta u Evropi.

 

 

 

Officials are investigating why two men using false names booked flights onward to Europe, which means they did not need Chinese visas and avoided the additional scrutiny that comes from visa application.
Link to comment

proširuju pretragu i na molučki tesnac  :o

 

KELANTAN: THE Malaysian Maritime Enforcement Agency have deployed four vessels to assist search and rescue mission at the Straits of Malacca today.[/size]

 

Meanwhile, search parties at the South China Sea off the Kelantan coast here have combed almost all areas up to the Malaysia - Vietnam border some 200 nautical miles from the coast.

Its director-general Datuk Amdan Kurish said the four vessels from their Northern Region base were sent to help search missions at the Straits of Malacca near Pulau Perak, following information that the missing MH370 flight might have tried to return to Kuala Lumpur International Airport before it went missing.

"Four other vessels have been put on standby to assist the mission in the Straits of Malacca. 

"If there is indication of the flight's location there, we will also deploy our aircrafts there," he told reporters at Gong Kedak here earlier today. 

Meanwhile, on the operations at the South China Sea, Amdan said searchers are going to start combing downwards - from 60 nautical miles down to the Kelantan coast, tomorrow[/size][/size].

He said Navy and government agencies' vessels from foreign countries, including Vietnam, Singapore and the United States have also helped in search efforts at the South China Sea today.

It was learnt that the Royal Malaysian Navy will coordinate search efforts by the foreign countries' naval ships, while MMEA will coordinate operations by the other agencies. 

Already present since search and rescue operation started yesterday were four MMEA and six Royal Malaysian Navy vessels, assisted by aircrafts and helicopters from multiple agencies.

 

 

Read more: MISSING MH370: MMEA deployed four vessels to Straits of Malacca - Latest - New Straits Times http://www.nst.com.my/latest/font-color-red-missing-mh370-font-mmea-deployed-four-vessels-to-straits-of-malacca-1.504613#ixzz2vVdvMbkr[/size]

 

u prevodu nemaju predstavu gde bi mogao da bude. wtf?

Link to comment
FBI fears that terrorists destroyed airliner

Investigations of other possible users of stolen passports are understood to be focused on a Russian and two Ukrainian passports whose holders appear in the flight manifest.

 

There are also specific Uighur grievances that link Malaysia and China: in both 2011 and 2012 groups of Uighurs were deported back to China from Malaysia after being caught using false passports. 

Times

Edited by Праслин
Link to comment

Taman sam krenuo da se pitam šta jebeno radi jato satelita u orbiti kad ne mogu dva dana da nadju mesto...
 

A scan of the latest Terra/MODIS satellite image reveals a dark band in the South China Sea, located approximately at 6.1N 104.6E. The picture has been taken at 03:35 UTC on 03/09/2014 with a resolution of 250 meters.


mapdetail.jpg

 

mapweb.jpg

 

Flight MH370 - A possible location of the crash?

Link to comment

Iz ovog što piše Guardian ispada da (pregledom CCTV snimaka) se zna da su "lažnjaci" koji su koristili austrijski i italijanski pasoš bili ljudi (nespecificirano) azijskog izgleda.

 

 

Malaysia’s home minister Ahmad Zahid Hamidi has also slammed immigration officials over border control checks.

 

“I am still perturbed. Can’t these immigration officials think? Italian and Austrian but with Asian faces,” he told state news agency Bernama in comments that appear to have been made late on Sunday.

“We will conduct an internal probe, particularly on the officers, who were on duty at the KLIA Immigration counter during flight MH370.”

“I am still puzzled how come (immigration officers) cannot think, an Italian and Austrian (passengers) but with Asian facial features,” he told reporters.

 

Moguće je ono što je pisao beowl, da to nisu bili teroristi, već neki nesrećnici koji su hteli da se domognu zapadne Evrope. Ipak, ostaje zabrinjavajući fakt da te pasoše niko ne kontroliše na ispravnost, i da čak propušta putnike koji nemaju veze po izgledu s onim što piše u pasošu. Pročitah negde da Interpol tvrdi da je prošle godine bilo preko milijardu "boardinga" međunarodnih letova bez da su pritom proverene informacije u njihovoj databazi od 40 miliona ukradenih pasoša. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...