Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

1 hour ago, Baldrick S. said:

 

Izgleda da je avion pao na trup ili nekako na sredinu,  eksplodirao pa je kokpit odglumio puščano zrno, izbacilo ga unapred. Gde je drugi pilot, ko zna :think:

 

BBC ima sad vise detalja

https://www.bbc.co.uk/news/articles/cxw21rj7elro

 

Quote

The pilot who survived a deadly plane crash in Nepal was saved after his cockpit was sheared off by a freight container seconds before the rest of the aircraft crashed in flames.

Captain Manish Ratna Shakya, the sole survivor of the disaster that killed 18 people at Kathmandu airport, is being treated in hospital but BBC Nepali has confirmed he is talking and able to tell family members he was “all good”.

Rescuers told the BBC that they had reached the stricken pilot as flames neared the cockpit section of the aircraft embedded in the container.

“He was facing difficulty to breathe as the air shield was open. We broke the window and immediately pulled him out,” Senior Superintendent of Nepal Police Dambar Bishwakarma said.

"He had blood all over his face when he was rescued but we took him to the hospital in a condition where he could speak,” he added.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Tamo gde je ovaj video što sam juče stavio kažu da je verovatno led i da, navodno postoji neka priča da je pilot tražio drugu visinu zbog leda ali mu je odbijeno, no to je pre će biti trač jer po ovih par članaka što sam video nema spomena.

 

A na drugoj strani neko je kačio onaj strim od prošle godine, u Nepalu, isti tip aviona u pitanju, gde je kopilot stavio motor u feather greškom, kao - je l čudno što je isti tip aviona.

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Zaboravan said:

Kao da je ostao bez oba motora i upao u kovit... :(

 

Bez oba motora može i dalje da jedri neko vreme. Ovo izgleda više kao stall i/ili baš ono u Nepalu. Užas.

  • Tužno 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
26 minutes ago, dragance said:

Bez oba motora može i dalje da jedri neko vreme. Ovo izgleda više kao stall i/ili baš ono u Nepalu. Užas.

Naravno da može samo pitanje šta se dešavalo u kokpitu tj šta su piloti radili. Stall tj kovit je posledica.

Malo sam bacio pogled 24FL baš su šarali s brzinom i onda počeli brzo gubiti visinu...

Link to comment

Izgubili su visinu nekih 300 ili 400 stopa u minut, a onda  brzo otišli na +800. Nakon toga ide pad od 14000 stopa veoma brzo. Da ne kenjam, ako su previše digli nos kada su išli na +800, gubi se brzina i aerodinamičnost, pa se desi upravo ovo. Valjda su sačuvane crne kutije od požara.

 

ove nedelje sam 4 puta leteo sa ATR 72 (doduše ne isti model) na destinacijama izmedju SIrske i Škotske, pa mi je stalo da se nadje uzrok.

Link to comment

Gde smo beše pisali o Boingu ? Izgleda da zbog problema sa nekim boing delom, dva astronauta su dobila produzenje boravka u svemiru od nekoliko meseci

Link to comment
14 minutes ago, Lezilebovich said:

Gde smo beše pisali o Boingu ? Izgleda da zbog problema sa nekim boing delom, dva astronauta su dobila produzenje boravka u svemiru od nekoliko meseci

 

Ako pod deo misliš na celu kapsulu kojom se najverovatnije niko neće vraćati, jah. Samo ne bih ja to na udesi i nesreće, to je pre za astronomiju, možda čak i za spaceX temu jer će pomenuti izgleda biti najveći dobitnik na kraju, jerbo se dvojac astronauta zaglavljenih gore verovatno vraća crew-9 ako ne i crew-8 (ovo je bio show od vesti, da je nasa spremna da kreativno razmišlja i strpa sve u osmicu).

 

Ne znam kako se na to gleda, kontam da nijedan razvoj nije lak i da se iz svakog koraka nešto uči, nije mi u rangu onoga što su na avionima radili, ali da je indikativno dubokih dubokih problema, jeste. Na istom sajtu gde je gornja vest  ima i od pre deset dana za moon rocket

 

@ko god da je admin ovde - ako je bolje polje astronomija molim prebacite zadnja dva tu

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...