Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

9 minutes ago, Eleniko said:

ma to su sve poznati parametri, postoje podaci o maksimalnim težinama aviona na osnovu kojih se određuje minimalna sigurna dužina piste

 

Da, ali nije svejedno da li u avionu ima 10 ili 100 putnika, koliko ima prtljaga (putnički avioni često nose i dodatni teret koj nema veze sa putnicima).

Zbog aviona koji se srušio zbog pogrešne procene težine su tamo negde sedamdesetih promenili čitav način računanja, pre toga su valjda predviđali da prosečna osoba teži 70-80  kila, ali jebi ga, Amerikanci...

  • +1 2
Link to comment

jednom smo muž i ja imali nekog baš viška vremena na šeremetjevu (išli iz taškenta za bg) ,divan dan bio i bilo mesta u onoj sali sa pogledom na uzletnu pistu

nagledali smo se poletanja

isti avioni, a poletanje se prilično razlikovalo

tada smo zaključili da se najranije od piste odvajaju japanci, zašto je to tako bilo nemam pojma

a aviona je bilo onoliko, prometan aerodrom a mi možda sedeli dva sata, baš je bilo očigledno koliko se sa različitih mesta dižu avioni

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

taj avion je imao neka ozbiljna oshtecenja, sudeci po slikama, nije valjda poleteo takav :unsure:

Ne bre, takav je sleteo. Oštetili su ga prilikom poletanja.

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Ne bre, takav je sleteo. Oštetili su ga prilikom poletanja.

aaa. da ne kazem manje loshe :ph34r:

Link to comment
13 hours ago, jms_uk said:

 

Pa ne bih rekao da je udaranje aviona u bilo sta benigno...

Po fotkama neće skoro ovaj ponovo leteti. 

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Neko je spomenuo da na kraju ipak toranj treba da da potvrdu da mozes da poletis. Da li je ipak toranj trebao da im zabrani poletanje sa te pozicije ili ostavi na volji kao sto je bio slucaj?

U ovom slučaju isključivo piloti. 

Toranj ne može znati podatke koji su neophodni za konfiguraciju aviona i koliko mu piste treba. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kako god, pisti je drastično snižen rejting, što je šteta i za aerodrom i pitanje je koliko će im vremena i novca trebati da ga ponovo uspostave.

 

GGpBZNiXIAA95wm?format=jpg&name=small

  • Hvala 1
Link to comment
33 minutes ago, Arkadija said:

Ne bre, takav je sleteo. Oštetili su ga prilikom poletanja.

 

Pa da bi sleteo mora da poleti i leti - kako sam cuo, kruzio je iznad nasih glava tako pocepan citavih sat vremena?

Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

Kako god, pisti je drastično snižen rejting, što je šteta i za aerodrom i pitanje je koliko će im vremena i novca trebati da ga ponovo uspostave.

 

GGpBZNiXIAA95wm?format=jpg&name=small

 

To je, nakon sto je sve dobro proslo, mozda zaista i veci problem, jer ne verujem da se oprema drzi na lageru za slucaj da neki idiot pokupi pri poletanju. A zima je jos uvek i trebace ils. 

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Zaboravan said:

U ovom slučaju isključivo piloti. 

 

Pa ne znam baš, ako pilot stane na mesto odakle je očigledno da ne može da poleti, nije njihova dužnost da ga vrate iako on tvrdi suprotno?

Link to comment
34 minutes ago, vememah said:

Kažu, poleteo tek 800 m iza kraja piste.

Hvala puno za ovo, sada je sve mnogo jasnije. Drago mi je da nije kontrola leta a ovi grcki piloti koji su daydreamovali ce valjda biti dovedeni u red. 

 

Sad je bitno da se uradi ozbiljna istraga, jer ako se ovakve stvari zataskavaju to samo povecava sansu da se ponavljaju greske dok neko ne strada.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...