Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Samo kazem da je ovako lakse, ukucas parametre, zavalis se i cekas kraj. I udobnije je, na kraju krajeva. 

 

Verovatno je brza smrt od udarca u planinu nego od sumanutog pada u vodu, ima logike.

Link to comment

Slazem se sa beowlom, ovaj izvestaj je neozbiljan.

 

Da je barem izveštaj... Ovo je spektakl-presica na kojoj ne učestvuju stručna lica i koja potpuno zanemaruje gomilu tragova i dokaza koje tek treba ispitati (ne zato što su mogući ne znam kakvi preokreti nego zato što se na taj način gradi puna slika udesa).

 

Ovom mamlazu je najvažnije da 50 puta ponovi kako nije u pitanju nesreća. Ono, da mi odmah postavimo kao osnov da je sa avionom sve bilo u najboljem redu pa vi dalje raspredajte o ludom kopilotu do mile volje.

 

Ovo je bre nivo Vuka Tufegdžića.

Link to comment

Slazem se sa beowlom, ovaj izvestaj je neozbiljan.

 

 

Vas dvojica bas ne znate da kontrolisete svoje parapsihopatoloske sklonosti.

 

Pa i ovo gore je sad parapsihopatolosko. Tvrdi se da je izveštaj neozbiljan, kad da je ovde neko imao uvid u tim koji je radio na njemu i šta su sve uradili dok su došli do zaključka.

Link to comment

Verovatno je brza smrt od udarca u planinu nego od sumanutog pada u vodu, ima logike.

 

jedno podrazumeva borbu sa komandama, urlanje alarmnih sistema, tumbanje po kabini, ogavne G sile koje te razvlace do pada, a drugo podrazumeva mirno uletanje u planinu pre koga nema apsolutno nikakve neugodnosti. ja bih u analognoj situaciji odabrao drugo.

 

necu dalje o tome, i nije mi ovo tema za takmicenje u ironisanju. uostalom Beowl ima dobru poentu, da je ovo sve jezivo preuranjeno.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Dakle, tužilac na osnovu jednog brzinskog preslušavanja CVR zna da je disanje bilo normalno (ono, kvalifikovan je da izvrši audio analizu normalnog disanja u - ponavljam - okruženju koje je prepuno šumova i raznoraznih zvukova koje treba identifikovati iklasifikovati? Doooooobro...

 

Ako je snimak ovakav kako ga interpretira tuzilac, ne znam gde si nasao mesta za sumnju da je u pitanju 1 ludak u kokpitu.

 

Daj molim te drugu (bilo kakvu) logicnu verziju.

Link to comment

da, ova izabrana varijanta sunovraćivanja, po meni je potpuno očekivan odabir za jednog ludaka

ubeđena sam da je tih 8 minuta uživao u agoniji onih pozadi

Link to comment

sreca u svemu tome je sto se ovaj nije zvao andreas muhamed dunka dunka, pa smo barem postedjeni dodatnog ludila

 

+1

najvažnije da nema islamofobije :fantom:

 

Link to comment

Pa i ovo gore je sad parapsihopatolosko. Tvrdi se da je izveštaj neozbiljan, kad da je ovde neko imao uvid u tim koji je radio na njemu i šta su sve uradili dok su došli do zaključka.

 

O tome se i radi, nije rekao nista o tome kako su do toga dosli - tj. nazalost jeste rekao: pilot je izasao, kopilot je odgovorio lakonski, zakljucao vrata, culo se disanje i to je bilo to. Ako imaju detalje iz kojih su izvukli zakljucke neka ih kazu, ako ih nemaju, debelo su preuranili.

 

Uglavnom, krece konferencija Lufthanse.

Link to comment

Svaba ocekivano uzdrzan, via Guardian

 

The German transport minister, speaking at a press conference in Berlin, describes the Marseille revelations as shocking. He says the theory of a deliberate crash is plausible.

Link to comment

... ovo je (aman) prica za smirivanje javnosti u tehnickom pogledu (ne padaju avioni sami sa neba). Javnost i nekoliko posada GermanWingza trazili su odgovore, posade nisu ni htele da lete.

 

Racunam da imaju jasan snimak nesrece koji nedvomisleno ukazuje na postupke/zlocin kopilota i da su zato izasli ovako rano pred medije.

Drugacije prosto ne bi smeli jer bi ih kroz tri meseca demantovali istrazitelji a onda za njih kukumajko (jer na zapadu se takvo laganje ne prasta)

 

OK, nije profesionalno istrcavati ovako pred rudu ali je (bas zbog ekspresne objave informacija) jasno da imaju realan scenario u rukama.

 

Pa jebote nisu oni Vucic.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...