Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Razumeo sam, pogresno, da ga je poslao napolje pod nekim izgovorom. OK, cekao je da izadje, a onda zna se, uneses parametre za uletanje u planinu, i cutis 18 minuta.

 

Jebem ti ludaka. 

Ovih par godina su neverovatne. Jedan avion potpuno nestane, drugi odvale BUK-om, treceg stalozeno obori kopilot. 

 

Mediji, virtuala i ludilo oko toga.

 

Ovakva spektakularna samoubistva se ne bi desavala kada ne bi imalo gde da odjekne.

 

Nedaobog da se neki umetnik doseti ovog koncepta.

Link to comment

pa sve zavisi, moja zena sad odlete za dortmund wizzom, karta bila 180e. oruzana pljacka u poredjenju sa recimo kartom za hong kong koja je 380e. ja sam protiv low costera iz drugih razloga.

Link to comment

siguran sam da je medjunarodni tim istrazitelja tako i biran da, ako je ikako moguce, donese zakljucke koji nece opteretiti Lufhansu/Airbus. barem bih ja to tako uredio da sam na mestu premijera FRA/GER.

 

zasto bi pilot, koji zeli da srusi avion, odugovlacio i rusio ga postepenim poniranjem (rizikujuci da ovi u 10/8/18 minuta provale vrata i osujete mu plan)?

 

Nisam znao da postoji pravilo kako se ruši avion

Link to comment

I sta je na kraju, jel bilo brzo spustanje koje je moglo da se primeti ili ne? Deluje mi neverovatno da je pilot bio 8 minuta na klonji i da nije nista primetio, ili da je primetio i da niko njega nije primetio kako bezuspesno pokusava da udje u kabinu.

Link to comment

Nisam znao da postoji pravilo kako se ruši avion

 

Verovatno je postojalo, u Japanu.

A veliki putnicki avion je daleko lakse oboriti na nacin na koji je uradio ovaj pilot, promenivsi parametre leta i uperivsi avion u najblizu planinu, nego putem ludacke borbe sa komandama. Avion zeli da leti, nije to bas tako lako svaliti u more.

Link to comment

Verovao ili ne, ovo sto si izneo ne bi bilo moguce ni u Vucicevoj Srbiji.

hm, sačekaćemo izveštaj da vidimo ko neće biti opterećenn nalazima

Link to comment

Verovatno je postojalo, u Japanu.

A veliki putnicki avion je daleko lakse oboriti na nacin na koji je uradio ovaj pilot, promenivsi parametre leta i uperivsi avion u najblizu planinu, nego putem ludacke borbe sa komandama. Avion zeli da leti, nije to bas tako lako svaliti u more.

 

Jao bre, kako to nije bas tako lako svaliti u more. Sta ga je sprecilo da to uradi, trajalo bi max 60 sekundi, direktan ponor pod uglom od 90 stepeni. Uzivao je u poslednjem glajdingu?

Edited by yolo
Link to comment

 

- kopilot je disao 'normalno' sve vreme do udara, dakle bio je živ i gotovo izvesno potpuno svestan. nikakvi zvuci krkljanja, lomljave ili čega već se nisu čuli

 

- promene parametara leta - okretanje točkića za zadavanje visine na autopilotu - se nije moglo desiti automatski

 

 

Dakle, tužilac na osnovu jednog brzinskog preslušavanja CVR zna da je disanje bilo normalno (ono, kvalifikovan je da izvrši audio analizu normalnog disanja u - ponavljam - okruženju koje je prepuno šumova i raznoraznih zvukova koje treba identifikovati iklasifikovati? Doooooobro...

 

 

Nije, kaže da dok mu je tokom leta pilot pričao nešto za sletanje da je ovaj odgovarao nekako lakonski, nezainteresovano

 

Tužilac je takođe diplomirani neuropsihijatar kvalifikovan da oceni stepen zainteresovanosti i lakonstva u nečijem glasu na osnovu audio zapisa načinjenog u gore navedenom okruženju? Dooooooooooooobro...

 

Da ponovim još jednom: srpske bezbednjačke komisije pite da jedu. To su amateri. Evo kako se vrši prava Kurir-istraga avio udesa, pokazala nam 1 velesila i pravna država.

 

Pa jbt oni u Mozambiku su nekoliko nedelja preslušavali CVR iznova (dok su njihove kolege isto tako pažljivo analizirale FDR kako bi sve mogućnosti bile pokrivene) pre nego što su postali dovoljno sigurni da mogu da izađu pred javnost sa tvrdnjom da je pilot namerno srušio avion.

Link to comment

Verovatno je postojalo, u Japanu.

A veliki putnicki avion je daleko lakse oboriti na nacin na koji je uradio ovaj pilot, promenivsi parametre leta i uperivsi avion u najblizu planinu, nego putem ludacke borbe sa komandama. Avion zeli da leti, nije to bas tako lako svaliti u more.

 

Slažem se, plus možda je baš tako hteo, možda mu je u glavi svirala poslednja simfonija... ludak - ludak

Link to comment

Nisam znao da postoji pravilo kako se ruši avion

vala baš

a ako je neko toliko poremećen da osim što hoće da ubije sebe, povlači još 149 duša, onda mi nije daleko od pameti da mu je baš bilo milo da se tih 149 duša zlopati bar (!!!) 8 minuta

ovo je esencija zla, jbt

Edited by dùda
Link to comment

Jao bre, nije bas tako lako svaliti u more. Sta ga je sprecilo da to uradi, trajalo bi max 60 sekundi, direktan ponor pod uglom od 90 stepeni.

 

Samo kazem da je ovako lakse, ukucas parametre, zavalis se i cekas kraj. I udobnije je, na kraju krajeva. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Baš zanimljivo da je ispalo kontra Topolinom iritantnom popovanju - sigurnije bi bilo kad piloti ne bi baš imali manual controls, imali punu slobodu s njima ili znali njima rukovati.

Link to comment

pa sve zavisi, moja zena sad odlete za dortmund wizzom, karta bila 180e. oruzana pljacka u poredjenju sa recimo kartom za hong kong koja je 380e. ja sam protiv low costera iz drugih razloga.

eto ideje za reklamu:

 

'naši piloti su prošli psiho-test pre manje od 6 meseci, a to košta'

Link to comment

Baš zanimljivo da je ispalo kontra Topolinom iritantnom popovanju - sigurnije bi bilo kad piloti ne bi baš imali manual controls, imali punu slobodu s njima ili znali njima rukovati.

 

Nedaobog da se neki umetnik doseti ovog koncepta.

 

Vas dvojica bas ne znate da kontrolisete svoje parapsihopatoloske sklonosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...