Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

otkud ovo da ga je isterao?

 

Razumeo sam, pogresno, da ga je poslao napolje pod nekim izgovorom. OK, cekao je da izadje, a onda zna se, uneses parametre za uletanje u planinu, i cutis 18 minuta.

 

Jebem ti ludaka. 

Ovih par godina su neverovatne. Jedan avion potpuno nestane, drugi odvale BUK-om, treceg stalozeno obori kopilot. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ovim aktuelnim scenarijem se pere francuski Erbas, i to u potpunosti.

:yawn:

 

 

Hamburg, the headquarters of Airbus in Germany, employs some 15,000 people and plays a decisive role in the development and engineering of all Airbus aircraft. Final assembly takes place here for the A320 Family’s four members: the A318, A319, A320 and A321.

Nearly 11,500 people are employed at facilities in the Toulouse area, where final assembly lines are located for the A320 Family, A330, A380 and A350 XWB.

Link to comment

On je (po engleskom prevodiocu) bukvalno rekao "ne, nije on terorista, on je nemacke nacionalnosti"

 

:isuse:

 

 

 

Blue-Haired Lawyer: What about that tattoo on your chest? Doesn't it say die Bart die?

 

Sideshow Bob: No, that's German

 

[unveils tattoo]

 

Sideshow Bob: for 'The Bart The'.

 

Woman on Parole Board: No one who speaks German could be an evil man.

 

Link to comment

siguran sam da je medjunarodni tim istrazitelja tako i biran da, ako je ikako moguce, donese zakljucke koji nece opteretiti Lufhansu/Airbus. barem bih ja to tako uredio da sam na mestu premijera FRA/GER.

 

zasto bi pilot, koji zeli da srusi avion, odugovlacio i rusio ga postepenim poniranjem (rizikujuci da ovi u 10/8/18 minuta provale vrata i osujete mu plan)?

Edited by Djuro
Link to comment

Razumeo sam, pogresno, da ga je poslao napolje pod nekim izgovorom. OK, cekao je da izadje, a onda zna se, uneses parametre za uletanje u planinu, i cutis 18 minuta.

 

Jebem ti ludaka. 

Ovih par godina su neverovatne. Jedan avion potpuno nestane, drugi odvale BUK-om, treceg stalozeno obori kopilot. 

kakav uzas - po ovom ispada da je na ideju dosao posto je neplanirano seo za upravljach.

a da pilot nije izashao u wc svi ljudi bi sad bili zivi.

Link to comment

siguran sam da je medjunarodni tim istrazitelja tako i biran da, ako je ikako moguce, donese zakljucke koji nece opteretiti Lufhansu/Airbus. barem bih ja to tako uredio da sam na mestu premijera FRA/GER.

 

Verovao ili ne, ovo sto si izneo ne bi bilo moguce ni u Vucicevoj Srbiji. 

Link to comment

siguran sam da je medjunarodni tim istrazitelja tako i biran da, ako je ikako moguce, donese zakljucke koji nece opteretiti Lufhansu/Airbus. barem bih ja to tako uredio da sam na mestu premijera FRA/GER.

 

zasto bi pilot, koji zeli da srusi avion, odugovlacio i rusio ga postepenim poniranjem (rizikujuci da ovi u 10/8/18 minuta provale vrata i osujete mu plan)?

Pa zato što je lud, da je normalan ne bi srušio avion. Bio je slučaj u Mozambiku isti

Link to comment

kakav uzas - po ovom ispada da je na ideju dosao posto je neplanirano seo za upravljach.

a da pilot nije izashao u wc svi ljudi bi sad bili zivi.

 

Копилот врло често седа за управљач.

Link to comment

kakav uzas - po ovom ispada da je na ideju dosao posto je neplanirano seo za upravljach.

a da pilot nije izashao u wc svi ljudi bi sad bili zivi.

Nije, kaže da dok mu je tokom leta pilot pričao nešto za sletanje da je ovaj odgovarao nekako lakonski, nezainteresovano

Link to comment

Наравоученије, немојте летети западним компанијама чији декадентни пилоти контемплирају о смислу живота, увек изаберите Ryanair или Wizz, где се рмба за цркавицу па се нема времена за суицидалне мисли.

Link to comment

par referentnih crtica:

 

 

- nije 18 nego 8, malo preko, minuta
 
- kapetan je rekao kopilotu 'idem napolje, ti vozi'
 
- kopilot je disao 'normalno' sve vreme do udara, dakle bio je živ i gotovo izvesno potpuno svestan. nikakvi zvuci krkljanja, lomljave ili čega već se nisu čuli
 
- promene parametara leta - okretanje točkića za zadavanje visine na autopilotu - se nije moglo desiti automatski
 
- kopilot nije odgovarao na pozive da otvori vrata, pokušaji kapetana i posade nisu bili uspešni
 

- kopilot nije reagovao na pozive kontrole leta

- vika se čula tek pred kraj, kad je postalo jasno da je teren nenormalno blizu aviona, tj obratno
 

Link to comment

On je (po engleskom prevodiocu) bukvalno rekao "ne, nije on terorista, on je nemacke nacionalnosti"

neverica jbt, ako je ovo stvarno rečeno

 

ed.

sad ovi na slobodnoj evropi kažu da je imao 24 godine ???

Edited by dùda
Link to comment

siguran sam da je medjunarodni tim istrazitelja tako i biran da, ako je ikako moguce, donese zakljucke koji nece opteretiti Lufhansu/Airbus. barem bih ja to tako uredio da sam na mestu premijera FRA/GER.

 

zasto bi pilot, koji zeli da srusi avion, odugovlacio i rusio ga postepenim poniranjem (rizikujuci da ovi u 10/8/18 minuta provale vrata i osujete mu plan)?

mogao je da ga ruši dva sata da je hteo i opet ne bi mogli da provale vrata jer je tako napravljen mehanizam. ako imaš svesnu osobu u kokpitu on može unedogled da odbija override.

 

A i da pikot nije otišao u Wc na ovom letu, otišao bi neki drugi pilot na sledećem. ovaj je očigledno samo čekao priliku.

Link to comment

Наравоученије, немојте летети западним компанијама чији декадентни пилоти контемплирају о смислу живота, увек изаберите Ryanair или Wizz, где се рмба за цркавицу па се нема времена за суицидалне мисли.

.

 

i germanwings je lowcoster :fantom:

 

dakle ne letite jeftino...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...