Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Bio je u Africi slučaj pilota koji je srušio avion namerno, jer je izgubio silne pare na berzi.

 

Mislim da mediji nisu imali ovakvu priču još smrti Majkla Džeksona. Juče sam gledala CNN i BBC, sve je bilo podređeno ovoj nesreći. Dovukli su sve moguće eksperti iz  svih oblasti, samo nisu psihijatre, tako da će njih imati u gostima danas popodne. Treba analizirati svaki sekund života tog kopilota.

 

Pa nisu li piloti osigurani na neku pristojnu sumu odnosno da se porodici (ili kome je već vinkulirano) isplaćuje taj iznos ukoliko nastradaju u toku obavljanja dužnosti? Bilo je i takvih slučajeva, zar ne?

Link to comment

Koliko znam postoji šifra ili ključ ali ako ovaj ne odgovara mora da prođe 5min. A takođe može neograničeno puta da otključa i zaključa bravu iznutra čime opet aktivira tih 5min

 

Pa eto, samo skrate vreme na 30 sekundi i onemoguće reaktiviranje iznutra i to je to. Relativno lagan inženjerski zadatak.

Link to comment

Kao što rekoh, teško mi je da poverujem će međunarodni tim istražitelja sesti i reći "hajde da falsifikujemo podatke o letu", 

 

 

Ma naravno, nisam ni mislio da nesto falsifikuju.

 

Samo primecujem da je lopta potpuno u dvoristu Lufthanze.

Link to comment

Pre par nedelja odgledao film "Wild tales" u kom prva prica ima slicnu tematiku vezanu za ovu nesrecu.

 

I tada mi je bilo uzasno, mucno i zastrasujuce.

 

Sada se utrostrucilo. 

Link to comment

Kaže glupača sa cnn "he was a german national, he wasn't on any terror list"

 

To je rekao i tuzilac. Valjda je Brejvik lovac-amater.

 

Idioti. Ovim se pojam terorizma poprilicno suzava.

Edited by Caligula
Link to comment

Kaže glupača sa cnn "he was a german national, he wasn't on any terror list"

 

u odbranu glupace sa cnna to su reci francuskog tuzioca koji je drzao kzs. 

Link to comment

To je rekao i tuzilac. Valjda je Brejvik lovac-amater.

 

Idioti. Ovim se pojam terorizma poprilicno suzava.

 

možda pogrešno razumem,  ali ne kaže ona da on nije terorista, nego da nije bio na nekoj listi terorista

Link to comment

Pošto vidim da se patkometri sa sporta okupljaju oko ovog mog posta gde se pominju Hrvati i Muslimani, samo da kazem da sam upravo na ovu vrstu budalastina i mislio.

Link to comment

ali ovo je situacija u kojoj se tvrdi da je pilot isterao kolegu iz kokpita i namerno oborio avion u planinu. Previše je.

 

otkud ovo da ga je isterao?

 

 

 

"We hear the pilot ask the co-pilot to take control of the plane and we hear at the same time the sound of a seat moving backwards and the sound of a door closing," Mr Robin told reporters.
Link to comment

možda pogrešno razumem,  ali ne kaže ona da on nije terorista, nego da nije bio na nekoj listi terorista

 

rekao je da nema elemenata koji bi ukazivali da je ovo teroristicki cin. 

Link to comment

možda pogrešno razumem,  ali ne kaže ona da on nije terorista, nego da nije bio na nekoj listi terorista

 

 

On je (po engleskom prevodiocu) bukvalno rekao "ne, nije on terorista, on je nemacke nacionalnosti"

Link to comment

možda pogrešno razumem, ali ne kaže ona da on nije terorista, nego da nije bio na nekoj listi terorista

Da ja sam na to mislio. Kao nije na teror listi, pa ako će pilot da bude na teror listi u kurac onda

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...