Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Zašto najgora moguća? Ako je istina to uopšte nije prvi zabeležen slučaj (doduše jeste prvi na teritorijama koje naseljavaju više rase). O nervno labilnim pilotima se odavno govori i usvajaju se određene bezbednosne procedure koje treba da preduprede mogućnost da im nešto padne na pamet tokom leta.

 

Pa evo odgovorio si. 

 

Šta je strašnije od toga da te pilot svesno ubije? Ne neki bezlični otkaz više sistema, nego voljni čin čoveka kome si se poverio na milost i nemilost. 

I, pored toga, ima li ičeg zanimljivijeg za medije? O ovom pilotu će se pisati nedeljama, pretrešće svaki deo njegovog života. I u svakom tekstu pominjaće se kompanija "Džermanvings" i tip aviona. 

 

Mislim da je u današnjim medijskim prilikama ovo najgori PR scenario.

 

A izostanak koordinacije između tužilaštva i istražitelja i veoma "klikabilno" ponašanje tužioca je, čini mi se, presedan i težak diletantizam. 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

 

Šta je strašnije od toga da te pilot svesno ubije? Ne neki bezlični otkaz više sistema, nego voljni čin čoveka kome si se poverio na milost i nemilost. 

I, pored toga, ima li ičeg zanimljivijeg za medije? O ovom pilotu će se pisati nedeljama, pretrešće svaki deo njegovog života. I u svakom tekstu pominjaće se kompanija "Džermanvings" i tip aviona. 

 

Mislim da je u današnjim medijskim prilikama ovo najgori PR scenario.

 

OK za Germanwings, za njih će sigurno biti loše (mada im na ruku ide što će i onako biti utopljeni u Eurowings) ali ne vidim da će industrija kao takva nešto mnogo da propati. Jednostavno će svi uvesti pravilo da ne može niko da ostane sam u kokpitu, verovatno će dizajnirati i neku mogućnost otvaranja vrata spolja od strane posade (šifrom ili ključem) i to je to.

Link to comment

za germanwings&lufthansu je svakako bolje da optuze pilota nego da se ispostavi da se npr. dogodla ista stvar kao na letu Bilbao-Munchen (problem sa senzorima i kompjuterom koji je skoro doveo do pada aviona u Novembru). 

Link to comment

OK za Germanwings, za njih će sigurno biti loše (mada im na ruku ide što će i onako biti utopljeni u Eurowings) ali ne vidim da će industrija kao takva nešto mnogo da propati. Jednostavno će svi uvesti pravilo da ne može niko da ostane sam u kokpitu, verovatno će dizajnirati i neku mogućnost otvaranja vrata spolja od strane posade (šifrom ili ključem) i to je to.

Koliko znam postoji šifra ili ključ ali ako ovaj ne odgovara mora da prođe 5min. A takođe može neograničeno puta da otključa i zaključa bravu iznutra čime opet aktivira tih 5min

Link to comment

za germanwings&lufthansu je svakako bolje da optuze pilota nego da se ispostavi da se npr. dogodla ista stvar kao na letu Bilbao-Munchen (problem sa senzorima i kompjuterom koji je skoro doveo do pada aviona u Novembru). 

 

 

 jako teško mi je da poverujem da će se cela ekipa koja ima pristup podacima o letu, uključujući i međunarodne istražitelje, uključiti u zaveru sa ciljem da zaštite interese Lufthanse.

Link to comment

OK za Germanwings, za njih će sigurno biti loše (mada im na ruku ide što će i onako biti utopljeni u Eurowings) ali ne vidim da će industrija kao takva nešto mnogo da propati. Jednostavno će svi uvesti pravilo da ne može niko da ostane sam u kokpitu, verovatno će dizajnirati i neku mogućnost otvaranja vrata spolja od strane posade (šifrom ili ključem) i to je to.

 

 

a onda ce ponovo neki ludjaci da otmu avion tako sto provale sifru ili imaju kalauz, pa ce posle toga opet da vracaju na staro i tako u krug. 

 

nisam siguran da je - ako sve ovo nije neka budalastina (ipak airbus ima vise veze sa francuzima nego sa bilo kime) - ovaj slucaj indikativan za bilo sta. jedino sto ce profajling pilota verovatno da se tek sada digne u neslucene visine.

 

sreca u svemu tome je sto se ovaj nije zvao andreas muhamed dunka dunka, pa smo barem postedjeni dodatnog ludila.

Edited by yolo
Link to comment

otkud sad 18 minuta?

 

Pa uhvatio sam poslednje da je 18 i ako sam pre toga držao da je bilo 8..

 

Otkud znaš da su samo sedeli i ništa nisu provalili? Možda je njih deset zajedno pokušavalo da razvali vrata dok su ostali kucali oproštajne poruke u telefone (koji su naravno bili izvan bilo kakvog dometa).

 

Ne znam nego razmišljam na ovu iznetu verziju gde putnici nisu ništa sumnjali do pre sam kraj... to je verovatno situacija kad su jasno mogli da vide blizinu tla u odnosu gde su trebali da se nalaze za tu fazu leta ili tako nešto?

Link to comment

 jako teško mi je da poverujem da će se cela ekipa koja ima pristup podacima o letu, uključujući i međunarodne istražitelje, uključiti u zaveru sa ciljem da zaštite interese Lufthanse.

 

Ovim aktuelnim scenarijem se pere francuski Erbas, i to u potpunosti.

Link to comment

Ovim aktuelnim scenarijem se pere francuski Erbas, i to u potpunosti.

 

plus milion, mada ne vidim poseban razlog da se peru i ako su krivi. nije prvi koji je pao.

Link to comment

Bio je u Africi slučaj pilota koji je srušio avion namerno, jer je izgubio silne pare na berzi.

 

Mislim da mediji nisu imali ovakvu priču još smrti Majkla Džeksona. Juče sam gledala CNN i BBC, sve je bilo podređeno ovoj nesreći. Dovukli su sve moguće eksperti iz  svih oblasti, samo nisu psihijatre, tako da će njih imati u gostima danas popodne. Treba analizirati svaki sekund života tog kopilota.

Edited by Arkadija
Link to comment

Ovim aktuelnim scenarijem se pere francuski Erbas, i to u potpunosti.

 

Kao što rekoh, teško mi je da poverujem će međunarodni tim istražitelja sesti i reći "hajde da falsifikujemo podatke o letu", mislim da je to naivan konspirološki scenario, neodrživ u realnosti. Naravno da se može svaliti deo odgovornosti na pilota, ali to se radi mnogo suptilnijim metodama, bio je nestabilan, teške porodične prilike, svađe sa kolegama, to je uticalo na njegov radni učinak itd., ali ovo je situacija u kojoj se tvrdi da je pilot isterao kolegu iz kokpita i namerno oborio avion u planinu. Previše je.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...