Jump to content

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Pa ni fosna ne sme, naneo si mu teške telesne povrede (ako i nisi, naći će se neko da potpiše tako nešt, nije to problem) jer si ga neumereno mlatio istom.

Link to comment
Ma ne, mislio sam fosnom sebe da odvalis u glavu, da ne moras da zivis u tako stupidnoj zemlji.
U ovoj zemlji su uglavnom problem tzv tipovani stanovi gde grupica upada ocekujuci neku veliku dobit i gde sezavrsavalo krvolocnim ubistvima. Ovi sitni upadaci narkosi i sl najcesce nisu skloni nasilju vec da sto pre uteknu,ali u strahu su velike oci i mnogi zive na u prizemlju i na nizim prvim spratovima sa resetkama kao u zatvoru.
Link to comment
U ovoj zemlji su uglavnom problem tzv tipovani stanovi gde grupica upada ocekujuci neku veliku dobit i gde sezavrsavalo krvolocnim ubistvima. Ovi sitni upadaci narkosi i sl najcesce nisu skloni nasilju vec da sto pre uteknu,ali u strahu su velike oci i mnogi zive na u prizemlju i na nizim prvim spratovima sa resetkama kao u zatvoru.
Nekoliko puta sam procitao vest tipa "Ubili stariji bracni par zbog 3000 dinara" ili "porodica masakrirana zbog 400 eura"Svaki zasluzuje fosnu™
Link to comment
Uganda stylebtw. nejasno mi je kako se u moru ovakvih vesti odvaziti i krenuti u analizu namera nepoznatih ociju koje te gledaju iz mraka tvog stana oko tri ujutru:
Ondje se, piše South China Morning Post, u tom trenutku nalazila majka s djetetom u kolicima. Žena se nije željela pomaknuti istog trena jer je provjeravala stanje dvogodišnje djevojčice.Ljutiti Han tada je izašao iz vozila, došao do žene i udario je, a potom uzeo dijete iz kolica, podigao ga i bacio na zemlju.- Beba je bila tiha nakon što je bačena. Nije niti zaplakala od bola - prepričao je ulični prodavač koji se zatekao na mjestu događaja i time postao svjedok jezivog ubojstva. Dodao je da je nakon toga još jedan muškarac izašao iz automobila i počeo tući majku, a zatim su obojica pobjegla. Policija je pronašla Hana za kojeg je ustanovljeno da je početkom ove godine pušten iz zatvora u kojem je boravio zbog krađe. Sada mu prijeti optužnica za ubojstvo i smrtna kazna.
Edited by CowBoy
Link to comment

A kakve veze ima ova vest s mrakom tvog stana? Zverstva se dešavaju svakodnevno, na ulici, u po bela dana, pred svedocima. Jedino rešenje je, to je jasno, biti stalno naoružan i pucati na svakog ko ti izgleda sumnjivo. One can never be too safe.

Link to comment

Juče su (da ja znam) opljačkane dve radnje u Beogradu (trafika u naselju Stepa Stepanović i maxi u Južnom bulevaru).Radnicima na oba mesta (devojčici u trafici druga pljačka, zaposlenima u maxiju n-ta po redu) pljačka je postalarizik posla, nešto sa čim računaju svakodnevno i oko čega se više ni ne potresaju previše (vidiljivo, za traume nevidljive oku slučajnog posmatrača ne znam).Policija regularno, sa sve forenzičarima izašla na uviđaj, dodatno istraumirala zaposlene (''Zašto si ovo dirao/la!?''''Kako nisi videla!'') i naravno epiloga nema. Ljuti što se bave ''sitnicama'' dok ''državu muči krupni, međunarodni kriminal!''.Sreća, ako može tako da se nazove, je da su instrukcije poslodavaca (bar u ova dva slučaja) da zaposleni nema obavezu čuvanja poslodavčeve imovine i da ne odgovara materijalno za nastalu štetu. (Znam za slučaj radnje u Šapcu gde je radnica morala (na jednake mesečne rate) da nadoknadi ukradeni pazar.Rešenja nema. Mnogo smo siromašni.

Link to comment
A kakve veze ima ova vest s mrakom tvog stana? Zverstva se dešavaju svakodnevno, na ulici, u po bela dana, pred svedocima. Jedino rešenje je, to je jasno, biti stalno naoružan i pucati na svakog ko ti izgleda sumnjivo. One can never be too safe.
Ubio je dvogodisnje dete pred majkom a onda je njegov drugar izasao iz auta i udarao zenu.Ranije zatvaran zbog kradje.Sad, ako ta vest nema veze sa mrakom mog stana i mojom "objektivnom" procenom ko se u mraku sunja na dva metra od mog deteta, onda nista.
Link to comment

Ali Kauboje, slučaj se desio na ulici u po bela dana. Ja razumem tvoju paranoju, samo ti skrećem pažnju da nije dovoljno radikalna. Ulice se prepune ubica i potencijalnih ubica koji nam rade o glavi. Treba sumnjati u sve i svakog, na ulici, na poslu, u supermarketu, svuda. I naravno, nositi pištolj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...