Jump to content

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa ništa, nije trebalo da jurim one mučenike koji su mom klincu maznuli patike sa terase.. Sad mi žao..
poenta je u onom "svim sredstvima". u ovoj zemlji pravo na odbranu poseda svim sredstvima ne postoji i tu nema sta da se relativizuje, jednostavno ne moze da se ubija neko zato sto ti je cangrljao oko kvake i kraj price. kome se ne svidja, neka radi na tome da se menjaju zakoni.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

Vidi, čitajući tvoj post sa prve strane može se jasno definisati šta sve čoveku kome upadaju u stan u tom trenutku pada na pamet.Zakon ne valja, činjenica.

Link to comment
Zakon ne valja, činjenica.
Da li valja ili ne..to je vec predmet sporenja.To koliko mi svira paja za zakone kada branim porodicu i sebi drage ljude bilo u kuci ili na ulici...to je sasvim treca prica.
Link to comment

Kako da znam kog je oblika pretnja kada neko želi da mi nasilno upadne u stan? Šta god da uradim u tom slučaju, kajaću se, i kako tu odrediti moj predumišljaj?Ko uopšte ima pravo da me prisili da biram između života mojih i mojeg i nekog ko je sebi dao za pravo nešto što mu nikako ne pripada?I kako uopšte smem da dozvolim sebi da rizikujem tuđe živote u slučaju pretnje koju nisam izazvao ničim osim svojim pukim postojanjem?Pravo na odbranu mora da postoji.

Link to comment

Prvo, nadam se da je sa Gazzom sve ok.Drugo, ono sto je u celoj prici meni horor nije napad na nekavu imovinu (koja i ne mora biti vlasnistvo onog ko u njoj boravi), nego ugrozavanje zivota ljudi u imovini (cijoj god)Trece, na veliku zalost, sansa da se zakonodavstvo kod nas promeni u smislu znacajnog prosirenja prava na samoodbranu u takvim slucajevima je jedino, kazem na zalost, da se desi jos ne znam koliko slucajeva kao sto je ovaj sa Saskom Bogeskim, i da onda neka stranka u tako necemu prepozna populisticki potencijal za skupljanje jos malo glasova.

Link to comment

Više je pitanje za pravnika, ali je ovo prikladnija tema.(disklejmer: Gazzo, ništa lično, daleko bilo, samo mi je tvoja situacija milion puta bila u mislima, i šta da se radi u takvoj situaciji)ŠBBKBB situacija: da je (pu pu pu daleko bilo) kod Gazze ušao onaj što je pokušao, recimo da su vrata bila otključana. I da je taj što je ušao bio trezan, nije bio drogiran, potpuno nenaoružan, nikakvo vatreno oružje, nikakvo hladno oružje, ni tup ni oštar predmet, ništa. Uđe i krene da vršlja i pretura, traži pare, nakit, štagod. Gazza se probudi, dovoljno dugo bude budan da shvati o čemu se radi (eliminišemo trenutnu neuračunljivost zbog rasanjivanja, emotivni šok i sve te pravne zavrzlame). Provalnik vidi da je Gazza budan i da mu prilazi. Provalnik ne napada Gazzu fizički. Šta Gazza može u tom trenutku da uradi, a da sve bude potpuno u skladu sa važećim zakonima? Da zove policiju a provalnika zamoli da sačeka dok policija dođe? Sme li da zadrži provalnika u svom stanu protiv provalnikove volje? Ako Gazza napadne provalnika fizički u želji da ga zadrži u stanu do dolaska policije provalnik bi mogao da ga tuži za fizički napad i nanošenje lakih ili teških povreda...Dakle, strogo pravno gledano - šta se radi u takvoj situaciji?

Link to comment

u moju gajbu ne moze da se udje kroz prozor i skoro pa nemoguce sa terase, znaci kroz vrata.u 1.56 nocu likovi su dva puta pozvonili na vrata. inace se desava svaki treci dan da neko greskom zvrcne na vrata posto ljudi zamene taster za svetlo sa zvonom pa obicno ne reagujemo, kada se desi jednom. vec kada je neko pozvonio 2x u roku od 10 sekundi bilo je sumnjivo. zena i ja smo bili u krevetu ali nismo spavali, svetlo je bilo upaljeno. pogledali smo se a onda smo culi kako neko krece metalnim predmetom da radi oko brave. ja sam odmah ustao, napravio buku i oni su krenuli da beze niz stepenice. kada sam otvorio vrata nisam ih video jer su radili u mraku.

Edited by buffalo bill
- obrisano vređanje
Link to comment
Više je pitanje za pravnika, ali je ovo prikladnija tema.(disklejmer: Gazzo, ništa lično, daleko bilo, samo mi je tvoja situacija milion puta bila u mislima, i šta da se radi u takvoj situaciji)ŠBBKBB situacija: da je (pu pu pu daleko bilo) kod Gazze ušao onaj što je pokušao, recimo da su vrata bila otključana. I da je taj što je ušao bio trezan, nije bio drogiran, potpuno nenaoružan, nikakvo vatreno oružje, nikakvo hladno oružje, ni tup ni oštar predmet, ništa. Uđe i krene da vršlja i pretura, traži pare, nakit, štagod. Gazza se probudi, dovoljno dugo bude budan da shvati o čemu se radi (eliminišemo trenutnu neuračunljivost zbog rasanjivanja, emotivni šok i sve te pravne zavrzlame). Provalnik vidi da je Gazza budan i da mu prilazi. Provalnik ne napada Gazzu fizički. Šta Gazza može u tom trenutku da uradi, a da sve bude potpuno u skladu sa važećim zakonima? Da zove policiju a provalnika zamoli da sačeka dok policija dođe? Sme li da zadrži provalnika u svom stanu protiv provalnikove volje? Ako Gazza napadne provalnika fizički u želji da ga zadrži u stanu do dolaska policije provalnik bi mogao da ga tuži za fizički napad i nanošenje lakih ili teških povreda...Dakle, strogo pravno gledano - šta se radi u takvoj situaciji?
pisao dabovic o tome, pridjes mu, kazes miiiiir brate, mojne, sedi opusti se, oces dzoint, dunju, evo moja zena ako ti je dosadno, kad se povlo malo odobrovolji onda mu pridjes pedagoski nije dobro da se dekra, u frci si, adrenalin ce ti sjebati nervni sistem, u riziku si... ako je i posle toga sklon da te pohara onda nista, kazes jbga brate nije da nisam probao, obuces se i odes da kuntas na sigurnije mesto, ostavis mu kljuceve da zakljuca kad podje i da ti ih ubaci u sanduce. taj rad otprilike
Link to comment

Moze da se zove i policija pa ako je pokro ispod 15 (bese?) iljada onda nista, nema gonjenja.Dakle, ima fore da uzme polovan foto-aparat i dobije kafu s ratlukom.

Link to comment

provalna kradja je teska kradja a ne sitno delo gradje i samim tim nije bitna vrednost ukradenih stvari. svako drugo tumacenje je protivno zakonu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...