Jump to content

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Haha, možda nije neki argument, ali svi pravnici foruma su stali iza jedne linije i izvrteli svu moguću racionalizaciju, utemeljenje, šta sve ne, ali ne, i dalje ćemo da se držimo zdravograzuma™ i emocija, što da ne, u predlaganju zakona.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

topik ima sansu da opet zazivi i nemojte to kvariti ovakvim pridjevima
Slažem se, ali BB mi već dva puta na ovom topiku, iako sam u skrenuo pažnju, učitava da opravdavam krađu kao formu nasilne ali pravedne radistribucije sredstava. Da li misliš da je to okej? I šta treba da se desi pa da prestane to da radi? Edited by Syme
Link to comment

što bi reko đorđe golubar vlah vukadinović "još samo jedna rečenica za kraj":

Haha, možda nije neki argument, ali svi pravnici foruma su stali iza jedne linije i izvrteli svu moguću racionalizaciju, utemeljenje, šta sve ne, ali ne, i dalje ćemo da se držimo zdravograzuma™ i emocija, što da ne, u predlaganju zakona.
teror akademizmatm, jel to znači kad ja kao istoričartm dam svoj sudtm o nečemu iz istorije svi neistoričaritm treba da klepe cokulama i kažu "ja wohl, herr historiker"? pitanje je retoričko, naravno.@symenisam te spomenuo, ne budi uvređena snaša.
Link to comment

Na koga se onda odnosilo tvoje šaljenjetm?Evo kako je to izgledalo:

sta doprinosi vecoj bezbednosti? (ne pitam zato znam, nego zato sto ne znam ^_^)
jes da ti kazem pa da me proglase za komunjaru.
ja necu da te proglasim, znash i sam, naprotiv. ali ni ja necu da pomenem prva :D
pa rešenje je da ne budeš malograđanka, da lopova (koji je prinuđen da krade jer mu sistem nije obezbedio platu & pio) dočekaš raširenih ruku i daš mu bar pola plate (ako si je primila), potapšeš po ramenu uz reči "žao mi je što si prinuđen da se baviš time" i suznm pogledom otpratiš u sumrak svitanje (oni rade mahom treću smenu, nepravda).kad bi ljudi dobrovoljno davali kriminalcima zlosrećnim žrtvama nepravedne preraspodele ono što im pripada, kriminala nasilne ali pravične preraspodele ne bi ni bilo.prvi korak, bubo, je da shvatiš da je u tebi problem, i da je kriminalac osoba sa dna društvene lestvice žrtva a ti ugodni korisnik sistema.eto, u par reči, tako to ide. <_<
Link to comment
Na koga se onda odnosilo tvoje šaljenjetm?
Pa na nekog imaginarnog zastupnika teze da je smanjenje nejednakosti put ka smanjenju kriminala, a koji mu je pao na um par postova poslije tvog. Ne budi snaša. Nego jesi uporedio tablice indexa nejednakosti sa statistikama o stopi kriminala?
Link to comment

znao sam odmah sta ce snaci Symeta. sa sarkazmom je nemoguce polemisati, posto sarkazam prvo promeni pitanje pa tek onda da odgovor.

Link to comment
pa na bloombergovog kolumnistu, pobobu.
Ozbiljno? A ne na mene koji sam ga okačio, i kome si već jednom uputio identičnu šalu?Uzgred, stvarno bih voleo da čujem kako si iz ovoga:
Inequality, of course, is a natural phenomenon that no one would sensibly hope to eradicate completely. Basic models of financial flows and patterns of wealth aggregation indicate that the possession of most wealth by a small fraction of the population is a virtual certainty in any more or less free market. (I’ve put some further detail on this matter on my blog.) It’s what you get if you have an economy of free exchange coupled with multiplicative returns on investment.
Uspeo, čak i u šali da dođeš do ovoga:
kad bi ljudi dobrovoljno davali kriminalcima zlosrećnim žrtvama nepravedne preraspodele ono što im pripada, kriminala nasilne ali pravične preraspodele ne bi ni bilo.
Dakle, Bjukenen čak ni ne govori o pravičnosti jednakije raspodele, već samo i isključivo o njenoj utilitarnosti za suzbijanje kriminala. Odakle ti pravičnost? Od jebenog Blumberga si napravo Lenjina, pa mislim kakav je ovo red scare na ovoj temi, nemam reči. Edited by Syme
Link to comment
Aha. Pa ok onda, ostaje kafica da ponudi dzankiju ili jos bolje malo zutog u kuci da bude u rezervi, ako covek zaiste.Nisam pomenuo naoruzavanje nacije Dabovicu vec metalnu stanglu koja bi mi se nekako nasla pri ruci. Sve dok govna znaju da ih zakon stiti, oni ce da kradu i eventualno ubijaju.Na kraju, recimo da se ovde govori o vrlo konkretnom slucaju gde covek moze da zaglavi robiju zato sto je viseprekrsajni lopov upao kod njegove zene i deteta.
Koga to zakon stiti? Raspale dzankije? Pa, ko sedi po zatvorima ako ne sede oni? Likovi iz mog komsiluka uredno dobijaju po dve-tri godine pa i vise za obijanje trafika, provale stanova,... i u zatvorima sede do poslednjeg dana. Cak ni u slucaju amnestije ne izlaze ranije. Ubice ne robijaju toliko koliko robijaju raspali dzankiji/
Link to comment

Можда зато што су вишеструки повратници? Уосталом, нека престану да се дрогирају па неће ићи у затвор пошто ионако краду због допа.

Pa na nekog imaginarnog zastupnika teze da je smanjenje nejednakosti put ka smanjenju kriminala, a koji mu je pao na um par postova poslije tvog. Ne budi snaša.Nego jesi uporedio tablice indexa nejednakosti sa statistikama o stopi kriminala?
Наравно да је смањење неједнакости пут ка смањењу криминала, опште је познато да када су сви гладни криминала уопште нема. У праву си и за таблице индекса па ево и ја преносим једну: ku-xlarge.jpg
Link to comment
Можда зато што су вишеструки повратници?
Moj komsija je za svoje prvo delo (obijanje trafiike) dobio godinu i po dana zatvora i robijao je do poslednjeg dana sto je tri puta vise nego kada je jedan lokalni krimos (povratnik) sa ortacima napao inspektora, koji doduse nije bio na duznosti, ubio ga kao konja, nakon cega se inspektor vukao po bolnicama i na kraju umro.
Уосталом, нека престану да се дрогирају па неће ићи у затвор пошто ионако краду због допа.
Oh, divota. Neka bolesni ozdrave i svi problemi ce nestati. Kako se toga niko do sada nije setio?
Link to comment
Oh, divota. Neka bolesni ozdrave i svi problemi ce nestati. Kako se toga niko do sada nije setio?
Mноги су се сетили, Богу хвала. Или, да ти преведем: многи су престали да се дрогирају.
Link to comment
Koga to zakon stiti? Raspale dzankije? Pa, ko sedi po zatvorima ako ne sede oni? Likovi iz mog komsiluka uredno dobijaju po dve-tri godine pa i vise za obijanje trafika, provale stanova,... i u zatvorima sede do poslednjeg dana. Cak ni u slucaju amnestije ne izlaze ranije. Ubice ne robijaju toliko koliko robijaju raspali dzankiji/
Ovaj tip koji je ubijen je imao nekoliko tuzbi/prijava pre ove, i nikom nista.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...