Jump to content

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

pa rešenje je da ne budeš malograđanka, da lopova (koji je prinuđen da krade jer mu sistem nije obezbedio platu & pio) dočekaš raširenih ruku i daš mu bar pola plate (ako si je primila), potapšeš po ramenu uz reči "žao mi je što si prinuđen da se baviš time" i suznm pogledom otpratiš u sumrak svitanje (oni rade mahom treću smenu, nepravda).kad bi ljudi dobrovoljno davali kriminalcima zlosrećnim žrtvama nepravedne preraspodele ono što im pripada, kriminala nasilne ali pravične preraspodele ne bi ni bilo.prvi korak, bubo, je da shvatiš da je u tebi problem, i da je kriminalac osoba sa dna društvene lestvice žrtva a ti ugodni korisnik sistema.eto, u par reči, tako to ide. <_<

Link to comment
ili bi naterao lopove, ako su u pitanju ozbiljni i sposobni kriminalci bez skrupula, da vas preventivno izrokaju na spavanju. u najmanju ruku, naoruzavanje domacina dovelo bi do toga da i lopovi cesce nose oruzje, pa ti zamisli sta zelis u kuci, raspalog dzankija sa srafcigerom, ili raspalog dzankija koji je odnekud pozajmio utoku sa kojom ne zna da barata.statistike su jasne. poostrena kaznena politika, i davanje vece slobode samoodbrane, ne smanjuju stopu kriminala i ne doprinose vecoj bezbednosti.
Raspali đanki sa utokom koju je odnekud pozajmio bi je utopio dok kažeš keks.Ne vidim kako pooštrena kaznena politika ne smanjuje stopu kriminala. Nije jedini faktor koji utiče na stopu, ali valjda oštrije kazne destimulišu prekršaje?
Link to comment
pa rešenje je da ne budeš malograđanka, da lopova (koji je prinuđen da krade jer mu sistem nije obezbedio platu & pio) dočekaš raširenih ruku i daš mu bar pola plate (ako si je primila), potapšeš po ramenu uz reči "žao mi je što si prinuđen da se baviš time" i suznm pogledom otpratiš u sumrak svitanje (oni rade mahom treću smenu, nepravda).kad bi ljudi dobrovoljno davali kriminalcima zlosrećnim žrtvama nepravedne preraspodele ono što im pripada, kriminala nasilne ali pravične preraspodele ne bi ni bilo.prvi korak, bubo, je da shvatiš da je u tebi problem, i da je kriminalac osoba sa dna društvene lestvice žrtva a ti ugodni korisnik sistema.eto, u par reči, tako to ide. <_<
dobro resenje. ali ima i bolje. krenuti sa naoruzavanjem nacije jos od 5. godine i zaposliti novu radnu snagu koja ce da daje kurseve u obucavanju + otvoriti nove fabrike za proizvodnju oruzja i tako uposliti jos vise nezaposlenih. promeniti zakone da niko ne sme da ti udje na 100 metara od tvoje privatne svojine i svako kucanje na vrata, prvo rafalna paljba pa onda pitati ko je, nikad se ne zna, mozda je provalnik. ako ti dodje komsija na kafu, prvo mu pucati u kolena, sto je sigurno, sigurno je, pa onda piti kafu sa njim.hoces jos da se salimo™?
Link to comment
Bezveze karikirš, Buffalo, fakat.
+1Stvarno nema potrebe za takvim šaljenjemtmA o tome kako i kakva kaznena politika utiče na smanjenje kriminala već se ovde pisalo od strane stručnijih od mene,i ukratko . nije stvar u strožem nego u pravovremenijem kažnjavanju.
Link to comment

ideja redefinisanja nuzne odbrane je u redukoliko znam, a sad ne mogu da branim, zemlje u okruzenju imaju medjusobno slicne definicije prilagodjene euako je taj predlog slican zemljama u okruzenju e onda sve u tri lepemeni je predlog nepismen i gde se situacije preklapaju i ne koristi se izraz stanje suzenja svesti, koji cujem od profesionalaca

Link to comment
moj predlog suzbija nasilje, tvoj suzbija samo nezaposlenost.
Buffalo,ako je tebi ovo zajbancija, okej, ali mislim da je to što se ti kao moderator baviš ovakvim kretenskim učitavanjima (već si mi jednom prebacio da se zalažem za nasilnu redistribuciju, a evo sad radiš to ponovo) vrlo uznemirujuća činjenica.
kad bi ljudi dobrovoljno davali kriminalcima zlosrećnim žrtvama nepravedne preraspodele ono što im pripada, kriminala nasilne ali pravične preraspodele ne bi ni bilo.
Edited by Syme
Link to comment

Aha. Pa ok onda, ostaje kafica da ponudi dzankiju ili jos bolje malo zutog u kuci da bude u rezervi, ako covek zaiste. Nisam pomenuo naoruzavanje nacije Dabovicu vec metalnu stanglu koja bi mi se nekako nasla pri ruci. Sve dok govna znaju da ih zakon stiti, oni ce da kradu i eventualno ubijaju. Na kraju, recimo da se ovde govori o vrlo konkretnom slucaju gde covek moze da zaglavi robiju zato sto je viseprekrsajni lopov upao kod njegove zene i deteta.

Link to comment
moj predlog suzbija nasilje, tvoj suzbija samo nezaposlenost.
malo li je na ovu skupocu?i zar nismo dosli do saznanja da nije cilj suzbiti nasilje nego ga povecati?
Link to comment
kretenskim učitavanjima
topik ima sansu da opet zazivi i nemojte to kvariti ovakvim pridjevima i saljenjima Edited by nautilus
Link to comment

^^^ rekla mau da karikiram, leave it at that.@pajapatakne znam koji smo to mi došli do nekog kolektivnog saznanja. tema je o 1 konkretnoj životnoj situaciji za koju je skoro pa nebitno da li se dešava 1 ili 1000 puta godišnje u totalu.1 je sasvim dovoljno, za nekoga ko ima nesreću da bude u njoj.edit: odo'

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...