Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

interesantno. "navodi medija" koriste se kao dokaz, a onlajn peticija se tretira kao prava. ovo da je javnost uznemirena zbog pritvora ne vredi ni komentarisati.zestoki populizam.

Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

forumska javnost jeste bila uzbudjena. meni je super da nakon sto je DS doveo do potpunog kolapsa socijalne sigurnosti gradjana sada predlaze da se naoruzavaju za apokalipsu koja dolazi.

Edited by kim_philby
Link to comment
"Ovim zakonskim rešenjem se ne menja pravni institut nužne odbrane niti institut prekoračenja granice nužne odbrane već se posebno ustanovljava mogućnost oslobađanja od kazne ako je napad odbijan u objektu gde učinilac ima svoje prebivalište odnosno boravište, jer to mesto treba da uživa veću zaštitu"
jbg, daj šta daš.
Link to comment

Meni ovo ok. Trebalo je da dodaju i otvoren lajsens to kil, bila bi ovo sigurnija drzava.Naravno, niko ne ogranicava zrtvu da pristavi lopuzi kaficu, kao onomad jedan hriscanin.

Link to comment

otvoren lajsens to kil nikada i nigde ne daje sigurniju drzavu.osim, naravno, ako neces da kazes da su gradjani USA sigurniji zato sto imaju vecu slobodu samoodbrane. a neces posto to nije tacno.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ovo je sve super, neko te napadne ti ga rokneš i sve u redu. Samo mi nije jasno kako će se ikada moći dokazati da ubijeni lopov nije napao nikoga ? Svako ubistvo provalnika je , maltene, oslobođeno odgovornosti jer se uvek može reći da je napao stanara.Dalje, kako će se uopšte znati da li je taj neko stvarno bio provalnik ?Možda previše gledam serije, ali mi nije baš jasno sve to.

Edited by Lezilebovich
Link to comment
otvoren lajsens to kil nikada i nigde ne daje sigurniju drzavu.
Dobro, zezam se malo.Ja ne mogu da vidim sebe u situaciji gde nekoga lisavam zivota (mada ta situacija nije nemoguca) ali bi mi bilo milo da lopina zna ^_^ kako po zakonu necu glaviti zatvor ako ga lisim zivota/kicme/desnice u svom stanu.Tako bih makar odbio one plasljivije a ove druge naterao da me kradu samo kada nisam u stanu. Situacija u kojoj neko dok spavam sa zenom i detetom vrslja po mom prostoru, mom zivotu i mojoj sigurnosti me uzasava. Edited by CowBoy
Link to comment
Dobro, zezam se malo.Ja ne mogu da vidim sebe u situaciji gde nekoga lisavam zivota (mada ta situacija nije nemoguca) ali bi mi bilo milo da lopina zna kako necu glaviti zatvor ako ga lisim zivota/kicme/desnice u svom stanu.
Pa će onda lepo poneti pištolj da tu eventualnost predupredi. Ima ona poznata priča kad su u Engleskoj odrezali smrtnu kaznu za pljačku. Rezultat nije bio manje pljački nego više ubistava.
Link to comment

lopina je ili ocajni raspali dzanki ili klinac sa nesrecnim djetinjstvom. profi lopov bira unosnije poslove.edit: ovaj slucaj je vise izuzetak nego pravilo, prava rijetkost. ubistva koja pocine provalnici koji zateknu vlasnika su jos rjedja(ne racunajuci monstrume tipa Magde, to ne spada u ovo). sa druge strane, ovakvom izmjenom zakona samo ce se povecati broj nedovoljno obucenih i nedovoljno svjesnih ljudi sa oruzjem. kontam da bi broj stradalih provalnika naglo skocio kada bi se ovo usvojilo.

Edited by nautilus
Link to comment
Tako bih makar odbio one plasljivije a ove druge naterao da me kradu samo kada nisam u stanu. Situacija u kojoj neko dok spavam sa zenom i detetom vrslja po mom prostoru, mom zivotu i mojoj sigurnosti me uzasava.
ili bi naterao lopove, ako su u pitanju ozbiljni i sposobni kriminalci bez skrupula, da vas preventivno izrokaju na spavanju. u najmanju ruku, naoruzavanje domacina dovelo bi do toga da i lopovi cesce nose oruzje, pa ti zamisli sta zelis u kuci, raspalog dzankija sa srafcigerom, ili raspalog dzankija koji je odnekud pozajmio utoku sa kojom ne zna da barata.statistike su jasne. poostrena kaznena politika, i davanje vece slobode samoodbrane, ne smanjuju stopu kriminala i ne doprinose vecoj bezbednosti. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
statistike su jasne. poostrena kaznena politika, i davanje vece slobode samoodbrane, ne smanjuju stopu kriminala i ne doprinose vecoj bezbednosti.
sta doprinosi vecoj bezbednosti? (ne pitam zato znam, nego zato sto ne znam ^_^)
Link to comment
sta doprinosi vecoj bezbednosti? (ne pitam zato znam, nego zato sto ne znam ^_^)
jes da ti kazem pa da me proglase za komunjaru.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...