Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Na stranu licnost i delo Tome File, ta teorija "pucaj, pa se vadi iz zatvora" je veoma zastupljena medju profesorima Pravnog fakulteta. Secam se da je taj savet davao svaki profesor koga bi studenti pitali za misljenje o toj temi.
ja bih baš volela da znam na koga misliš.
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

verovatno na olivera antica. uklapa se u profil.
pa šta ima njega to da pita, on veze sa krivicom nema.ne postoji kontekst u kojem bi s njim student razgovarao o nužnoj odbrani.
Link to comment
pa šta ima njega to da pita, on veze sa krivicom nema.ne postoji kontekst u kojem bi s njim student razgovarao o nužnoj odbrani.
pa mozda kao u kind hearts and coronets kada alek ginis ubija clanove svoje otudjene familije kako bi ostao jedini naslednik nekog velikog imanja?salim se. pokusaj sale. sorry. probao sam da budem zabavan. idem da pisem neki tekst protiv bazdulja.
Link to comment
pa mozda kao u kind hearts and coronets kada alek ginis ubija clanove svoje otudjene familije kako bi ostao jedini naslednik nekog velikog imanja?
:D
Link to comment

pravni fakultet je '90ih, bio rasadnik gss kadrova i šešeljevih letećih majmuna, a pošto su prvopomenuti, uglavnom umrli, u penziji, u širim političkim većima, ili emigrirali na porodičnu manufakturu vodinelića (union), pretpostavljam da je deo restla, te novih, uglavnom neu(sns)+nationalismus=noumenon provinijencije

Edited by boshoku
Link to comment
pravni fakultet je '90ih, bio rasadnik gss kadrova i šešeljevih letećih majmuna, a pošto su prvopomenuti, uglavnom umrli, u penziji, u širim političkim većima, ili emigrirali na porodičnu manufakturu vodinelića (union), pretpostavljam da je deo restla, te novih, uglavnom noe(sns)+nationalismus=noumenon provinijencije
najureni da se nikada ne vrate poput profesora vojina dimitrijevica.
Link to comment
pa šta ima njega to da pita, on veze sa krivicom nema.ne postoji kontekst u kojem bi s njim student razgovarao o nužnoj odbrani.
Kako, zar on nije strucnjak za sve, pocevsi od svih grana prava pa do molekularne biologije?
Link to comment

ma nije mi to zanimljivo, koliko ko je od krivičara rekao PUCAJ!pazi sta je receno:

Secam se da je taj savet davao svaki profesor koga bi studenti pitali za misljenje o toj temi.
mislim, really?
Link to comment
Saško je veliki čovek, dobrog srca. Svakodnevno se duhovno molim za njega i njegovu porodicu. Molim se i za čoveka koji je pokušao da ga opljačka, pa je nastradao. Tražim da pustite Saška iz pritvora!http://www.blic.rs/V...-Saska-Bogeskog
Edited by nautilus
crni humor koji je presao granicu
Link to comment
ma nije mi to zanimljivo, koliko ko je od krivičara rekao PUCAJ!pazi sta je receno:mislim, really?
Pazi ti sta je receno. Nigde nisam rekao da je to argument u prilog teze o nuznoj odbrani kao pravu da ubijes provalnika, niti sam rekao da su profesori krivicari zastupali taj stav kao legalan, niti da su ti profesori argumentovano branili tu tvrdnju da mozes da ubijes provalnika, vec da su na konkretno pitanje "Pa sta da radim kad zateknem provalnika u dnevnoj sobi", profesori odgovarali u stilu "Pucaj, pa posle vidi sta ces". Sve to samo u kontekstu izjave Tome File, koja mi zbog tog iskustva sa fakulteta nije nista novo.Dakle, nije pitanje bilo da li je prekoracenje nuzne odbrane kad ubijes provalnika, vec je pitanje bilo sta da radim ako se nadjem u takvoj situaciji. I odgovori su bili u stilu Tome File.A sad nastavite lov...
Link to comment
Dakle, nije pitanje bilo da li je prekoracenje nuzne odbrane kad ubijes provalnika, vec je pitanje bilo sta da radim ako se nadjem u takvoj situaciji. I odgovori su bili u stilu Tome File.
pa razumela sam. šta je problem, nisam citirala baš svaku tvoju reč?i dalje ostaje moja opaska da bih volela da znam ko ti je to rekao.
Link to comment

Jebiga, običnim ljudima koji ne razmišljaju previše o pravnim posledicama, kada je takva tema u pitanju, vrti se stih "zabranjenog pušenja"

Raduje me jedna istina

iz KP doma vraticu se ja

ali Hakija nikad nece sa bara

sa bara se niko ne vraca

Link to comment
verovatno na olivera antica. uklapa se u profil.
što reče Milogled, Antić je expert opšte prakse....on zna sve, a i više od toga. nama je recimo ukazivao da su prirodne nauke "nauke o šrafu i žici". Edited by Ted
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...