Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

Poenta je da imamo zakon. I da se sudi svakom ko ubije i da nije privatna svojina vaznija od ljudskog zivota.
pa ko je to negirao? bar ja nisam videla izvinjavam se ako je bilo"najektremniji" se zalazu da se pomeri prag nuzne samoodbrane a ne da se svako ko nekog rokne automatski oslobadja ako se to desilo u gajbi doticnog
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

vidi, prozivati ideološki nekoga je dosta ukusnije nego prozivati nekog da tvrdi to što tvrdi zato štoa) ima neko pomućeno stanje svesti već par danab) nema pojma o čemu pričac) sve što priča priča iz straha za sopstvene interesed) pogrešan mehanizam formitanja stavova i to, onako, u totalitetu, uzevši u obzir ceo životTo je sve mnogo gore nego služiti se ideolškim diskvalifikacijama.Imate ključno pitanje, ja sam ga bio postavio više, da kažem, politički, Beowl je gledao da ga što više dovede u vezu sa pravom. I na njega niko nije odgovorio.
nemas pojma o cemu pricas kao ni beowl. za ostatak se obrati drugima. znaci ti si jedini dobacio do necega sto lici na neki pocetak razmisljanja o regulativi i to u smeru izuzeca suda i bacanja u benevolentno narucije policije i tuzilastva. ostatak. gazza ko maloumni zen monah, beowl pisac spanske sapunice, leia dostojevski za siromasne, bb bi da se jebe ali da ne udje, indi je hepo kockica po obicaju... znaci apsolutno niste u stanju da mislite a zasto ja to vec ne znamznaci meni ovde zapravo nije jasno sta je vas problem. regulativa je jasna i sasho nece odgovarati ako nije izubadao coveka na zemlji ili dok je bezao. o tome ce odluciti sud na osnovu postupka. tuzilac ce govoriti za mrtvaca. koji problem imate sa bilo kojom od ovih stavki? sudom? sto se uopste o tome ima raspravljati pred sudom? gazzo, moja baba je bila socijalni radnik. ovakve stvari se desavaju stalno. to sto kada se digne panika da je zrtva jedan od nas a ne neko ko je vec neprivilegovan i ko je za blic nevidljiv. mislim boli me kurac da se raspravljam sa vama. vredjate me, lazete i podmecete i niste u stanju za diskusiju ni kada bi vas ista udarila u glavu.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

ocekivano vredjanje na licnoj osnovi kada si vec u diskusiji istovremeno objasnjavao da je svaki slucaj raziicit a pozivao se na vecinsku statistiku, ili napusavao branitelje sase bogoevskog da nikad ne bi branili jasara amhedovskog.... to ima svoje egzaktno ime.

Link to comment

kim, briljiras :)sta sad ako se takve stvari stalno desavaju ne treba diskutovati kad jedna dobije spotlajt? ja sam barem izbegavala da dajem ocene o slucaju o kom se zapravo veoma malo zna u ovom trenutku, a i vecina ostalih diskutuje o fenomenu i drugim dogadjajima vise nego o konkretnom sasu i okolnostima nabadanja. predlazem ti jedan masivan chill out

Link to comment
ocekivano vredjanje na licnoj osnovi kada si vec u diskusiji istovremeno objasnjavao da je svaki slucaj raziicit a pozivao se na vecinsku statistiku, ili napusavao branitelje sase bogoevskog da nikad ne bi branili jasara amhedovskog.... to ima svoje egzaktno ime.
u tvom slucaju bezobrazluk i laganje kao sto smo vec videli pre par strana. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Ma ovo je sve drste lopova dok ja dzeparim u ideoloskom smislu, pa na vuka povika dok lisice rade to sto rade. Lutanje bez hrabrosti da se iznese jedan jebeni stav i stajanje iza tog stava i prihvatanje da je to civilizacijski korak nazad. Jedino je Manc posten. Sve do posalice o citanju zakona dok ti je lopov na gajbi. Plus sto se uvaljuju podmetacine koje su suvisle jedino ako nemamo nikakav zakon. Stvar je jednostavna. Ko stoji na stajalistu da mozes roknuti lopova i da pritom zakon bude skrojen, to jest da njegov duh bude apriori na tvojoj strani taj je desno nastrojen i sto pre to shvati bice nam svima lakse. Jer takav duh zakona ti u uvo sapuce-kupi oruzje budalo. Moralne zvake su tu da se podigne prasina i zamagli bit.
ja sam lepo rekao da prepišemo onaj ozi zakon, sa svim izvedenim tumačenjima.
Home invasionIn the case of a home invasion (that is, a serious criminal trespass in a place of residence), acting for a defensive purpose or to defend property can be complete defence to an offence, including murder, even if the defendant's conduct was not reasonably proportionate to the perceived threat [s15C Criminal Law Consolidation Act 1935 ]. This section is not available if the victim was an on-duty police officer, or if the defendant was themselves engaged in criminal activity that might have given rise to the threat, or if the defendant was affected by drugs (unless involuntarily taken, or prescribed or over-the-counter and used appropriately).
da li je levo, desno, malograđanski ili sirotinjski, korak napred ili nazad i sve što ide uz ideološko mrsomuđenje - ne interesuje me.
Link to comment

Nikako da razaberem u kom pravcu ide ova tema, da li o konkretnom slučaju krađe/ubistva, da li generalno o zaštiti dobra ličnost/imovina i u kom obimu, č vs p, narod protiv Kima, Kim protiv naroda, ili nešto deseto.Mislim da je Milogled u prapočecima rasprave objasnio suštinu a ovo sve kasnije se pretvara u speakers corner

Link to comment

pravna zabluda, stvarna zabluda prvi put sam cuo za te pojmovejos jedan primer iz mog krajaprovalnik je upao u kucu i sa nozem napao domacinadomacin je imao pistolj i ranio ga u noguprovalnik je dobio dve godine + uslovna, domacin je dobio sest godina + uslovnazanimljiv mi bio detalj sto na policijskoj akademiji uce dva primera iz mog sela :) , vise cudna no tragicnai u kom pravcu ide ova temasvako je imao ili nije neko svoje misljenje o ovim situacijamako je pratio formirao je neki svoj stav, revidovao ga, promenio ili je tek sad zbunjenmozda je resenje postojeca regulativa uz veliki uticaj vestacenja suzenja svestita vestacenja se i sad rade, ali su u praksi desavaju cudne presudei jos jedna napomenau mojoj bransi sam primetio da pri pisanju zakona, pravilnika, odluka na svim nivoima postoji teznja ostavljanju sivih zonasive zone bi bile nejasnost, nedorecenost, suprotnosti, nepokrivanje pojedinih oblastiostavljaju se prostori od "ne moze to tako" do "tako mora biti" za istu situacijui sad saznajem da se slicna situacija desava u krivicnoj regulativi

Edited by fragand
Link to comment
domacin je dobio sest godina + uslovna
ovo nije moguce. uslovna kazna se moze izreci samo ako je pociniocu odredjena kazna zatvora od maksimualno 2 godine. neko je negdje nesto pogresno shvatio
Link to comment
i jos jedna napomenau mojoj bransi sam primetio da pri pisanju zakona, pravilnika, odluka na svim nivoima postoji teznja ostavljanju sivih zonasive zone bi bile nejasnost, nedorecenost, suprotnosti, nepokrivanje pojedinih oblastiostavljaju se prostori od "ne moze to tako" do "tako mora biti" za istu situacijui sad saznajem da se slicna situacija desava u krivicnoj regulativi
To si odlicno primetio. U toj Kvaci 99 sadrzana je sva zlikovacka priroda jednog sistema sa kojom do dan danas nismo uspeli da se izborimo: u prevodu, kad sin partizanskog generala, narkoman sa Dedinja, 1974. godine, npr, napravi sranje (ubije devojku na nekoj proslavi, silujuci je prethodno) onda idemo po jednom modu. Za druge sinove, ne tako vazne, sledovao je drugi arsin. I slicno. Da, rec je o epohi kada smo svi bili jednaki.Debeli repovi tog nasledja su i danas medju nama, posebno u toj oblasti. Pa tako imamo cudne, neshvatljive presude, nepodizanje optuznica, odlaganja sudjenja, i sve po zakonu. Samo sto vise nema partizanskih generala i Drugova vec zlocinackih kartela i organizovanog kriminala. A sve po Tom sablonu.Svaka cast za ovo uocavanje. Edited by Topola
Link to comment
ovo nije moguce. uslovna kazna se moze izreci samo ako je pociniocu odredjena kazna zatvora od maksimualno 2 godine. neko je negdje nesto pogresno shvatio
e: ulete topola e:ispricao mi sad skolski u brzoj setnjitaj slucaj je bio kad je poceo da radimozda sam ga pogresno razumeo za uslovnu, a mozda i krecana :)znam selo gde se to desilo, a mozda mogu da iskopam i detaljebijem i ja neke svoje bitke za majku pa me dobro znajupomocnik tuzioca iz tog vremena jos radi, a tu je negde i tadasnji sef policije Edited by fragand
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...